Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z drukarką Epson C42SX

wojtek_21 27 Lut 2005 18:34 600 2
  • #1 27 Lut 2005 18:34
    wojtek_21
    Poziom 13  

Witam mam problem z ta drukarka na poczatku mialem swiecenie diod na przemian co jak teraz doczytalem jest do usuniecia, ale problem tkwi w tym ze przestala mi sie odpalac po tym jak prawdopodobnie odpinalem elektronike od zasilacza przy wlaczonym zasilaczu do sieci. Nie wiem czy wysiadl zasilacz czy elektronika na plycie. Jesli moze mi ktos podac jakie napiecia wychodza z nieobciazonego zasilacza (odpiety od plyty)

Mialem uszkodzony w zasilaczu bezpiecznik rezystorowy F51 zrobilem zwore i jest teraz miedzy 1 a 3 - 32V nie wiem czy powinno byc jakies napiecie miedzy 2 a 3 bo nie ma.
    Drukarka sie nadal nie odpala na plytce drukarki jest element F1 co wskazuje na bezpiecznik ale ma symbol 105 co by wskazywalo na rezystor 1M ohm chyba ze sie myle

• #2 28 Lut 2005 08:19
    ed-ek
    Poziom 34  

Najprościej sprawdzisz podłączając drukarkę u kolegi,jednak nie zapomnij wpisać sterów.Wszystkie operacje z płytą i drukarką jeżeli jest podpięta do LPT trzeba wykonywać przy wyłączonym zasilaniu.

• #3 01 Mar 2005 11:45
    wojtek_21
    Poziom 13  

Moze mi ktos zmierzyc u siebie element F1 czy to jest 105 (1Mohm) czy moze 501 (500ohm) bo roznica przy zlym odczytaniu jest znaczna

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME