Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer mikser kielichowy 32Z01 - zdjęcie sprzegła z o¶ki silnika

elmuzyk 16 May 2013 11:00 6816 3
    elmuzyk
    Level 10  
    Witam, jak w temacie, mam problem ze zdjęciem sprzęgła z osi silnika, które przenosi napęd na kielich. Jaka technika mocowania jest zastosowana? Sprawdziłem, że jest przerwa w uzwojeniu stojana, czy w takim przypadku od razu trzeba kupować nowy silnik? Proszę o jak±¶ podpowiedĽ, bardzo lubię nale¶niki, które mi żona robi :)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwi±zania w przemy¶le. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    tonk07
    Level 16  
    Sprzęgło odkręca się w t± sam± stronę co obraca się wirnik. Potrzebny szybki moment obrotowy lub uderzenie. Ale jak dobrze złapiesz z jednej strony i zablokujesz o¶ ¶rubokrętem z drugiej to powinno pu¶cić.
    Według instrukcji serwisowej dostępny cały silnik. SprawdĽ na której cewce silnika jest przerwa. Sko¶nookie montuj± bezpieczniki termiczne w obwodzie z cewk± stojana które przerywaj± obwód jak wzro¶nie temperatura jak pokatujemy sprzęt.
    Poszukaj gdzie¶ s± położone inne przewody prowadz±ce do bezpiecznika który jest gdzie¶ wci¶nięty pod uzwojenia cewki.
    Omiń bezpiecznik lub jak chcesz mieć w 100%-ach bezpieczny chiński wyrób to wymień termik na taki co był!

Instrukcja serwisowa miksera kielichowego Typ 32Z010 - Schemat
    elmuzyk
    Level 10  
    Podejrzewałem, że może być lewy gwint, ale widocznie nie używałem wystarczaj±co dużego momentu przy próbie odkręcenia :D
    Wielkie dzięki za pomoc.
    Bezpiecznik był niestety trudno dostępny, wewn±trz uzwojenia, które było sklejone lakierem. Z wykorzystaniem zaostrzonego ¶cinka płytki laminatu odrywałem po kilka drucików. Silnik został uratowany.

Zelmer mikser kielichowy 32Z01 - zdjęcie sprzegła z o¶ki silnika Zelmer mikser kielichowy 32Z01 - zdjęcie sprzegła z o¶ki silnika Zelmer mikser kielichowy 32Z01 - zdjęcie sprzegła z o¶ki silnika Zelmer mikser kielichowy 32Z01 - zdjęcie sprzegła z o¶ki silnika Zelmer mikser kielichowy 32Z01 - zdjęcie sprzegła z o¶ki silnika Zelmer mikser kielichowy 32Z01 - zdjęcie sprzegła z o¶ki silnika

Sprawdziłem jednocze¶nie co mogło być przyczyn± przegrzania, okazało się, że oba łożyska na osi noży s± skorodowane i dodatkowo hamuj± pracę silnika.

Zelmer mikser kielichowy 32Z01 - zdjęcie sprzegła z o¶ki silnika

Szukam teraz całego kielicha, jak nie znajdę w zno¶nej cenie to pewnie zajmę się wymian± samych łożysk.
    tonk07
    Level 16  
    sama wymiana łożysk nic nie da bo w kielichu pu¶ciło uszczelnienie i woda dostała się do łożysk. Teraz produkowane s± takie jednorazowe buble w których ulega w szybkim tempie uszkodzeniu jeden drobny element który blokuje całe urz±dzenie bo nie można dostać oryginalnej czę¶ci nie mówi±c już o zamienniku...