Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen xsara picasso 1.8 benz - sam dodaje gazu, szarpie po zdjęciu nogi z gazu

Fenikss 14 May 2013 22:59 8328 2
    Fenikss
    Level 2  
    Witam. Mam problem z Xsarą Picasso 1.8 benzyna/gaz. Po zdjęciu nogi z gazu na którymkolwiek biegu, po około sekundzie, coś szarpie samochodem ( jakby odcinał gaz albo paliwo). Dodatkowo zaobserwowałem, że po "uderzeniu" ( puknięciu) nogą w gaz, samochód sam dodaje gazu i wchodzi na obroty, po czym powraca do normalnej pracy. Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Pozdrawiam.
    wobodo
    Level 2  
    Witam, ten sam samochód rok 2000 dodatkowo w gazie. Zimny na ssaniu całkiem ok, rozgrzewa się i od razu faluje na jałowym kiedy jadę szarpie pedał gazu. Zdejmuję nogę z gazu a on po sekundzie szarpnie 2-3 razy bardzo mocno - słychać jak coś puka w tym momencie z przodu jakby metalowy dźwięk - następnie auto powoli schodzi z obrotów skokami aż się wszystko wyrówna i silnik delikatnie pracuje. Po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają ok 10 sekund skokowo. Silnik faluje okropnie, ale nie gaśnie. W aucie ktoś kto się zna wyczyścił i sprawdził odmę, przepustnicę, silnik krokowy, przeczyścił czujniki i egr (pokazywał usterkę po podłączeniu do kompa). Zaznaczę, że komp wykazał za wysokie ciśnienie na kolektorze ssącym i błąd egra. Nie mamy już pomysłów może coś rozrządem? Wymienione świece i uszczelki na wtryskiwaczach. Nie bierze lewego powietrza nie ubywa płynu. Jadąc na gazie szarpanie wzmaga się a obroty to już masakra. Ktoś coś podpowie jeszcze ? Proszę o pomoc.
    Fenikss
    Level 2  
    Witam, znalazłem rozwiązanie problemu, kupiłem używaną przepustnicę która nie ma luzu na ośce i szarpanie ustąpiło. Najwyraźniej problemem było lewe powietrze dostające się przez tą ośkę. Pozdrawiam