Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7 - Komputer zacina się przez kilka minut na ekranie z "Zapraszamy&

14 May 2013 21:14 3465 22
  • Level 8  
    Witam mam problem z komputerem od 3 dni
    Stało się to nagle wyłączyłem komputer a po 2h chciałem go załączyć i normalnie się ładuje jednak gdy jest już na niebieskim tle "Zapraszamy" to nie chce się dalej pokazywać pulpitu dopiero po 5\7 min czekania i czasem klikania pokazuje się kółeczko ładowania i się włącza.

Mam Windows 7
    Amd Athlon(tm) 2 x4 631 Quad-core processor 2.60GHz
    Karta graficzna AMD Radeon HD 6850 X2
    Jak to naprawić samemu czy to jakiś sterownik padł?

Proszę poprawić pisownię w poście. Regulamin, punkt 3.1.13. [piterus99]
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 17  
    Moja rada sprawdź dysk bo prawdopodobnie masz na dysku uszkodzone sektory/ skrzyżowane pliki.... narzedziówka firmowa do Hdd i przeskanuj...
  • Level 31  
    Podaj pełną konfiguracje komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza :D
  • Helpful post
    Level 29  
    Podaj screen z programu HD tune lub Crystal Disk Info
  • Level 8  
    Program HD tune

coś jest źle są jakieś błędy ?
  • Helpful post
    Level 43  
    SMART masz pokazać a nie benchmark.
  • Level 43  
    Masz podać SMART, to inna zakładka... Health.
  • Level 43  
    Cały obrazek, nie tylko dół...
  • Level 8  
    sory zle mi sie print screen zrobil
  • Level 43  
    Printscr jest zrobiony dobrze, tylko obrazek nie jest rozciągnięty...
  • Level 8  

Dodano po 1 [minuty]:

zrobiłem jeszcze raz bo nie da sie okienka rozciągnąć niewiem dlaczego
  • Level 8  
    Mój zasilacz to feel2 2600 600 watt a dziś wyskoczył mi taki komunikat
  • Level 43  
    Za słabej jakości zasilacz do tandemu HD6850... Feele się utylizuje na złomowiskach. On ma raptem 400W na linii 12V gdzie same GPU potrzebują 260W + procesor 100W.

Windows oryginalny ?
  • Level 8  
    Tak Windows jest oryginalny a co to może być za komunikat ?
    komputer mam już 1 rok i nie było z nim problemu.

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

Mam dalej ten sam problem muszę czekać parę minut żeby mi się pokazał pulpit przy włączaniu komputera co mam robić komunikat już nie wyskakuje to był jakiś błąd z programu którego usunąłem. ?
  • Level 43  
    MTB_ wrote:
    Mój zasilacz to feel2

Zutylizuj ten złom.
  • Level 31  
    Daj kolego pełny konfig, jak byś miał chwilę czasu...
  • Level 14  
    Przecież podał to co najważniejsze,dysk i zasilacz. . .Niech zrobi skan i da znać.I najważniejsze to wymiana zasilacza.Nawet może od kolegi pożyczyć o ile ma markowy
  • Level 31  
    Optiplex16 wrote:
    Przecież podał to co najważniejsze,dysk i zasilacz. . .Niech zrobi skan i da znać.I najważniejsze to wymiana zasilacza.Nawet może od kolegi pożyczyć o ile ma markowy

Słusznie. Tylko markowy mający ponad 400W na liniach +12V.
    Do Autora: jakiego programu/pakietu zabezpieczającego używasz? Jeśli Comodo, to zobacz na temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2554325.html i sprawdź tamto rozwiązanie (nie sugeruj się tym, że tam był Win.XP a tu masz W7 i na pewno to nie to); jeśli nie masz Comodo - to i tak wykorzystaj narzędzia, które tam były polecane i daj znać, czy to coś pomogło. Oczywiście SMARTa dysku juz sprawdzać nie musisz, jednak skanowanie za pomocą MHDD i tak nie zaszkodzi - zrób fotkę/zrzut ekranu końcowego po skanowaniu i wklej tutaj. Sam SMART wszystkiego nie mówi, benchmark dysku za pomocą HD Tune też nie.
    Rozejrzyj się jednak za porządnym zasilaczem przy okazji... Ten Feel II to tykająca bomba zegarowa.
  • Level 36  
    Sieć podczas uruchamiania, jest podłączona? Spróbuj wyłączyć usługę udostępniania plików i drukarek.
  • Level 8  
    Zainstalowałem win 7 od nowa i działa poprawnie
  • Level 31  
    MTB_ wrote:
    Zainstalowałem win 7 od nowa i działa poprawnie

Dobre wieści. Zatem temat, jak rozumiem - do zamknięcia. Przypomnę jeszcze na wszelki wypadek:
    Pete_O wrote:
    Rozejrzyj się jednak za porządnym zasilaczem przy okazji... Ten Feel II to tykająca bomba zegarowa.

- tym bardziej, że w tej konfiguracji jest naprawdę mocno obciążany w stresie. Szkoda ryzykować drogi sprzęt każąc mu pracować pod tak marnym zasilaczem... Wysłałem Ci też wiadomość (PW) w tej sprawie.