Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Thalia 1.4 16 V - Gdzie znajde podłaczenie czujnika temp. zewnetrznej?

16 Maj 2013 16:16 2262 4
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam zamiar kupić uniwersalny komputer pokładowy z dwoma czujnikami zewnętrznym i wewnętrznym. Sęk w tym że w lusterku od strony pasażera już mam taki czujnik tyle że nie wiem dokąd idą od niego kable a moja Thalia nie ma komputera pokładowego tylko wyświetla mi ilość przejechanych kilometrów oraz poziom oleju. Po co mam kombinować z następnym czujnikiem jakbym mógł wykorzystać ten co już mam w lusterku.
  • Poziom 38  
    Skoro masz w lusterku to ida prze przelotke w drzwiach wiec miernik w reke i szukac. Tylko wydaje mi sie że nie mozesz go odciac i wykorzystac bo z niego korzysta ecu silnika.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    seba4270 napisał:
    moja Thalia nie ma komputera pokładowego

Tam nie ma temperatury zewnętrznej, jest obok zegarka wyświetlacza od radia.

piotrekwoj1 napisał:
    Tylko wydaje mi sie że nie mozesz go odciac i wykorzystac bo z niego korzysta ecu silnika

Kalkulator wtrysku ma swój czujnik.
  • Poziom 14  
    Wiem, że go tam niema. Napisałem tylko co ja mam. W miejscu tego wyświetlacza mam półeczkę, więc nie wiem gdzie mam szukać. Gdzieś za radiem w kostce może być doprowadzony kabel od czujnika? A dokładnie kostka? Pin?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Wiesz jaki masz typ czujnika a jaki jest w komputerku który chcesz kupić?
    czujników temperatury jest kilka rodzajów.
    W aucie z pewnością jest rezystorowy NTC a w komputerku może być cyfrowy DS18B20.
    Sprawdź to zanim zaczniesz majstrować.