Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mała kasa fisklana + program magazynowy

15 Maj 2013 10:15 3591 4
  • Poziom 17  
    Muszę kupić kasę fiskalną, im mniejsza tym lepsza, bez kopii elektronicznej, prosta w obsłudze. Sprzedaję rzeczy na allegro (planowane obecnie ok. 200) ok. 500 szt. różnego typu, po 2-3 szt. z każdego rodzaju, czyli lekko 1000 szt. towaru. Jaka kasę byście mi polecili + program do magazynu, który by wliczał tez mój zysk i po połączeniu kasy do komputera, aktualizował by stany magazynowe. Planuję drukować (jak wszystko pójdzie zgodnie planem maksymalnie do 100 paragonów w tygodniu. U mnie w mieście są serwisy firmowe kasy Datecs i Novitusa, tak więc chyba bym się skłaniał ku kasie tych firm. Z drugiej strony w jednym ze sklepów jest kasa Farex bursztyn, 5 lat gwarancji.
    p.s. Nie wiem czy to ważne ale od 1 października wchodzi rozporządzenie MF o dokładnej identyfikacji towarów. Co byście polecili sprawdzonego przez Was?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Lepiej dołóż te 200 czy 300zł i kup z kopią elektroniczną bo zgodnie z nowymi przepisami rolki od kasy musisz przechowywać nie dwa lata a pięć i obowiązkiem podatnika jest sprawić by było coś na nich widać, a wiesz jak szybko znikają nadruki z paragonów;) A podczas kontroli mogą chcieć te wydruki z kasy jak pisałem do pięciu lat wstecz i nie obchodzi ich jak to zrobisz ale mają być czytelne.
  • Poziom 17  
    Chyba masz racje z ta kopia. Wstępnie wybrałem http://www.skapiec.pl/site/cat/705/comp/1636553 lub http://www.fiskalne.org/Kasy-fiskalne/Kopia-e...a-fiskalna-Novitus-Nano-E-kopia-elektroniczna
    Co do programu magazynowego chyba zbędny będzie jakiś drogi program do obsługi magazynu, myślę ze program Dumpingowiec za 35 zł poradzi sobie z moją sprzedażą (są będę odejmował stany magazynowe)
  • Poziom 20  
    "Nano" była trochę droższa i brali ją od nas ludzie typu lekarze, prawnicy, handlarze samochodami, leśnicy , jest fajna bo mobilna, a "mała" szła bardziej na spożywkę sklepy, jest bardziej do pracy stacjonarnej. Jedna i druga jakościowo jest dobra nie narzekają klienci i bardzo rzadko się coś tam psuje.
    Co ważnego jak będziesz kupował kasę to kup od siebie z miasta a nie z allegro bo jeden nasz klient tak zrobił że kupił przez allegro bo była tańsza a potem serwis zażądał od niego 500zł za sam dojazd na przegląd bo się okazało że był z drugiego końca Polski no i oczywiście kwota za przegląd zwykle około 100-200zł. Nasza firma przejęła serwis no ale było załatwiania pisania do producenta itp i oczywiście kolejne opłaty z tym związane.

Dodano po 2 [minuty]:

Przypomniało mi się do tej kasy poszukaj sobie kompa z portem RS232 bo na USB to czasami dziwnie działają programy i bywają kłopoty z komunikacją, zrywa się połączenia itp. Tak samo jest z przejściówkami USB - RS u niektórych działa dobrze a niektórzy mają problemy.

Dodano po 13 [minuty]:

Pomyśl też może kolego nie o kasie a drukarce fiskalnej trochę dołożysz a będzie bardziej uniwersalna i zgodna z przepisami gdy rozszerzysz działalność.
    No i poczytaj jeszcze sobie o tych nowych przepisach, które mówią o tym że na paragonie musi być "nazwa towaru lub usługi pozwalającej na jednoznaczną ich identyfikację oraz NIP-u nabywcy (pacjenta) na jego żądanie."
  • Poziom 30  
    Obojętnie która czy Mała cz Nano plus Small Biznes Symplexa i nie ma problemu po USB czy przejściówką ( trzeba tylko pamiętać o podłączaniu jej pod jeden i ten sam port USB (nie ma wtedy problemu z komunikacją - nie przestawia portów COM - poza tym ma autodetekcje że program sam odnajdzie kasę pod który jest podłaczona)
    Przepisy nowe już obowiązują a nie od października .
    Odnośnie NIP nabywcy na jego żądanie - będzie się to tyczyć tylko kas które posiadają taka funkcje - link do wyjaśnienia MF http://www.finanse.mf.gov.pl/aktualnosci/-/as...26p_p_col_count%3D2#p_p_id_101_INSTANCE_AcE7_
    Tak samo jak nazwa na paragonie