Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino i PT6958 - Odczyt danych z PT6958

konatsu 16 Maj 2013 17:48 2655 4
  • #1 16 Maj 2013 17:48
    konatsu
    Poziom 12  

Witam, chciałbym wykorzystać obudowę i panel z dekodera N jako HTPC.
    Udało mi się stworzyć podstawowy programik, który wyświetla dane na wyświetlaczu i ledach ale nie mogę odczytać danych z klawiatury.
    Do komunikacji używam arduino nano na atmega328.

Program, który wypociłem;p

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Widać na konsoli, że jest reakcja na wciśnięcie przycisku ale dane nie są powtażalne.

PDF do kontrolera

Link[/code]

0 4
  • Mitronik
  • #2 11 Paź 2014 00:01
    blm-pl
    Poziom 1  

Witam,

Natrafiłem na temat w trakcie poszukiwania gotowego kodu do obsługi PT6958 i pozwoliłem sobie na jego wykorzystanie... i modyfikację ;)

msg_read który działa u mnie:

zamiast: dout i din, użyłem wyłącznie jednego pinu (dg) i przełączam go w trakcie odczytu z OUTPUT na INPUT (piny dout oraz din w przypadku panelu z nboxa i tak są zwarte na płytce)

Dziękuję za prawie gotowy kod ;)
    Ciężko było by samemu zacząć, a kolejna osoba które tu trafi znajdzie gotowe rozwiązanie.

Swoją drogą to kolega zostawił całkiem "swojski" układ testowy na wyświetlaczu;)

Pozdrawiam!

PS- ustawienie Serial.begin(115200) zmniejsza mruganie wyświetlacza w trakcie testów

0
  • Mitronik
  • #3 22 Gru 2014 20:21
    ardk
    Poziom 2  

Witam,

Dostałem podobny moduł na tym samym układzie, chyba pochodzi z nboxa, cztery cyfry led, cztery ledy, odbiornik IR i 9 przycisków. Wtyczka ma 10 pinów.

Jakim napięciem powinienem go zasilić i jak podłączyć do arduino?

0
  • #4 22 Gru 2014 20:31
    konatsu
    Poziom 12  

Powinieneś go zasilić napięciem +5V
    Sprawdź gdzie idą ścieżki z pinów 10 i 21 jako + i 22, 28 jako GND(-) na układzie PT6958

Ja go zasiliłem z arduino

podpoiłem jak w kodzie

1
  • #5 23 Gru 2014 00:55
    ardk
    Poziom 2  

Dziękuję, zapis działa, odczytu jeszcze nie sprawdzałem, jedyne czego nie jestem w stanie włączyć to wykrzyknik, nie wiem jednak czy ten moduł jest w pełni sprawny.

0