Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MP3 - Zasilanie ładowarką lub zasilaczem

16 Maj 2013 14:59 3432 31
  • Poziom 12  
    Witam Serdecznie

Chciał bym zrobić stałe zasilanie MP3 z gniazdka sieciowego.
    Lecz teraz jakie napięcie przesłać do MP3 ?

Bateria ma 1,5V a ja takiej ładowarki ani zasilacza nie mam...
    Jakie max napięcie mogę przesłać do MP3 RAVO ?
  • Poziom 28  
    Cześć.Napięcie takie jakie baterie do niej wkładasz.
  • Poziom 11  
    Jeśli już chcesz robić coś takiego, musisz zbudować rezystorowy dzielnik napięcia. Pobierz z elektrody kalkulator elektronika, świetna aplikacja, która jest banalna w obsłudze. Mógłby kolega podać więcej szczegółów? Chętnie pomogę.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    To zrób stabilizator na LM317, od 1,25V można na jego wyjściu ustawić.
  • Poziom 11  
    lepszy lm78xx mniej sie grzeja
    Ale nie ma 78xx na 1,5V albo o czymś nie wiem :D, przy prądzie jaki pobiera MP3 nie będzie się grzał, napięcie na wejściu da załóżmy 5V z jakiejś ładowarki do telefonu niepotrzebnej.Można go przecież wyposażyć w malutki radiator.
  • Poziom 12  
    Wolał bym mieć stałe napięcie a nie regulowane... mały błąd a mogę spalić MP3 :|

Czyli najlepiej użyć rezystorów bo mam ich od zajeba.. :P
    Tylko na wejściu dać 230v czy o wiele mniejsze napięcie z zasilacza ?
  • Poziom 11  
    Trzeba też nać pobór prądu przez Mp3
  • Poziom 12  
    No właśnie nie wiem jaki pobór prądu ma ta MP3 :|
  • Poziom 12  
    MP3 ma być wykorzystane w warsztacie gdzie pod MP3 podłącze Głośniki Komputerowe

Dodano po 3 [minuty]:

RAVO M-O4 pamięć 2GB
  • Poziom 11  
    ok,ok weź wyjmij baterię a pod nią powinna być naklejka z danymi tak mi sie wydaje

Dodano po 6 [minuty]:

750mAh prawdopodobnie taki pobór. A kolega ma już zasilacz czy szuka ?
  • Poziom 12  
    Tak są jakieś numery...

2GFM S/N: SW2GFM0716002027
    Chodzi o to że regulator będzie dawał zawsze takie napięcie jakie chce bo takie ustali sie na stałe rezystorami, bez użycia potencjometrów.Nie będzie znaczenia czy zasilisz regulator 5 czy 12V i tak na wyjściu otrzymasz 1,25 lub 1,5V , tyle ile ustalisz, tylko przy zasilaniu wyższym napięciem straty w regulatorze wzrosną i będzie się bardziej grzał.
    750mAh to pojemność akumulatora a nie prąd jaki pobiera MP3.
  • Poziom 12  
    Ja myślałem że to ma być potencjometrem i żebym sobie to wyregulował...
    Tutaj regulacja od 1,25V do 1,5V ( R2 dowolna wartość stała od 0-50Ω) Napięcie wejściowe np z ładowarki do telefonu 5V
    MP3 - Zasilanie ładowarką lub zasilaczem
  • Poziom 12  
    Ej panowie... A czy by dało radę bez kombinowania zasilić MP3 przez USB ?
    W USB mamy napięcie 5V a takie właśnie mamy popularne ładowarki i zasilacze...
    Jeżeli jest zasilana z 1,5V to trochę chyba nie bardzo, można zasilić regulator z USB a wyjście regulatora na MP3, te mp3 co mają ładowanie przez USB można używać podłączone do USB nawet.
  • Poziom 11  
    Jeżeli to jest regulacja od 1,2 do 1,5 i damy tam potencjometr np 50 ohm to kolega będzie mógł sobie regulować napięciem co na pewno nie zaszkodzi jego układowi
  • Poziom 12  
    Tylko u mnie jest problem z dostawą takich żeczy :|
    Jak podłączę MP3 bez baterii pod Kompa to on mi się uruchomi tylko że zamiast menu pojawia mi się na ekranie połączenie MP3 z komputerem.. kurna...
    Taki mały pierdół a tyle problemów :|
    kojot_95 napisał:
    Jeżeli to jest regulacja od 1,2 do 1,5 i damy tam potencjometr np 50 ohm to kolega będzie mógł sobie regulować napięciem co na pewno nie zaszkodzi jego układowi

