Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka brother DCP 115C - PAPER JAM - zbędny komunikat

Qwertykloper 15 Maj 2013 21:45 6054 8
  • #1 15 Maj 2013 21:45
    Qwertykloper
    Poziom 9  

Witam Szanownych Kolegów.
    Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym Brother DCP-115C. Mianowicie pokazuje ostrzeżenie "Paper JAM". Myślę, że to wina czujnika papieru. Niestety nie mam pojęcia gdzie on się znajduje. Stąd pytanie: Gdzie ten czujnik dokładnie się znajduje, jak go zdemontować i czym wyczyścić. Dodam, ze drukarkę rozebrałem i nie znalazłem w środku żadnego skrawka papieru.
    Napiszcie Koledzy jak to usprawnić.

Ewentualnie zdemontować :|

Czyściłem dziś głowicę, bo prawdopodobonie magneta zaschła... itp... ale wszystko działa. Teraz drukarka drukuje, lecz co kilka stron wyrzuca mi ten komunikat. Wtedy otwieram pokrywę, zamykam, cudownie znów działa. bardzo awaryjny egzemplarz... Kupiony jako używany w styczniu. Już drugi raz czyściłem głowicę. Enkoder założony poprawnie i wyczyszczony.

1 8
  • #2 04 Sty 2014 17:38
    drekelektr
    Poziom 9  

Witam
    Kolego poradziłeś sobie z tym komunikatem "Paper JAM" bo ja też mam teraz ten problem. Jeśli tak to proszę o wskazówki.

1
  • #3 04 Sty 2014 18:31
    Qwertykloper
    Poziom 9  

Tak. Działa wszystko u mnie. Nie do końca wszystko pamiętam jak zrobiłem (dawno się już nie psuła). Znalazłem na angielskim forum aby przetrzeć spirytusem jakąś małą blaszkę, gdzie jest czujnik. Chyba gdzieś przy głowicy. O dziwo przetarłem wódką i działa bez problemu. Żubrówką ;-)

@edit: Odnalazłem fragment porady z jakiegoś angielskiego forum, którą wykorzystałem i zadziałała:

Code:
    Blowing will solve nothing because there is a sensor inside the printing head and it is covered with ink not with paper. i had the same problem with my unit. By the way, it is very easy to reach to that sensor.you have to dismantle the unit so you can reach to printing head, then all you have todo is wipe with alcohol that sensor. e-mail me if you want me to give you step by step instruction.

ps: excuse my english (it is not my native language)

0
  • #4 14 Sty 2014 18:44
    luzipower
    Poziom 11  

Czy możecie mi wskazać na zdjęciu gdzie jest ta blaszka? Albo chociaż dokładnie wytłumaczyć, co przeczyścić? Na żadnym zagranicznym forum nie jest to wytłumaczone, pokazane... Na polskim również nie doszukałem się... W grafikach Google również nic :-(
    Proszę o pomoc.

0
  • #8 12 Paź 2015 05:35
    szafkens
    Poziom 6  

Jeśli kogoś jeszcze interesuje, ponieważ odświeżam po roku- winna nie jest żadna blaszka tylko cienki pasek przezroczysty który się przewleka przez głowicę, rozpięty na całą szerokość drukarki. Należy go wyczyścić.
    Mam nadzieję, że pomogłem.

0
  • #9 12 Paź 2015 18:03
    Jambik
    Poziom 8  

Witam,
    mam już inny egzemplarz tej drukarki tym razem bezproblemowy.
    Pamiętam, że czyściłem również ten pasek niestety bez efektów.

Mimo to, może komuś się uda.
    Pozdrawiam serdecznie

0