Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen xsara picasso 1.8 benz - sam dodaje gazu, szarpie po zdjęciu nogi z gazu

14 Maj 2013 22:59 5682 2
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z Xsarą Picasso 1.8 benzyna/gaz. Po zdjęciu nogi z gazu na którymkolwiek biegu, po około sekundzie, coś szarpie samochodem ( jakby odcinał gaz albo paliwo). Dodatkowo zaobserwowałem, że po "uderzeniu" ( puknięciu) nogą w gaz, samochód sam dodaje gazu i wchodzi na obroty, po czym powraca do normalnej pracy. Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam, ten sam samochód rok 2000 dodatkowo w gazie. Zimny na ssaniu całkiem ok, rozgrzewa się i od razu faluje na jałowym kiedy jadę szarpie pedał gazu. Zdejmuję nogę z gazu a on po sekundzie szarpnie 2-3 razy bardzo mocno - słychać jak coś puka w tym momencie z przodu jakby metalowy dźwięk - następnie auto powoli schodzi z obrotów skokami aż się wszystko wyrówna i silnik delikatnie pracuje. Po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają ok 10 sekund skokowo. Silnik faluje okropnie, ale nie gaśnie. W aucie ktoś kto się zna wyczyścił i sprawdził odmę, przepustnicę, silnik krokowy, przeczyścił czujniki i egr (pokazywał usterkę po podłączeniu do kompa). Zaznaczę, że komp wykazał za wysokie ciśnienie na kolektorze ssącym i błąd egra. Nie mamy już pomysłów może coś rozrządem? Wymienione świece i uszczelki na wtryskiwaczach. Nie bierze lewego powietrza nie ubywa płynu. Jadąc na gazie szarpanie wzmaga się a obroty to już masakra. Ktoś coś podpowie jeszcze ? Proszę o pomoc.
  • Poziom 2  
    Witam, znalazłem rozwiązanie problemu, kupiłem używaną przepustnicę która nie ma luzu na ośce i szarpanie ustąpiło. Najwyraźniej problemem było lewe powietrze dostające się przez tą ośkę. Pozdrawiam