Poza skakaniem wskaźnika naładowania baterii, u mnie przy 1,16V wskazuje na zużytą baterię, ale jak najbardziej przy potencjometrze 50Ω można regulować to napięcie w bezpiecznych granicach i nawet przypadkowa zmiana położenia takiego potencjometru nie spowoduje żadnej szkody.
    Dobrym sposobem jest też kupienie sobie np. kilku akumulatorków i ładowarki i gdy np 2 z 4 się rozładują, to je ładujesz używając dwóch naładowanych.Wtedy nic się nie kombinuje. Z dobrych akumulatorków, np sanyo eneloop mają pojemność deklarowaną przez producenta(sprawdzałem na Powerex MH-C9000)
  • Poziom 11  
    sam stabilizator jest to raptem 5 części i nic więcej

Dodano po 1 [minuty]:

około 4 złotych wyjdzie

Dodano po 3 [minuty]:

mati211p napisał:
    kojot_95 napisał:

Poza skakaniem wskaźnika naładowania baterii, u mnie przy 1,16V wskazuje na zużytą baterię, ale jak najbardziej przy potencjometrze 50Ω można regulować to napięcie w bezpiecznych granicach i nawet przypadkowa zmiana położenia takiego potencjometru nie spowoduje żadnej szkody.
    Dobrym sposobem jest też kupienie sobie np. kilku akumulatorków i ładowarki i gdy np 2 z 4 się rozładują, to je ładujesz używając dwóch naładowanych.Wtedy nic się nie kombinuje z dobrych akumulatorków, np sanyo eneloop mają pojemność deklarowaną przez producenta(sprawdzałem na Powerex MH-C9000)

Można zastosować potencjometr montażowy dokonać regulacji pożądanego napięcia i zamknąć układ w obudowie
  • Poziom 12  
    bym musiał wyjechać do miasta oddalonego o 25KM :|

A co do baterii to mnie już wkurzały... Więc podziękuję za taki sposób...
  • Poziom 11  
    I żeby nikomu nie przyszło do głowy aby tworzyć baterię ogniw z jednego zużytego a drugiego naładowanego bo to jest wtedy horror ~!

Dodano po 1 [minuty]:

adex_smile napisał:
    bym musiał wyjechać do miasta oddalonego o 25KM :|

Rozumiem Twój ból sam dojeżdżam do szkoły (elektronicznej) 15km bo mieszkam na wsi
    adex_smile napisał:

W jaki sposób baterie Cię wkurzały, akumulatorki są wielokrotnego użytku w przeciwieństwie do baterii i płaci się raz i używa co najmniej rok czasu.
  • Poziom 28  
    Daj 5 sztuk diod w szereg do zasilacza 5 V i będziesz miał około 1,5 V na wyjściu i nic się nie stanie.
  • Poziom 11  
    Niby można wykorzystać spadki napięć pan Kirchhoff się kłania ;) Najlepiej żeby to były diody prostownicze
  • Poziom 28  
    Zawsze można jak nie będzie takiego spadku na diodach powiedzmy 1N4001 lub podobnej pokombinować wsadzić diodę jedno lub dwie diody schottky.
  • Poziom 12  
    MI właśnie o te akumulatorki chodziło że ich nie będę używał...
    A spadki napięć na pewno będą bo to warsztat... jak nie szlifierka to wiertarka...

Dodano po 5 [godziny] 39 [minuty]:

Chyba zrobię stabilizator. LM317LZ lub LM317T