Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altus 140. Alphard zamiast Tonsila.

igakow10 16 May 2013 10:17 2601 14
 • #1
  igakow10
  Level 13  
  Witam wszystkich. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Mam kolumny Altus 140. Kupiłem je nowe ładnych kilkanaście lat temu. Mimo, iż były używane tylko w domu to wiek sprawił, że padły zawieszenia w głośnikach niskotonowych GDN30/60. Mam w związku z tym pytanie czy lepiej je zregenerować czy kupić zamiennie Alphardy np te: alphard-ew-120-30cm-8-ohm-160w
  Cena jest chyba dość dobra i mniej więcej to tyle co regeneracja. Czy raczej nie zawracać sobie głowy tymi Alphardami bo w końcu co Polskie to Polskie a nie Chińszczyzna. Proszę o radę. Pozdrawiam. I.

  Moderated By adambyw:

  3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

 • #3
  DDN
  Level 31  
  Ewentualnie seria LW od Alpharda bo jest lepsza od 30/60 , ten gdn to juz faktycznie nie ta epoka a grają... no w sumie szału nie robią. Jak mało kiedy tym razem polecę coś z znienawidzonej przez forumowiczów marki jaką jest alphard.

  Moderated By Pablo1964:

  Szkoda, że Kolega zapomniał dodać, że przy zmianie modelu głośnika trzeba wyliczyć na nowo zwrotnicę i obudowę.
  3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady.
  Następnym razem za taką "poradę" będzie ostrzeżenie.

 • #4
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  Kolego, w przypadku konkretnego zestawu nie można mówić o głośnikach lepszych czy gorszych. Zestaw jest zaprojektowany pod konkretne przetworniki i tylko z nimi może grać.
  Choćby i założyć do tych Altusów głośniki za 10 tysięcy złotych, to nie zagrają dobrze.
  igakow10 wrote:
  Mam w związku z tym pytanie czy lepiej je zregenerować czy kupić zamiennie Alphardy
  Zregenerować.
 • #5
  DDN
  Level 31  
  To oczywiste że musiał by zwrotnice zrobić na nowo, tj.zmodyfikować obecne. A co do obudowy dla akurat tego modelu to z własnych testów wiem że najlepiej gra w 45litrach ale obudowy zamkniętej. Jeśli BR to maxymalnie 70litrów i strojenie w granicy 50hZ. Wszystko jest tu prawie, albo około tak wiem bo to dość dziwne głośniki(parametry) ale mają przyjemny dzwięk i nie mulą w nawet niskim basie, a co do średniego zakresu to tu jest gorzej tzn.powyżej 600hZ powinno się go odfiltrować.

  Moderated By Pablo1964:

  Regulamin p.3.1.11. Jak poprzednio, z litości nie daję Koledze piątego ostrzeżenia. Ale proszę już więcej nie pisać bzdur na forum.

 • #6
  vanissh
  Level 22  
  DDN, człowiekowi się zawieszenia posypały, a Ty mu radzisz modyfikację zwrotnicy i inne obudowy. Regeneracja zawieszeń raz, ze najtańsza, dwa najsensowniejsza. Altusów nie ma sensu poprawiać, albo się je lubi, albo sprzedaje.
 • #7
  DDN
  Level 31  
  No ale sam zaproponował wymianę na inne to idąc tym tematem poleciłem mu inny model choć i tak regeneracja jest tańszym pomysłem no i przy okazji kolumny zostają oryginalne.
 • #8
  gondoljerzy
  Level 23  
  vanissh wrote:
  ...
  Altusów nie ma sensu poprawiać, albo się je lubi, albo sprzedaje.


  A gdy ktoś nie lubi ich dźwięku, a podoba mu się wygląd?


  P.S. Do autora wątku: WYMIENIAJ ZAWIESZENIA !
 • #9
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  gondoljerzy wrote:

  A gdy ktoś nie lubi ich dźwięku, a podoba mu się wygląd?
  To może sobie zrobić dużo lepsze zestawy z frontem na wzór Altusów.
 • #10
  DDN
  Level 31  
  Tyle że w dzisiejszych czasach raczej ładniej sie prezentują kolumny wąskie, smukłe albo małe monitory niż szerokie fronty i obudowy wielkości pralki.
 • #11
  vanissh
  Level 22  
  DDN wrote:
  Tyle że w dzisiejszych czasach raczej ładniej sie prezentują kolumny wąskie, smukłe albo małe monitory niż szerokie fronty i obudowy wielkości pralki.

  To wtedy sprzedaje Altusy i nie dłubie w nich bezsensownie, a jego narząd słuchu zaczyna się regenerować.
 • #12
  User removed account
  User removed account  
 • #13
  User removed account
  User removed account  
 • #14
  martinkrakow
  Level 10  
  Witam , ledwie przebrnąlem przez regenerację średniotonowych w Altusach 140 a pojawil się problem z niskotonowym GDN 30/60/1 , charczy przy trochę glosniejszej muzyce , zachowuje się jak przesterowany wysokotonowy . Mechanicznie , gdy wyłączę zrodło dzwięku , nic nie ociera , wszystko cale , uginam membranę lekko w obydwie strony ... czyżby cewka ? Zatem mam pytanie do kolegow i ponownie proszę o pomoc . Dużo wyczytalem tutaj zlych opinii na temat tych glośnikow , czy zatem ma sens zakup GDN 30/80/2 Tonsila i wymiana w parze kolumn? Czy konieczna jest wtedy wymiana zwrotnic (jaki będzie efekt przy pozostawieniu starych)? Wiem że to podwojna inwestycja i podwojony koszt ale gdyby miał być efekt ... to tylko o połowe drożej. Proszę o pomoc i podpowiedz , zakup jednego GDN 30/60/1 czy wymiana 2 szt. na GDN 30/80/2 ? Jeśli wymiana to co trzeba zmienić w zwrotnicach (o ile trzeba) ? Pozdrawiam i dziękuję .
 • #15
  DDN
  Level 31  
  No to teraz pozostaje odsprzedaż 30/60 jako uszkodzonych i zakup 30/80 a zwrotnice niestety będą wymagały poprawy, ale możesz zawsze sprawdzić jak graja na tych co są.