Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz Corsair 600 W ATX nie włącza komputera

15 Maj 2013 19:31 1530 9
  • Poziom 9  
    Wczoraj odebrałem nowy zasilacz Corsair , podłączyłem wszystkie wtyki i nic. Myślałem, że źle podpiąłem kable, więc podłączyłem starego , gorszego IBOXa 500 W , komp odpalił bez problemu. Nie wiem o co chodzi, może w tym Corsair jest coś o czym nie wiem lub po prostu jest niesprawny, będę go reklamował. Może ktoś wie co w nim nie działa, może nie warto kupować zasilaczy tej marki ?
  • Poziom 19  
    Jaki dokładny model zasilacza? Corsair to porzadna firma i jej zasilacze są bardzo dobrej jakości więc albo trafiłeś na wadliwy model (u każdej firmy się takie zdarzają) albo źle rzeczywiście coś podpiąłeś
  • Poziom 9  
    Corsair 600 W CX600 bronze. Potem podpiąłem sam dysk twardy i zrobiłem zworkę na wtyczce do płyty i też nic , a inny zasilacz 300 W Chieftec pociągnął.
  • Poziom 19  
    Czyli pozostaje oddanie zasilacza do serwisu...
  • Poziom 38  
    Jeżeli masz mało wymagającego PC to lepiej pracuj na tym Chiftecu a nie ibombie,
  • Poziom 29  
    Jeśli masz miernik, nawet najprostszy analogowy, zmierz napięcia jakie daje zasilacz. Odpięty oczywiście od komputera i podłączony do zasilania, powinien dać 5V na zielony i purpurowy kabel wtyczki 24pin.
    Po zwarciu zielonego do masy (czarny), zasilacz powinien sam wystartować - to możesz sprawdzić nie mając miernika. Chociaż żadnego zasilacza w ten sposób nie uszkodziłem, słyszałem że nie jest to dobry sposób, bo nie powinno się podpinać zasilacza bez obciążenia, ale to skuteczny sposób na sprawdzenie czy zasilacz wogóle żyje.
  • Poziom 9  
    Mój PC: AMD Phenom 920 AM2, płyta - Asus M3N78 SE, RAM 4GB,, karta graf. asus geforce GTX 550 TI 1 GB, chyba nie jest taki słaby PC. Lepiej będzie jak zasilacz zwrócę sprzedawcy.
  • Poziom 43  
    Gdzie go kupiłeś ? Był używany ? Może wyciągnął go z pod lady bo był używany albo serwisowany.
  • Poziom 9  
    Nówka z allegro, zafoliowany. Już wysyłam sprzedawcy na jego koszt. Nie było problemu z reklamacją.
  • Poziom 9  
    Wymienili mi na nowy. Odpalił kompa bez problemu.