Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA Excel - numerowanie stron wydruku

16 Maj 2013 18:18 2859 6
  • Poziom 7  
    Cześć

mam problem z makro, które przy wydruku arkusza będzie numerowało strony na zasadzie "która strona / z ilu stron" (środek stopki dolnej)

nagrane makro niestety nie działa poprawnie :(
    .CenterFooter = "Strona &P z &N"

macie jakiś pomysł?
    z góry dziękuję za rady typu "wpisz sobie z palca" :) :p
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Podgląd wydruku, ustawienia, stopka, "storna 1 z ?", OK
    Jeżeli to nie zadziała, załącz arkusz - zobaczymy co jest nie tak?
  • Poziom 7  
    markoz7874, robię dokładnie tak jak mówisz

mam x arkuszy, dla których chcę zastosować ten sam format wydruku więc nagrałam makro
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

ale, gdy korzystam z tego kodu to formatowanie pozostaje, ale wynikiem stopki jest "1 z" albo brakuje jakiegokolwiek wyniku w stopce
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Zarejestrowane makro musi działać. Spróbuj ograniczyć kod do następującego:
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Moderator Programowanie
    mania_85 napisał:
    mam x arkuszy, dla których chcę zastosować ten sam format wydruku
    Skąd więc wiadomo, że Activesheet to akurat drukowany arkusz? Przedstaw resztę makra drukowania/podglądu.
  • Poziom 31  
    mania_85 napisał:
    ..
    ale, gdy korzystam z tego kodu to formatowanie pozostaje, ale wynikiem stopki jest "1 z" albo brakuje jakiegokolwiek wyniku w stopce

Nie wiem.
    U mnie i u innych działa.
    Myślałem, że szukasz pomocy, a Ty chyba oczekujesz wróżenia z fusów.
    Podaj więcej danych o które Ciebie proszono, to postaramy się pomóc.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za pomoc. Niestety muszę zostać przy bardziej rozbudowanym kodzie zawierającym formatowanie marginesów oraz skalowanie tekstu. Fakt, przy innym pliku działa bez zarzutów, muszę mieć gdzieś błąd w reszcie makra. Nie będę wklejała tu całego makra i się kompromitowała :) - uwierzcie mi, jestem początkująca i moje makro jest żałosne i bardzo zakręcone :)

adamas_nt - każdy arkusz jest tworzony na podstawie trochę innego makra, bo ma inne dane, ale format wydruku jest taki sam (tak jak wkleiłam powyżej) no i każdy wydruk wymusza osoba wg potrzeby

Info dla korzystających - zarówno moje makro jak i makro czelesa jest poprawne.