Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do 2.500, ktory lepszy?

15 Maj 2013 11:09 1488 10
  • Poziom 8  
    Poszukuje laptopa do 2.500 zł. Przeszukałem już trochę tego, jednak są one dość nowe i ciężko znaleźć konkretne opinie na temat ich awaryjności czy wydajności.

To co do tej pory znalazłem w najlepszym stosunku cena/jakość to:

x-kom.pl/p/137655-notebook-laptop-17-3-lenovo-ibm-g780-i3-2348m-8gb-1000-dvd-rw-gt635m.html
    lub
    x-kom.pl/p/120205-notebook-laptop-17-3-asus-r700vj-t2116-8-i3-3110m-8gb-500-dvd-rw.html

Który by był lepszy pod względem jakości podzespołów, serwisu i ogólnej wydajności?
    Jeżeli możecie polecić jakiś inny to z wielką chęcią obadam propozycję.
    Laptop ma służyć głównie do gier ale również do nauki.

Chciałbym jednak uniknąć dążenia do tych 2.500 zł, chyba że cena/jakość znacznie przewyższy inne pozycje.

Fajnie jakby miał 17" jednak to nie jest konieczne.
    Z góry dzięki.
  • Poziom 8  
    Bez systemu, mam swój i to niepotrzebne koszta.
    System jaki będzie używany to win7
  • Poziom 27  
    W pracy mamy laptopy IBM, potem Lenowo i wszystkie do dzisiaj działają. Jak bym miał wybierać między Lenowo a Asusem, na pewno Lenowo, choć bardziej są to laptopy do pracy niż do gier.
  • Poziom 21  
    Z ty podanych przez Ciebie teoretycznie
    lepszy będzie
    ASUS -R700VJ-T2116-8 i3-3110M/8GB/500/DVD-RW
    (ciut lepszy procek matowa matryca)

Jednak do gier słabo się sprawdzi 17 cali na tej grafice
    Dużo lepszym wyborem będzie 15 cali z dużo mocniejszą grafiką
    GTX660 (tu już sobie pograsz na wysoko-średnich detalach)
    Więc lepiej pod gry takie Lenovo
    Lenovo - IBM Y580 i3-3110M/4GB/1000/DVD-RW GTX660

ewentualnie z większą ilością ram
    Lenovo - IBM Y580 i3-3110M/8GB/1000/DVD-RW GTX660
    Ale myślę że 4GB pod gry Ci starczy.
  • Poziom 8  
    Nie jestem aż takim graficznym maniakiem, żeby każdy piksel mnie denerwował czy coś i fajnie by było gdyby Guild Wars 2 mi działało płynnie na średnich detalach (powyżej tych 35 fps). Nie zależy mi na super jakości tekstur, po prostu żeby grafika była taka jak powinna i wszystko płynnie działało.
    Chociaż ten GTX660 jest świetny i skłaniał bym się teraz ku niemu.

Nadal bym prosił o odpowiedzi.
    Jak jest z tą awaryjnością Lenovo i Asusów i w razie kłopotów z serwisem?
    Czy to prawda, że Lenovo ma lepsze te podzespoły(trwalsze)?

Laptop będzie długo i często wykorzystywany.
  • Poziom 14  
    Co do awaryjności to nikt Cię nie zapewni, że dany laptop będzie chodził 5lat bez awarii.
    To tylko sprzęt co z tego że na 10 osób dziewięć będzie tak sądziło
    (że u nich chodzi 24h i dany laptop śmiga jak nowy)- jak Ty kupisz będziesz chuchał dmuchał jak i tak twu twu coś tam padnie.
    A na temat danych serwisów pełno wszystkiego.
    Czy to będzie Asus czy Lenovo to jak dobrze poszperasz to jedni sobie chwalą a inni gardzą.
    Przykład kolega wysyłał Acera dzień pożniej na serwis gdzieś tam do Czech a mój Asus pojechał dzień wcześniej do Bydgoszczy mieszkamy w Białym mój spędził 2tg jego 5dni
    A każdy pśioczy na serwis Acera (więc nie ma reguły)
  • Poziom 8  
    Doszedłem do wniosku, że chcę koniecznie 17" i chcę kartę lepszą od 635M a budżet zwiększyłem do 3000 zł.
    Czy znajdę coś takiego? Chciałem GTX 660M, jednak nigdzie nie mogę znależć wraz z 17" ekranem.
  • Poziom 8  
    Ten MSI jest super, jednak te 3000zł i tak przekracza lekko mój budżet ale pomyślałem, że dołożę. Jeżeli jest jakaś inna opcja byłoby super. Jeżeli nic innego się nie znajdzie chyba nie będzie wyjścia jak dołożyć te 200 zł.

@edit
    W takim razie dzięki wielkie.
    Biorę tego MSI
  • Poziom 39  
    Nic lepszego z 17 calami i GTX660 nie znajdziesz.