Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother J140W - Nie mogę połączyć z WIFI

Crash59 16 Maj 2013 10:34 1509 0
  • #1 16 Maj 2013 10:34
    Crash59
    Poziom 2  

Witam,
    Wczoraj stałem się posiadaczem w/w drukarki, problem zaczął się podczas instalacji, pierwsza zagrych to router Airlive WL540AP v2, nie mam pojęcia czy dobrze skonfigurowałem go ale ustawiłem opcje AP(Access Point) i gdzieś wybrałem opcję CLIENT a nie jak było DHCP, poprzez kabel Lan podłączyłem dwa komputery z windowsem XP pod ten router, ustanowiłem jakąś sieć i próbowałem podłączyć drukarkę tutaj nie było już tak łatwo, najpierw zrobiłem coś takiego jak dodaj drukarkę coś pomieszałem ze sterownikami i na pierwszym komputerze drukarka przez chwilę odbierała sygnał przez WIFI ( w opcjach drukarki ustawiłem port taki jak w routerze czyli 192.168.100.252) pojęcia nie mam czy dobrze ale przez chwile było dobrze, natomiast przy próbie podłączenia pod drugi komputer w ten sam sposób przestało wszystko działać i jedyny efekt końcowy jaki udało mi się zrobić to jeden komputer przez wifi drugi na kablu usb, po dwóch godzinach znów wszystko szlag trafił dodam iż przy komputerze, który łączy się przez wifi przy pierwszym drukowaniu występował jakiś błąd i wyskakiwało okienko diagnostyki, podczas instalacji sterowników do sieci bezprzewodowej wykryło mi sieć routera i właśnie poprzez nią próbowałem podłączyć drukarkę, widocznie gdzieś robię błąd, za pomoc bardzo dziękuję gdyż używam drukarki w małej firmie i jest mi niezbędna do codziennej pracy.

0 0