Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 1.6 16v - Renault Scenic słabo pali i przerywa jak jest zimny.

15 May 2013 17:20 9777 5
  • Level 13  
    Witam
    Mam problem z moją ranią, a w Szwajcarii mechanik drogi i dlatego proszę o pomoc.
    Moje auto jak w tytule 2001r. instalacja sekwencyjna LPG od dłuższego czasu słabo odpala mechanik rozłożył ręce i mówi że trzeba szukać a ja nie mam czasu jak jestem w pl. Teraz w lecie jest to jeszcze znośne jednak w zimie trzeba sporo pokręcić zanim zaskoczy.Wymienione już zostały filtry , kable , cewki , sonda lambda , sterownik Siemens i ciut na chwile może pomogło ale nie wiele. Na dodatek wysiadły mi piloty i to poważnie baterie profilaktycznie zmieniłem jednak nie można ich zalogować dodatkowo nie działa centralne zamykanie od kierowcy (tzn jak zamykam drzwi od kierowcy to tylko te drzwi się zamykają i otwierają mogę zamknąć resztę drzwi przyciskiem na kokpicie. Jeszcze zauważyłem że po przekręceniu stacyjki pod skrzynką bezpiecznikową cyka jakiś przekaźnik cały czas nawet podczas jazdy co 5 sekund.
    Bardzo proszę :
    a)Jak się zabrać za to odpalanie jeśli to bardzo skomplikowane proszę napisać od czego zacząć i na co zwrócić szczególna uwagę.
    b) co z tym centralnym zamkiem
    c) co to może być za przekaźnik
    Z góry dziękuje.
  • SterControlSterControl
  • Level 43  
    bandi401 wrote:
    Mam problem z moją ranią, a w Szwajcarii mechanik drogi i dlatego proszę o pomoc.

bandi401 wrote:
    ja nie mam czasu jak jestem w pl.

Kolego to nie wieśwagen że pod blokiem banda łepków przy piwku i z laptopem i dpostępem do elektroda.pl go ogarnie.

Ale zacznij od zakręcenia gazu na butli podejżewam zepsute wtryski gazu .

Pojezdzisz na samej benzynie z 300km to się przekonasz czy się polepszy , taki jest czas adaptacji sterownika.
  • SterControlSterControl
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    bandi401 wrote:
    a w Szwajcarii mechanik drogi

No ale przecież zarabiasz jak Szwajcar, więc?
  • Level 13  
    Dzięki kolego Strumień świadomości za podpowiedź zakręciłem gaz i jeżdżę już kilka dni na benzynie i nie widzę różnicy zrobiłem juz 400km.
    U gaziarza byłem niedawno wymienił filtry i powiedział że z gazem jest na pewno ok i chyba sonda lambda mi nawala. Dla spokojności ja wymieniłem i g... za przeproszeniem pomogło.
    Co do tych zarobków w Szwajcarii to szału nie ma tylko chodzi o to że jak mam iść tu do mechanika dać 1600zł za podpięcie pod komputer i gość mi powie to co poprzednich 3 mechaników(tylko po niemiecku) że wszystko ok to wolę sie nie denerwować.

Bardzo proszę o jeszcze jakieś rady zanim dam ogłoszenie Tanio sprzedam.
  • Level 13  
    Niestety nie udało mi się dojść do ładu z tą Renówka. Czterech mechaników wymieniało co popadnie i nic.Taki już chyba urok tych aut. Auto sprzedane i kupiłem Hondę. Temat zamykam.