Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena opticum ax-800 - awaria wzmacniacza do tej anteny

kazimierz1983 16 Maj 2013 09:16 10434 14
  • #1 16 Maj 2013 09:16
    kazimierz1983
    Poziom 2  

Dzień dobry.

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę w razie czego proszę o przeniesienie.

Mam taki problem.

Posiadam antenę opticum ax-800 która do działania potrzebuje wzmacniacza. Poniżej zamieszczam fotkę tego wzmacniacza i anteny.

Mój problem polega na tym że wzmacniacz ma uszkodzony potencjometr. Wzmacniacz był już w serwisie rtv ale tak go naprawili że tylko przez sekundę podaje sygnał telewizyjny na tuner dvb-t i zaraz znika sygnał. Antena jest prawidłowo ustawiona . Czy jest jakiś inny wzmacniacz który by państwo polecili do tej anteny lub czy jest jakiś sposób naprawienia tego wzmacniacza.

Podam jeszcze parametry tego wzmacniacza:
    model:PS2
    Frequency Range:47-862 MHz
    Control Range: 20 dB
    Power Input: 230 V ~ 50 Hz
    Power Output: 12 V=100mA
    AC 220~240V/50 Hz

1 14
  • #2 16 Maj 2013 09:35
    ArtMedia
    Poziom 26  

Witam serdecznie.

Nie wiem czy to wzmacniacz czy tylko zasilacz ale warto sprawdzić czy będzie odbiór bez niego...
    Chociaż antena to tylko dipol motylkowy z drutu w ładnym pudełku to i tak powinien odbierać bez wzmacniacza.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  • #3 16 Maj 2013 09:58
    kazimierz1983
    Poziom 2  

Niestety ale jak podpinam bez wzmacniacza bezpośrednio do tunera to jest całkowity brak sygnału. Nawet próbuje anteną regulować i nic. Ta antena po prostu potrzebuje wzmacniacza/zasilacza.

0
  • #4 16 Maj 2013 10:24
    egon42
    Poziom 37  

To może by kolega kupił coś innego co można nazwać anteną a nie kawałek plastiku.

0
  • #5 16 Maj 2013 11:42
    kazimierz1983
    Poziom 2  

kupować na razie nie mam zamiaru nic nowego i większego bo niestety mieszkam w takiej kamienicy gdzie nie mam pozwolenia na montaż nic większego. Niestety mam wrednych sąsiadów którym przeszkadza jak coś wystaje poza obrys balkonu a i za wiele miejsca na tym balkonie nie mam. Więc musiałem kupić taką antenę.

Więc zna ktoś czym można zastąpić ten wzmacniacz/zasilacz?

0
  • #6 16 Maj 2013 12:38
    humek
    Poziom 32  

A zasilacz pomierzyłeś? daje napięcie? -sam zasilacz nie podłaczony do anteny.

1
  • #7 16 Maj 2013 13:32
    kazimierz1983
    Poziom 2  

Nie mierzyłem bo nie mam do tego narzędzi. ale chyba jakieś napięcie daje jak na chwilę pojawi się na tunerze moc i jakość sygnału ale za chwilę znika.

0
  • #8 16 Maj 2013 15:08
    ArtMedia
    Poziom 26  

Jeśli to tylko zasilacz a wzmacniacz jest w antenie, to wystarczyłoby podłączyć zwykły od anteny siatkowej itp. Tylko nie jestem pewny czy to sam zasilacz? Z opisu można wywnioskować, że tak jest ale równie dobrze może być zasilacz ze wzmacniaczem.
    Może ktoś zna szczegóły tej: "mydelniczki"?
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  • #9 16 Maj 2013 15:33
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

kazimierz1983 napisał:
    Niestety ale jak podpinam bez wzmacniacza bezpośrednio do tunera to jest całkowity brak sygnału.

To wymontuj zasilacz i w jego miejsce włóż "beczkę" F i podłącz antenę bezpośrednio do tunery a w nim włącz zasilanie anteny.

Tak o to w bardzo prosty sposób będziesz wiedział czy ten bloczek plastyku to zasilacz czy zasilacz ze wzmacniaczem. (stawiam, że jest to tylko zasilacz)

Cytat:
    Nie mierzyłem bo nie mam do tego narzędzi ,,,

Bez obrazy ale wydaje mi się, że TY chyba robisz sobie z Nas jakieś "jaja" w tym dziale i w trybie dość pilnym powinieneś zawołać Fachowca. :!:

Cytat:
    ... ale chyba jakieś napięcie daje jak na chwilę pojawi się na tunerze moc i jakość sygnału ale za chwilę znika.

Nie włączyła się jakaś żaróweczka, że całość tej anteno-podobnej konstrukcji ma wzmocnienie +32dB przy tak dużych mocach nadajników i małej odległości. :?:

Zarządca/Właściciel/Administrator budynku ma Psi, Ustawowy czy Konstytucyjny obowiązek, zapewnić Tobie dojście do mediów.
    Jeżeli media te - to RTV - to obowiązkiem jest udostępnić montaż anteny do każdego odbiornika w mieszkaniu - gdzie antena jest Integralną częścią - umożliwiającą prawidłowe działania takiego media/um.
    Jeżeli masz np. 10 odbiorników RTV to Musi Udostępnić Tobie 10 punktów montażowych i BASTA.

Pozdrawiam.

