Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satelite C660-18C - wymiana uszkodzonej matrycy z Compaq 615

14 Maj 2013 18:33 3192 8
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam Toshibę C660 ze zbitą matrycą oraz sprawną matrycę z HP Compaq 615. Czy mogę przełożyć matrycę jeśli złącze, rozdzielczość oraz przekątna matrycy się zgadzają ?
  • Spec od monitorów
    Jaka na jaką ?
    *(dopasowanie mechaniczne)
    No i kwestia podswietlenia /inverter.

Popatrz w kablu LVDS czy masz tam przewody na drugi chanel > wtedy to możliwe.
    Zazwyczaj tam bywala w serii C660 matryca 15.6 " from Samsung and is called 156AT05-T02. (1366х768), przy czym kilka innych wer. bylo wyposazonych w modele matryc większej rozdz. i inne podświetlenie
    np. podswietlenie led white i matryca LG LP156WH4-TLA1

Cytat:
    Toshiba Satelite C660 LED 1366x768
    matryce : LP156WH4, LP156WH2, B156XW02, LTN156AT24, LTN156AT05
    Toshiba Satelite C660D LED 1366x768
    matryce : LP156WH4, LP156WH2, B156XW02, LTN156AT24, LTN156AT05
  • Spec od komputerów
    devill4 napisał:
    Witam!
    Czy mogę przełożyć matrycę jeśli złącze, rozdzielczość oraz przekątna matrycy się zgadzają ?

Tak.
    Podaj ich oznaczenia.
  • Poziom 9  
    W Toshibie jest, a raczej była matryca LG LP156WH2. Drugą matrycę będę miał pod ręką niestety dopiero w piątek i wtedy podam jej oznaczenia.
  • Poziom 9  
    Matryca w HP Compaq to Samsung LTN156AT03. Została już podłączona ale zastanawiam się aby na pewno będzie dobrze współpracować z Toshibą. Póki co wszystko działa ok, jedynie przy starcie wyskakuje okienko instalacji sterownika i informacja o braku sterowników. System to XP SP3.
  • Spec od komputerów
    Jakich sterowników?
  • Poziom 43  
    Sterownik karty graficznej zapewne.
  • Poziom 9  
    Trochę wprowadziłem w błąd. Otwierało się okno kreatora instalacji nowego sprzętu. Na pasku pojawiała się ikonka i chmurka "Monitor Plug & Play". W kreatorze niby się instalowało ale za każdym włączeniem było to samo więc wyszukałem programem sterownik i po zainstalowaniu jest na razie ok.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Przyłączę się do tematu.
    Uszkodziła mi się matryca w Toshiba Satellite c660-1h7, matryca to LG 156wh2 (TL)(AE).
    Moje pytanie to czy mają znaczenie te literki w nawiasach?
    Bo znalazłem na popularnym portalu aukcyjnym kilka, ale na zdjęciach mają inne te właśnie literki.
    pozdrawiam