Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satellite L300 21Z - nieudane recovery - błąd wczytywania pliku 09123XSP5.swm

16 Maj 2013 17:19 2313 9
  • Poziom 10  
    Witam

Mam laptop Toshiba Satellite L300 21Z Model PSLB8E-06400RPL . System Vista Home Premium zainstalowany w tym laptopie zawiesił się totalnie i postanowiłem zrobić recovery do stanu fabrycznego. W trybie awaryjnym nagrałem dwie płytki z recovery, ale coś poszło nie tak bo gdy przeszedłem do procedury odtwarzania systemu okazało się, że druga z płytek z plikami 09123XSP5.swm i 09123XSP6.swm jest błędna i pliki te nie są kopiowane, a procedura recovery zostaje przerwana. Ponieważ w tej Toshibie przy recovery wszystkie dyski są formatowane to w tej chwili nie mam już systemu i katalogu HDD Recovery. Przeczytałem tematy na forum dotyczące tego problemu, ale nie mam zbyt dużo czasu na zabawę z tym laptopem i dlatego chciałbym zrobić to szybciej. Może ktoś z forumowiczów ma dobre płytki recovery do takiego laptopa i mógłby jakoś przesłać mi pliki 09123XSP5.swm i 09123XSP6.swm. A może ktoś wie czy można jakoś naprawić uszkodzone recovery ew. scalić pliki swm w dobry obraz mimo błędnego CRC.
  • Spec od komputerów
    Można próbować scalić pliki swm do wim programem imagex parametr export. Kilka razy mi się przytrafiło ,że recovery nie szło a po scaleniu w jeden plik udało się system ręcznie przywrócić. Duża nieostrożność brak kopi katalogu HDDrecovery.
    Pozdrawiam
    SMART dysku podaj ?
    Może się uda odzyskać pliki obrazu. Nic na dysku nie zapisuj.
  • Poziom 10  
    Tak to był błąd że nie zrobiłem kopii HDD Recovery. Nie przypuszczałem , że płytka z recovery może zostać żle zapisana. Niestety obawiam się że już nadpisałem pliki na partycji z recovery bo przekopiowałem te błędne pliki z płytki na dysk do katalogu utworzonego przez program Recovery , a na dysku C zainstalowałem Windows Vista bez seriala , a niestety okazało się że od laptopa odkleiła się nalepka z serialem Visty i nie wiem jaki on był. Nie wiem co zrobić aby postawić system taki jaki był fabrycznie mając jedną dobrą płytkę recovery i drugą z niepoprawnymi plikami . Mógłbym oczywiście kupić recovery w Toshibie ale to koszt ok 35 euro .
  • Spec od komputerów
    Nie sprawdzisz to się nie dowiesz czy nadpisałeś te dwa pliki. W DMDE próbuj że odzyskać.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2341359-30.html
    Oczywiście próbuj też scalić pliki. Podaj SMART bo może już nie ma sensu się nad tym dyskiem pastwić.
    Jeżeli uda się odzyskać te pliki lub ktoś podeśle to zrób obraz drugiej płyty i podmień pliki i ponownie wypal płytę.
  • Poziom 43  
    Pierwsze sprawdź dysk, bo bywa i tak, że Windows podczas instalacji komunikuje błąd odczytu płyty, gdy HDD jest uszkodzony/ma błędy. Nie wiem skąd ten bug ale miałem kilka takich sytuacji.
  • Spec od komputerów
    Dysk uszkodzony do wymiany. Nic mu już nie pomoże. Kopiuj z niego co się jeszcze da skopiować.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Czy jakiś program hitachi do naprawy dysku mógłby pomóc aby jakoś go naprawić
    i jeśli można wiedzieć to co z tym dyskiem jest nie tak ?
  • Spec od komputerów
    Dysk ma realokowane sektory. Uszkodzenie jest nie możliwe do naprawy. Dysk do wymiany. Będzie coraz gorzej. Prawdopodobnie uskodzenie talerza. To i tak bez znaczenia co jest uszkodzone bo tego dysku nie da się naprawić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Udało mi się odzyskać pliki 09123XSP5.swm i 09123XSP6.swm i zrobiłem recovery. Laptop działa. Poinformowałem właściciela , ze dysk do wymiany.