Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

5 lat bez formatu - Rozłączanie się internetu

15 Maj 2013 20:05 1551 13
  • Poziom 10  
    Tak jak w temacie net mi się rozłącza i nie wiem co robić np. co 15 min 30 40 różnie jak go coś trafi, albo raz tak zamula że strona w 30 min się ładuje. Czy może mieć wpływ to że komp nie miał formatu od około 5 lat, czyli od nowości? Skanuje go antywirusami lecz nic nie wykrywa.I takie pytanie co ile lat powinno się robić format?
    System operacyjny to :Vista home premium
  • Poziom 38  
    A komputer internet bierze z "powietrza"? "kablem"?
    bezpośrednio czy przez jakieś urządzenie modem/router?
    Jakie ISP
    Jakie urządzenia ?
    Kable sprawdzane/zamieniane ?
    Bez podania większej ilości informacji to niestety wróżenie z fusów!
  • Poziom 10  
    Internet radiowy 5 mb bez modemu routera idzie kabel z kompa do anteny isp jest miejskie żadna znana marka, kable miałem zmieniane wraz z wymianą internetu i anteny było to krótko przed zimą.
  • Poziom 43  
    kamil6987 napisał:
    idzie kabel z kompa do anteny isp

Antena połączona z PC? Masz w PC kartę od ISP na złącze antenowe?
  • Poziom 16  
    Jeśli antena to jakiś box z wewnętrznym routerem stawiałbym na przegrzewanie się routera szczególnie przy tym ciepełku które ostatnio się pojawiło, jeśli to sprzęt klasy RB na MT lub bullety to raczej by to odpadało.... jako ze kilka lat zajmowałem się sieciami wifi stawiałbym raczej na wadliwe działanie urządzenia klienckiego ale zawsze możesz to sprawdzić pingując urządzenie i wtedy zobaczysz czy to wina połączenia komputer-router czy też router-AP... a jeśli to wewnętrzna karta wifi i od niej idzie ci kabel antenowy, sprawdź stan kabla, złączek itp.... i tak samo pingi najpierw w ap, potem w świat... czasy i ilość utraconych pakietów już coś powinna powiedzieć...ale na razie za mało wiadomości, to tylko moja luźna sugestia i od tego bym zaczął....
  • Poziom 43  
    Też myślę, że źle napisał, i ma przynajmniej jakiegoś AP z RJ45.
    Zobaczymy co napisze...
  • Poziom 10  
    to jest typ złącza to jest Rj 45 o ile cos to pomoże
    i tym idzie to anteny

Dodano po 33 [minuty]:

ale on idzie zapomniałem że idzie do zasilacza a ten kabel z ateny idzie tez pod drugie gniazdo do zasilacza

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Poziom 31  
    Bardzo często przyczyną jest właśnie ten zasilacz od "internetu".
  • Poziom 39  
    Odpal jakiegoś Linuksa LiveCD i jeśli problem z internetem pozostanie, szukaj usterki w routerze lub u dostawcy, jeśli pod Linuksem problem zniknie, to podaj wszelkie informacje na temat konfiguracji sprzętowej komputera i konfigurację sieci w Windowsie z komendy ipconfig /all .
  • Poziom 29  
    Tez mam radiówkę i tez się rozłącza co parę minut i jest to wina nadajnika, administrator tego neta ma mi to naprawić ale już mu schodzi 3 miesiąc.

Sprawdz po prostu na innym kompie, np pożycz od znajomego laptopa i podepnij
  • Poziom 10  
    ok posprawdzam
  • Poziom 10  
    wczoraj zauważyłem że kabel jest 2 x większy jak powinien być czy to ma wpływ i jest złączka
    bo był przedłużany kabel i złączka jest od anteny idzie kabel i złączka i potem idzie do zasilacza i nastepnie do kompa jeszcze zadzwonię do tych typków i sie popytam ale wy co mówicie.
  • Poziom 10  
    a format chyba też by się przydał bo 5 lat bez to lipa kompa tez zamula

Proszę poprawić błędy pisowni (interpunkcja, początki i końce zdań) w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]