Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 140. Alphard zamiast Tonsila.

igakow10 16 Maj 2013 10:17 2358 14
  • #1 16 Maj 2013 10:17
    igakow10
    Poziom 13  

Witam wszystkich. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Mam kolumny Altus 140. Kupiłem je nowe ładnych kilkanaście lat temu. Mimo, iż były używane tylko w domu to wiek sprawił, że padły zawieszenia w głośnikach niskotonowych GDN30/60. Mam w związku z tym pytanie czy lepiej je zregenerować czy kupić zamiennie Alphardy np te: alphard-ew-120-30cm-8-ohm-160w
    Cena jest chyba dość dobra i mniej więcej to tyle co regeneracja. Czy raczej nie zawracać sobie głowy tymi Alphardami bo w końcu co Polskie to Polskie a nie Chińszczyzna. Proszę o radę. Pozdrawiam. I.

Moderowany przez adambyw:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 14
  • #2 16 Maj 2013 10:34
    vanissh
    Poziom 22  

Jasne, ze zregenerowac.

0
  • #3 16 Maj 2013 11:36
    DDN
    Poziom 31  

Ewentualnie seria LW od Alpharda bo jest lepsza od 30/60 , ten gdn to juz faktycznie nie ta epoka a grają... no w sumie szału nie robią. Jak mało kiedy tym razem polecę coś z znienawidzonej przez forumowiczów marki jaką jest alphard.

Moderowany przez Pablo1964:

Szkoda, że Kolega zapomniał dodać, że przy zmianie modelu głośnika trzeba wyliczyć na nowo zwrotnicę i obudowę.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady.
    Następnym razem za taką "poradę" będzie ostrzeżenie.

0
  • #4 16 Maj 2013 21:26
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kolego, w przypadku konkretnego zestawu nie można mówić o głośnikach lepszych czy gorszych. Zestaw jest zaprojektowany pod konkretne przetworniki i tylko z nimi może grać.
    Choćby i założyć do tych Altusów głośniki za 10 tysięcy złotych, to nie zagrają dobrze.

igakow10 napisał:
    Mam w związku z tym pytanie czy lepiej je zregenerować czy kupić zamiennie Alphardy
    Zregenerować.

0
  • #5 17 Maj 2013 08:46
    DDN
    Poziom 31  

To oczywiste że musiał by zwrotnice zrobić na nowo, tj.zmodyfikować obecne. A co do obudowy dla akurat tego modelu to z własnych testów wiem że najlepiej gra w 45litrach ale obudowy zamkniętej. Jeśli BR to maxymalnie 70litrów i strojenie w granicy 50hZ. Wszystko jest tu prawie, albo około tak wiem bo to dość dziwne głośniki(parametry) ale mają przyjemny dzwięk i nie mulą w nawet niskim basie, a co do średniego zakresu to tu jest gorzej tzn.powyżej 600hZ powinno się go odfiltrować.

Moderowany przez Pablo1964:

Regulamin p.3.1.11. Jak poprzednio, z litości nie daję Koledze piątego ostrzeżenia. Ale proszę już więcej nie pisać bzdur na forum.

0
  • #6 17 Maj 2013 09:10
    vanissh
    Poziom 22  

DDN, człowiekowi się zawieszenia posypały, a Ty mu radzisz modyfikację zwrotnicy i inne obudowy. Regeneracja zawieszeń raz, ze najtańsza, dwa najsensowniejsza. Altusów nie ma sensu poprawiać, albo się je lubi, albo sprzedaje.

0
  • #7 17 Maj 2013 09:16
    DDN
    Poziom 31  

No ale sam zaproponował wymianę na inne to idąc tym tematem poleciłem mu inny model choć i tak regeneracja jest tańszym pomysłem no i przy okazji kolumny zostają oryginalne.

0
  • #8 17 Maj 2013 09:17
    gondoljerzy
    Poziom 23  

vanissh napisał:
    ...
    Altusów nie ma sensu poprawiać, albo się je lubi, albo sprzedaje.

A gdy ktoś nie lubi ich dźwięku, a podoba mu się wygląd?

P.S. Do autora wątku: WYMIENIAJ ZAWIESZENIA !

0
  • #9 17 Maj 2013 09:32
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

gondoljerzy napisał:

A gdy ktoś nie lubi ich dźwięku, a podoba mu się wygląd?
    To może sobie zrobić dużo lepsze zestawy z frontem na wzór Altusów.

0
  • #10 17 Maj 2013 09:47
    DDN
    Poziom 31  

Tyle że w dzisiejszych czasach raczej ładniej sie prezentują kolumny wąskie, smukłe albo małe monitory niż szerokie fronty i obudowy wielkości pralki.

0
  • #11 17 Maj 2013 14:16
    vanissh
    Poziom 22  

DDN napisał:
    Tyle że w dzisiejszych czasach raczej ładniej sie prezentują kolumny wąskie, smukłe albo małe monitory niż szerokie fronty i obudowy wielkości pralki.

To wtedy sprzedaje Altusy i nie dłubie w nich bezsensownie, a jego narząd słuchu zaczyna się regenerować.

0
  • #12 17 Maj 2013 15:16
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 21 Maj 2013 13:08
    2198061
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 23 Maj 2013 02:24
    martinkrakow
    Poziom 9  

Witam , ledwie przebrnąlem przez regenerację średniotonowych w Altusach 140 a pojawil się problem z niskotonowym GDN 30/60/1 , charczy przy trochę glosniejszej muzyce , zachowuje się jak przesterowany wysokotonowy . Mechanicznie , gdy wyłączę zrodło dzwięku , nic nie ociera , wszystko cale , uginam membranę lekko w obydwie strony ... czyżby cewka ? Zatem mam pytanie do kolegow i ponownie proszę o pomoc . Dużo wyczytalem tutaj zlych opinii na temat tych glośnikow , czy zatem ma sens zakup GDN 30/80/2 Tonsila i wymiana w parze kolumn? Czy konieczna jest wtedy wymiana zwrotnic (jaki będzie efekt przy pozostawieniu starych)? Wiem że to podwojna inwestycja i podwojony koszt ale gdyby miał być efekt ... to tylko o połowe drożej. Proszę o pomoc i podpowiedz , zakup jednego GDN 30/60/1 czy wymiana 2 szt. na GDN 30/80/2 ? Jeśli wymiana to co trzeba zmienić w zwrotnicach (o ile trzeba) ? Pozdrawiam i dziękuję .

0
  • #15 23 Maj 2013 07:41
    DDN
    Poziom 31  

No to teraz pozostaje odsprzedaż 30/60 jako uszkodzonych i zakup 30/80 a zwrotnice niestety będą wymagały poprawy, ale możesz zawsze sprawdzić jak graja na tych co są.

0