Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz sprzętowy, do uruchomienia Windows7 USB/SD

owad17 16 Maj 2013 17:30 2787 2
  • #1 16 Maj 2013 17:30
    owad17
    Poziom 12  

Witam,
    Poszukuję jakiegoś sprawdzonego programu który zrobił by mi z karty SD lub pendrive'a klucz sprzętowy (posiadam trochę kart SD w wielkości 32-128Mb i chciał bym je jakoś wykorzystać), a głównie chodziło by aby umożliwiał uruchomienie systemu na laptopie (aby podczas okna logowania sytuacja wyglądała tak: wkładam karte lub pendrive'a i automatycznie loguje do systemu)

Znalazłem program TrueCrypt lecz jest to program do szyfrowania, a tego chciał bym uniknąć, głównie chodzi mi o logowanie do systemu.

0 2
  • #3 16 Maj 2013 19:47
    owad17
    Poziom 12  

Rohos już nie jest chyba wspierany, ponieważ nie mogę przejść na stronę Kupna :)
    Zobaczę rozwiązanie windows'a, może przypadnie mi do gustu lecz sprawdzę darmową wersję predatora, jak będzie to lepszym rozwiązaniem napiszę opinię co i jak :). Ogólnie martwi mnie czy jak wyciągnę USB/SD to czy czasem mnie wyloguje czy nie :P

Rozwiązanie z przeniesieniem pliku SAM na dysk wymienny bardzo fajna opcja lecz nie pozwala na uruchomienie systemu aby zalogować się na innego Usera tak czy siak trzeba mieć Pen'a lub SD'ka

Predator ciekawe ma działanie, lecz ma wadę, a mianowicie np. w moim laptopie jest jeden slot na kartę SD i w momencie jak wyciągnę ją to po ustawionym czasie blokuje dostęp, brak możliwości przenoszenia danych między różnymi kartami (możliwość zrobienia multum kluczy - zatem czemu nie mieć wsadzonego USB jak wyjmie się kartę? - dla mnie to niewygodne). Uruchomienie systemu przebiega normalnie, okno logowania bez zmian, wpisuję hasło wszystko ok, zanim program się uruchomi można go wyłączyć.

Aloaha'e trochę obciąża system, nie powiem program godny uwagi, lecz trochę drogi - ale kupuje się za to paczkę 5 czy tam sześciu programów,

Znalazłem przy okazji również dobry jak i łatwy w obsłudze program Dekart Logon, i jak narazie działa wyśmienicie :) i możliwe że go zakupie, jest w cenie podobnej do aloaha'y ale bardziej przypadł mi do gustu. Po testach napiszę jeszcze jak się sprawuje owy program

Dzięki wielkie

0
  Szukaj w 5mln produktów