0
  • #10 30 Gru 2013 20:22
    René Lisson
    Poziom 2  

:arrow: Hallo, ich hatte ein ähnliches Problem mit dem PS2, und bekam auch keine dabei keine Hilfe von Opticum. Eine Lösungen ist das AXING-Set: BVS 10-01 (!!!)
    Es kostet auf dem deutschen Markt etwa: 33,- Euro (z. B. bei Conrad).

Beste Grüße und einen guten Rutsch ins neue Jahr ...

0
  • #11 30 Gru 2013 21:43
    LeDy
    Poziom 43  

Z tego co opisują to ten "zasilacz" to regulowany wzmacniacz z zasilaczem 0-20dB.
    Czy po tym model:
    PS2 Frequency Range:47-862 MHz
    Control Range: 20 dB
    Power Input: 230 V ~ 50 Hz
    Power Output: 12 V=100mA
    AC 220~240V/50 Hz mogą być jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co to jest?

René Lisson napisał:
    Eine Lösungen ist
    Das ist keine Lösung. Du chast Dummheiten gemacht.
    Lösung to miernik w ręce i wykonać pomiary lub wezwać kogoś co ma pojęcie.

kazimierz1983 napisał:
    Nie mierzyłem bo nie mam do tego narzędzi.

I na tym sprawa się kończy.Co tu można więcej gdybać?

1
  • #12 31 Gru 2013 03:29
    René Lisson
    Poziom 2  

Ich denke, ich verstehe nicht richtig und habe eine schlechte Übersetzung vom polnisch ins deutsch.
    Das PS2 ist kaputt, mit dem Axing Set: BVS 10-01 als Altenative kann ich wieder mit der AX-800 fernsehen!
    Mein Problem ist damit gelöst!

Chyba nie rozumiem poprawnie i mieć zły tłumaczenie z polskiego na niemiecki.
    PS2 jest zepsuty, z ustalonym Axing BVS 10-01 jako Altenative mogę oglądać telewizję z AX-800 jeszcze raz!
    Mój problem jest więc rozwiązany!

Dodano po 18 [minuty]:

René Lisson napisał:
    Ich denke, ich verstehe nicht richtig und habe eine schlechte Übersetzung vom polnisch ins deutsch.
    Das PS2 ist kaputt, mit dem Axing Set: BVS 10-01 als Altenative kann ich wieder mit der AX-800 fernsehen!
    Mein Problem ist damit gelöst!

Chyba nie rozumiem poprawnie i mieć zły tłumaczenie z polskiego na niemiecki.
    PS2 jest zepsuty, z ustalonym Axing BVS 10-01 jako Altenative mogę oglądać telewizję z AX-800 jeszcze raz!
    Mój problem jest więc rozwiązany!

TZU 11-01:
    imput: 100-240V / 50-60Hz
    output: DC 12V = 200mA / 2,4 VA

BVS 10-00:
    47-862MHz / DC 12V / 18-20 dB

0
  • #13 31 Gru 2013 18:04
    LeDy
    Poziom 43  

René Lisson napisał:

Może tłumaczenie na polski masz właściwe, ale myślenie nie koniecznie. To, że tobie nie poradzono w serwisie Opticuma co z wzmacniaczem i wybrałeś Axinga , to nie znaczy, że to dobra droga. Podstawą jest wykonanie pomiarów a autor nie jest w stanie tego wykonać. Nie ma pomiarów więc nie ma poprawnej diagnozy uszkodzenia. Pewno byłeś na tym samym poziomie diagnozowania co autor.

0
  • #14 02 Sty 2014 16:07
    René Lisson
    Poziom 2  

LeDy napisał:
    René Lisson napisał:

Może tłumaczenie na polski masz właściwe, ale myślenie nie koniecznie. To, że tobie nie poradzono w serwisie Opticuma co z wzmacniaczem i wybrałeś Axinga , to nie znaczy, że to dobra droga. Podstawą jest wykonanie pomiarów a autor nie jest w stanie tego wykonać. Nie ma pomiarów więc nie ma poprawnej diagnozy uszkodzenia. Pewno byłeś na tym samym poziomie diagnozowania co autor.

Ich bin mir nicht ganz sicher, aber ich denke das der Dämpfungsregler SZU 3-00 (Axing) noch dazu geschalten werden kann. Was den gewünschen Stellpegel von 0 - 20 dB gewehrleiset. Ob man mich in polnisch versteht?! Ich weis nicht?! ...............Nie jestem do końca pewien, ale myślę, że tłumienie regulator SZU 3-00 (Axing) lub mogą być włączone do. Których moc pistoletu pożądanego poziomu zapewnia 0-20 dB. Czy ktoś mnie rozumie po polsku? Nie wiem! antena opticum ax-800 - awaria wzmacniacza do tej anteny

0
  • #15 03 Sty 2014 13:41
    LeDy
    Poziom 43  

René Lisson napisał:

Ich bin mir nicht ganz sicher, aber ich denke das der Dämpfungsregler SZU 3-00 (Axing) noch dazu geschalten werden kann. antena opticum ax-800 - awaria wzmacniacza do tej anteny

A ja myślę, że to zbędne . Faktem jest, że tamten wzmacniacz ma regulację co nie znaczy, że to jest potrzebne. Można zamiast TZU 11-01 dać coś takiego: http://www.elektroland.com.pl/zasilacz-anteno...-regulacja-napiecia-100ma-dvb-duplikat-1.html i też będzie można regulować.

0