Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

commax Dpv-4mtnd + Drc-4bp - wideodomofon się wiesza i usypia

16 Maj 2013 13:39 2460 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam taki problem:
    domofon commax Dpv-4mtnd (kamera Drc-4bp) od kilku miesięcy coraz częściej zapada w sen ;). Konkretnie: najpierw przestaje działać podgląd kamery na monitorze po naciśnięciu przycisku podglądu na stacji w domu (reszta działa ok. włącznie z podglądem po wciśnięciu wywołania z kasety). Potem, po kilku godzinach przestaje działać podgląd na monitorze po wciśnięciu wywołania z kasety, po kolejnych kilku godzinach przestaje działa fonia, odblokowanie zamka. Działa już tylko wywołanie, reszta śpi. Pierwszy raz zaobserwowałem to klika miesięcy temu po przerwie w zasilaniu, ale ponowne włączenie 'obudziło' go na kilka miesięcy. Miesiąc temu 'reset' zasilaniem pomógł na kilka tygodni. Teraz wystarcza tylko na kilka godzin. Odkryłem, że wielokrotne naciskanie przycisku podglądu monitora na stacji w domu również go 'budzi'.

Kaseta czysta i sucha, żadnych uszkodzeń, kable - skrętka ok. 25m również tam gdzie widoczne bez uszkodzeń. Całość działała ponad rok bez zarzutu.

Macie jakiś pomysł?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Witam

Podłącz na stole jeśli masz możliwość i sprawdź czy jest to wina sprzętu - jeśli tak to reklamuj ( może kabel utp ???) - jakość commax niestety nie jest taka sama jak parę lat temu. Na tym etapie ciężko określić w czym tkwi problem.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    Dzieki. Zrobię to w weekend. Miałem nadzieję, ze może to jakis popularny problem.
    Oglądałem schemat Dpv 4hp, który wydaje sie bliżniaczo podobny i podejrzenie moje padło na kondensator C29, który jest jest w linii włącznika podglądu.
  • Poziom 8  
    Na stole działa bez zastrzeżeń. Zmienię przewód na zewnątrz.
    Przy okazji dla wybierających jaki kabel do domofonu / wieodomofonu
    zwykły tani UTP wkopany na 30 cm wytrzymał mi 6,5 roku, 6 zim.
  • Poziom 8  
    Zmieniłem kabel połozony w ziemii. Teraz działa bez zarzutu.
    Problem rozwiązany.
  • Poziom 8  
    Jednak wtedy nie był rozwiązany, tylko przypadkowo ominięty.
    Otóż właśnie zdjąłem do malowania, założyłem, podłączyłem i znowu to samo. Gdzie przyczyna? Uszkodzony przekaźnik wyboru wejścia. Domofon ma wejścia na 2 stacje bramowe (kamery). Górne (nieoznaczone inaczej) - przekaźnik (ON) i dolne przekaźnik (OFF). Po podłączeniu do wejścia dolnego (przekaźnik w stanie (OFF)) działa bez problemu. Do drugiego działa lub nie. Po wsłuchaniu się w układ raz słychać jak przekaźnik zaskakuje, raz nie. Oczywiście konsekwentnie domofon także działa lub nie.
    Dobra rada przy takich objawach: najpierw posłuchaj przekaźnika, który powinien wyraźnie głośno zaskoczyć po naciśnięciu sygnału wywołania.