Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

varta 57072 - dobra ładowarka ?

Sowa7 14 Maj 2013 14:48 1368 1
  • #1 14 Maj 2013 14:48
    Sowa7
    Poziom 10  

Witam ,

Otóż posiadam aparat Fujifilm finepix S1600 i kupiłem do niego akumulatorki Pentagram infinity 2700mah , ponieważ na nowych zwykłych "paluszkach" praktycznie po paru chwilach był wyładowany. Moje pytanie jest odnośnie ładowarki , którą kupiłem parę lat temu w Saturnie. Pani poleciła mi ją do Pentaxa (stary aparat cyfrowy) lecz w ogóle jej nie używałem i moje pytanie czy jest ona dobra do tych akumulatorków.Na necie niewiele o niej pisze. Ma dwa kanały ładowania , prąd ładowania aku AA wynosi 160mah (+-20%) , lecz gdy dziś o 10 rano włożyłem dwa Pentagramy 2700mah do niej to o 13:30 jeden kanał był już na zielono podświetlany. Tak jakby jeden się już naładował.Wyciągnąłem go i włożyłem i ładuje się z drugim do teraz.To normalne czy może ładowarka jest strzelona ?Akumulatorki były puste , ponieważ sprawdzałem przed ładowaniem.Dodaję fotkę ładowrki , może ktoś ją kojarzy. Dzieki za pomoc.

• #2 16 Maj 2013 18:05
    Sowa7
    Poziom 10  

Dziś mogę powiedzieć ,że akumulatorki ładują się ok. 4 godzin (dwa aku AA 2700mah Pentagram) Trochę krótko chyba ? Po naładowaniu śmigały w aparacie przez kilkadziesiąt minut (bawiłem się nim ) i na noc włączyłem rozładowywanie.Teraz ładowałem je drugi raz i ten czas jest podobny.Dziwne , bo ładowarka ma ładować prądem 160 mah +- 20% Ładowarka jest dobra raczej , bo po naładowaniu akumulatorka odcina go od ładowania i podświetla kanał.A kiedy oba się naładują to dwa kanały są podświetlone , a diody które są z boku i migają rosnąco podczas ładowania się zatrzymują i świecą na stale. Dołączam fotkę :

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME