Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung galaxy mini 2 - nie dziala usb (pc oraz ładowarka)

marcipeusz 15 May 2013 21:15 2250 3
    marcipeusz
    Level 9  
    Witam
    Dziś w pracy podłączyłem swoje Mini do urządzenia,które ma port USB (standardowe 5v na wyjściu)i co się okazało. telefon się wyłączył. Po włączeniu i podpięciu pod zwykły PC telefon nie chciał się ładować więc po przyjechaniu z pracy do domu podpiąłem pod ładowarkę z zestawu- niestety efektu brak.
    Telefon podłączałem pod system video z linuxem generujący sygnał hd(taka zabawka u nas w pracy). Niestety telefon miał zrobionego roota bo chciałem do titanium backupa kiedyś więc gwarancja odpada.
    W serwisie samsunga powiedziano mi za naprawę między 60 a 80zł ale obawiam się,że oni myslą,że poszło tylko gniazdo USB a ja myślę,że poszedł cały sterownik odpowiadający za magistrale USB.
    Odesłałem im ten telefon ale moje pytanie brzmi. Czy ktoś wie co się mogło stać? Czy jest szansa to naprawić?Obawiam się,że telefon będzie do wyrzucenia.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    AB47
    Level 27  
    Najprawdopodobniej uszkodzone jest tylko gniazdo. Ewentualnie jakiś element obok niego. Nie da się tego stwierdzić bez obejrzenia telefonu :) Jednak nie spodziewałbym się że telefon będzie do wyrzucenia :)
    dzejkopxx
    Level 13  
    Roota można zawsze cofnąć ;-) wtedy, jeśli miałbyś jeszcze gwarancje, zrobili by ci to za darmo.
    marcipeusz
    Level 9  
    oddałem na gwarancję. Wymienili całą płytę główną(root im nie przeszkodził ;p )