Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp 550 - Partycja fabryczna recovery

16 Maj 2013 16:47 1746 3
  • Poziom 9  
    Partycja recovery fabryczna z windows Vista. Zrobiłem kiedyś downgrade do XP. I okazało się że mbr został zastąpiony i nie działa klawisz F11 do uruchamiania recovery. Nie mam wypalonej płytki. Prześledziłem forum, jedyne co doczytałem to ustawienie partycji z recovery jako aktywnej. Niestety partycja ta jest na dysku logicznym i ni jak nie mogę jej aktywować.
    Na dysku recovery mam jakieś pliki ale moja wiedza jest zbyt mała w tym temacie.
    W katalogu D:\system.sav\util\hpfactory.mbr
    Może da się jakoś przywrócić mbra do fabrycznych ustawień?

Dodano po 1 [godziny]:

Skopiowałem partycję Recovery na dysk USB. Nie wiem tylko jak to odpalić aby wystartowało z systemu... W katalogu Boot mam jakieś pliki bootfix.bin boot.sdi i jakieś pliki BCD oraz etfsboot.
    Może to jest jakiś trop do odzyskania mbr-a?

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Może zrzut ekranu Wam coś podpowie. Dodam iż owy plik hpfactory.mbr ma wielkość 512 tyle co partycja mbr tylko nie wiem jak go wgrać.

hp 550 - Partycja fabryczna recovery
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież HP_RECOVERY jest podstawowa i z tego co widzę jest namotane bo stała się partycją systemową (aktywną) dla XP.

Wrzuć widok zarządzania dyskami, pierwsze 2048 sektorów HDD i ten plik hpfactory.mbr

Poszukaj bootsect.exe - uruchom sobie wiersz polecenia i zakładając, że HP_RECOVERY dostała literkę C: wklep: dir /s C:\bootsect.exe
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sugerował bym najpierw zrobić obraz partycji recovery na zewwnętrzny nośnik a potem porządek z partycjami. Dysk jest po takich przejściach ,że dalsze "naprawianie" może uszkodzić partycję recovery.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Wieczorem przyjechał klient i zabrał lapka w takim stanie jakim był. Wyjeżdża za granice i temat odświeżę po jego powrocie.
    Przepraszam za zaistniałe zamieszanie.