Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1.6 16v - Renault Scenic słabo pali i przerywa jak jest zimny.

15 Maj 2013 17:20 9051 5
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem z moją ranią, a w Szwajcarii mechanik drogi i dlatego proszę o pomoc.
    Moje auto jak w tytule 2001r. instalacja sekwencyjna LPG od dłuższego czasu słabo odpala mechanik rozłożył ręce i mówi że trzeba szukać a ja nie mam czasu jak jestem w pl. Teraz w lecie jest to jeszcze znośne jednak w zimie trzeba sporo pokręcić zanim zaskoczy.Wymienione już zostały filtry , kable , cewki , sonda lambda , sterownik Siemens i ciut na chwile może pomogło ale nie wiele. Na dodatek wysiadły mi piloty i to poważnie baterie profilaktycznie zmieniłem jednak nie można ich zalogować dodatkowo nie działa centralne zamykanie od kierowcy (tzn jak zamykam drzwi od kierowcy to tylko te drzwi się zamykają i otwierają mogę zamknąć resztę drzwi przyciskiem na kokpicie. Jeszcze zauważyłem że po przekręceniu stacyjki pod skrzynką bezpiecznikową cyka jakiś przekaźnik cały czas nawet podczas jazdy co 5 sekund.
    Bardzo proszę :
    a)Jak się zabrać za to odpalanie jeśli to bardzo skomplikowane proszę napisać od czego zacząć i na co zwrócić szczególna uwagę.
    b) co z tym centralnym zamkiem
    c) co to może być za przekaźnik
    Z góry dziękuje.
  • SterControl
  • Poziom 43  
    bandi401 napisał:
    Mam problem z moją ranią, a w Szwajcarii mechanik drogi i dlatego proszę o pomoc.

bandi401 napisał:
    ja nie mam czasu jak jestem w pl.

Kolego to nie wieśwagen że pod blokiem banda łepków przy piwku i z laptopem i dpostępem do elektroda.pl go ogarnie.

Ale zacznij od zakręcenia gazu na butli podejżewam zepsute wtryski gazu .

Pojezdzisz na samej benzynie z 300km to się przekonasz czy się polepszy , taki jest czas adaptacji sterownika.
  • SterControl
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    bandi401 napisał:
    a w Szwajcarii mechanik drogi

No ale przecież zarabiasz jak Szwajcar, więc?
  • Poziom 43  
    Przemo9826 napisał:
    No ale przecież zarabiasz jak Szwajcar, więc?

A gdzie tam , jak @$!$%@!.... widocznie.
  • Poziom 12  
    Dzięki kolego Strumień świadomości za podpowiedź zakręciłem gaz i jeżdżę już kilka dni na benzynie i nie widzę różnicy zrobiłem juz 400km.
    U gaziarza byłem niedawno wymienił filtry i powiedział że z gazem jest na pewno ok i chyba sonda lambda mi nawala. Dla spokojności ja wymieniłem i g... za przeproszeniem pomogło.
    Co do tych zarobków w Szwajcarii to szału nie ma tylko chodzi o to że jak mam iść tu do mechanika dać 1600zł za podpięcie pod komputer i gość mi powie to co poprzednich 3 mechaników(tylko po niemiecku) że wszystko ok to wolę sie nie denerwować.

Bardzo proszę o jeszcze jakieś rady zanim dam ogłoszenie Tanio sprzedam.
  • Poziom 12  
    Niestety nie udało mi się dojść do ładu z tą Renówka. Czterech mechaników wymieniało co popadnie i nic.Taki już chyba urok tych aut. Auto sprzedane i kupiłem Hondę. Temat zamykam.