Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood DNX 7200 - Nie reaguje na dotyk...

lukasz22i 16 Maj 2013 09:22 3993 3
  • #1 16 Maj 2013 09:22
    lukasz22i
    Poziom 10  

Witam

Zakupiłem takie radio w Niemczech jako "niby sprawne", niestety bez kostki podłączeniowej (została w rzekomo sprzedanym samochodzie).
    Kostkę podłączeniową dokupiłem (nie oryg.), podłączyłem i nie chciało ruszyć, ruszyło po tym jak dorobiłem u znajomego druga kostkę (nie szło jej kupić), bodajże 4-pinową (zaznaczona strzałką, zdjęcie podglądowe poniżej).

Teraz radio startuje, wentylator pracuje, widać ekran powitalny Kenwood jak ładuje się i wyskakuje ekran główny z ikonkami (dvd, navi, usb itp).
    Przyciski pod ekranem na ramce są podświetlone i działają, można coś tam nimi zrobić aczkolwiek nie umożliwiają sterowania funkcjami radia.

Niestety naciskając na ekran nic się nie dzieje, nic się nie zmienia oraz nic nie słychać. Generalnie nie reaguje.

Niestety nie posiadam też oryg. pilota i nie mogę sprawdzić czy samo radio działa.

Czy problemem może być uszkodzony dotyk czy np. złe podłączenie?! Czy radio może być w jakiś sposób zawieszone i może wymagać wgrania softu, może jakiś kod?

Nie wiem czy to ważne ale po włożeniu płyty CD (ekran zjeżdża po naciśnięciu eject) radio jej nie czyta, po podpięciu pendrive pod złącze usb też nic się nie dzieje.

Niestety nie znam się na tym, trochę czasu już z tym walczę i nie wiem czy odpuścić czy idzie je jakoś zreanimować.

pzdr
    Łukasz

Kenwood DNX 7200 - Nie reaguje na dotyk...

3 3
  • #2 16 Maj 2013 17:15
    miecho18
    Spec od komputerów

Cytat:
    Czy problemem może być uszkodzony dotyk

Tak. Jeśli jest tam dotyk rezystancyjny, to na próbę możesz podłączyć inny, dowolny panel dotykowy (rezystancyjny).

0
  • #3 16 Maj 2013 17:34
    lukasz22i
    Poziom 10  

miecho18 napisał:
    Cytat:
    Czy problemem może być uszkodzony dotyk

Tak. Jeśli jest tam dotyk rezystancyjny, to na próbę możesz podłączyć inny, dowolny panel dotykowy.

Dziękuje za odpowiedź, szczerze mówiąc nie znam się na tym i nie wiem jaki to jest "dotyk" więc będę musiał się poradzić kogoś kto się na tym zna.

0
  • #4 17 Maj 2013 08:09
    lukasz22i
    Poziom 10  

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to proszę o info... póki co szukam kogoś kto mi sprawdzi ten ekran.

W sieci wyczytałem (akurat dotyczyło stacji multimedialnej innej firmy) że ktoś miał problem z ekranem dotykowym przez złe podłączenie, radio startowało itp ale nie działał dotyk, jeden kabel był niepodłączony...

0
  Szukaj w 5mln produktów