Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak połączyć kablówkę z anteną naziemną?

27 Lut 2005 19:23 1850 9
  • Poziom 10  
    Witam

chciałem się zapytać jak podłączyć kablówkę ze zwykłą anteną

próbowałem poprostu połączyć kable ale to nie zdało rezultatu

dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam. Musisz zastosować sumator antenowy. Zastanawia mnie jednak po co ?
  • Poziom 10  
    Wydaje mi się że pytanie "po co" odnosiło się do tego że na kablówce są też kanały z anteny ale:

Ja mam nie opłaconą kablówkę i mam z niej tylko kilka kanałów w dodatku bardzo nie wyrażnych

co to jest ten sumator antenowy

i jak można poprawić obraz na kablówce ( wyłapuje mi tylko kilka kanałów i są bardzo nie wyrażne)

sygnał antenowy mam przepuszczony przez magnetowid

z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 39  
    Witam. Jeżeli masz słaby sygnał to po co jeszcze go puszczasz przez magnetowid ? Sumator umożliwia podłączenie dwóch zródeł sygnału (w Twoim przypadku kablówki i anteny naziemnej) do jednego przewodu - posiada dwa wejścia i jedno wyjście. Kupisz w każdym sklepie z osprzętem antenowym. Nie wiem czy wszystko dokładnie zrozumiałem: masz najtańszy pakiet czy wcale nie masz podłączonego "kabla"? Jeśli płacisz za pakiet, to poziom sygnału z kablówki musi zapewnić prawidłowy obraz. Gdy tak nie jest to musisz interweniować u operatora TVK aby zwiększył wzmocnienie wzmacniacza.
  • Poziom 10  
    nie mam pakietu
    u nas jest tak że jeśli nawet nie masz podłączonej kablówki
    to sygnał jest

nie mogę podłączyć bezpośrednio do tv bo tv we wszystkich pasmach
    wyszukiwania znajdyje mi tylko 2 tvp
  • Poziom 17  
    Krzychu7 nie mogę się z tobą zgodzić i bardzo mnie twoja odpowiedz uniosła chodzi o
    " Gdy tak nie jest to musisz interweniować u operatora TVK aby zwiększył wzmocnienie wzmacniacza. "

Taka odpowiedz jest tu nie na miejscu bo to troche przypomina jak nie mam prądu to jade do elektrowni aby włączyli, a co z bezpiecznikami itp. :)

Pamiętaj że po wzmacniaczu są jeszcze przewody, złącza, multitapy, gniazda no i urządzenie odbiorcze.

A wracając do tematu to musisz wziąść pod uwage że programy naziemne które chcesz zsumować mogą w efekcie końcowym się nałożyć na siebie z kanałami z kablówki .
    kolego przedstaw swoja historię troszkę jaśniej co to jest za sieć .
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Witam. Zgadza się. Myślę jednak, że przewody gniazdka wtyki kolega sprawdził na początku. Poza tym operator TVK jest zobowiązany dostarczyć prawidłowy sygnał do gniazda abonenta i usuwać ustereki w funkcjonowaniu sieci, nie każdy użytkownik jest elektronikiem.
  • Poziom 10  
    Jestem podłączony do Śląskiej Telewizji Kablowej

Gniazda,wtyczki,złącza i inne badziewia
    które mogłem sam sprawdzić są OK

ps. czy może być to wina kabla ??

do gniazda w domu mam poprowadzony kalel którego środkowa żyła
    jest w plastikowej otoczce ( jak każdy taki kabel ) a w dodatku w miedziannej koszulce. Od gniazda poprowadziłem zwykłą antenówke bez miedziannej koszulki. czy to ma znaczenie ??
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Ja tez mam gniazdko antenowe STK i nie oplacam abonamentu.
    Umowa jest taka ze spoldzielnia mieszkaniowa ze dla takich osob operator musi dostarczac prawidlowy sygnal z programem I , II , III, POLONIA, LOK.
    Jezeli nie odbierasz tych kanalow interweniuj w STK , przyjda i naprawia.
    Najpierw sprawdz na innym dobrym telewizorze.
    Odnosnie kabla to musisz miec tzw. koncentryk , czyli w miedzianej koszulce.
  • Specjalista elektryk
    menphis napisał:
    nie mam pakietu
    u nas jest tak że jeśli nawet nie masz podłączonej kablówki
    to sygnał jest

nie mogę podłączyć bezpośrednio do tv bo tv we wszystkich pasmach
    wyszukiwania znajdyje mi tylko 2 tvp

musisz się kolego ściślej określić, jak można rozumieć Twoje zdanie: "nie mogę podłączyć bezpośrednio do tv bo tv we wszystkich pasmach
    wyszukiwania znajdyje mi tylko 2 tvp" ??? jak do telewizora się nie możesz podłaczyć do do czego chciałeś nie - bezpośrednio?? ;)

jeżeli jesteś objęty tymi kikoma podstawowymi programami, to na pewno opłacasz je w SM w czynszu za mieszkanie i skoro płacisz, nie na miejscu jest podejmowanie we własnym zakresie jakichkolwiek napraw - to należy do obowiązku operatora sieci TVK - muszą usterkę usunąć

sumowanie - tak jak któryś z panów wyżej stwierdził, potrzebujesz zwrotnicy - jednak dopóki się nie dowiesz na jakich kanałach pracuje kablówka i programy z anteny naziemnej - nie możesz dokonać zakupu obojętnie jakiej zwrotnicy. B. często operatorzy TVK podstawowe programy (najmniejszy pakiet) puszczają na VHF, programy naziemne często są (w zależności jeszcze od regionu kraju) nadawane na UHF - w takim przypadku jako zwrotnica może posłużyć rozgałężnik R/TV

i ostatnia możliwość - może jesteś całkowicie odcięty i zbierasz szczątkowe sygnały telewizyjne z kablówki - niestety ich jakości nie poprawisz