Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer H5360 - Czy uda sie przerobić

16 May 2013 19:19 1878 4
  • Level 13  
    Witam

Od pewnego czasu posiadam projektor H5360 i jestem z niego bardzo zadowolony.
    Ma on jednak jeden minus, wymaga dodatkowego urządzenia by odtwarzać źródła 3D takie jak np Cyfra+ 3D. Na rynku dostępny jest młodszy brat tego projektora, model H5360BD który wizualnie zupełnie niczym się nie różni, posiada również dokładnie takie same parametry z jedna mała różnica, bez problemu radzi sobie ze wspomnianymi źródłami 3D bez żadnych dodatkowych urządzeń, wystarcza okulary.

W związku z tym zacząłem się zastanawiać czy te dwa urządzenia różnią się pod względem technicznym czy różnicą jest jedynie oprogramowanie systemowe i czy jego podmiana przyniosła by zakładany przeze mnie efekt czyli brak konieczności zakupu dodatkowych urządzeń?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    Słyszałem że takie urządzenia automatycznie przełączają się na tryb 3D kiedy dostaną sygnał o częstotliwości 120Hz. Z jakiego źródła chcesz oglądać filmy 3D ?
  • Level 13  
    Ganjor86 wrote:
    Słyszałem że takie urządzenia automatycznie przełączają się na tryb 3D kiedy dostaną sygnał o częstotliwości 120Hz. Z jakiego źródła chcesz oglądać filmy 3D ?

Mam na myśli odtwarzacz Blu-ray oraz Canal+ 3D. By móc tego użyć potrzebuje urządzenia Optoma 3D-XL. Natomiast model z literkami BD na końcu już tego urządzenia nie potrzebuje, stad moje pytanie :)
  • Service technician RTV
    Czy da się przerobić?
    (':?:')
    Zastanów sie kol. dlaczego
    Quote:
    Acer H5360 - € 450,00 , ..... H5360BD to € 699

Skąd bierze sie róznica w cenie?
    - skoro tak samo wyglądaja z zewnatrz, ta sama lampa .....
    - co jest takiego ? wewnatrz H5360BD ,że odtwarza 3D bez wsparcia ?
    ..... choćby magicznego pudełka 3D-XL Link lub Mobidick VPC3D01 ?

To nie tylko firmware! I HDMI 1.4a ?
    Ponadto na skutek komunikacji kablem innym jak 1.4a czasem nie pojawi sie w menu żrodła syg. punkt
    Quote:
    "3D, 3D symulation ...itd)

Warto poczytać Link_3D DLP w domowych warunkach_ponad 95str. dyskusji
    Faktycznie tak jest ,że nowe Acery w technologi Optoma 3D Ready/ Full 3D odtwarzaja tylko jeśli grafika i video odtwarzana jest z 120Hz ( DLP® Link™ = Frame sequential ) czyli po 60Hz /na oko. (':D')
    Dla obu oczu 120Hz to komfortowa_optymalna (medycznie zbadana ) częstotl. oglądania.

Aby projektor pracował w 3D musi się znależc w "spisie nvidia 3D Vision" i w swoich ustawieniach (setup)
    Quote:
    czyli jak pojawi się punkt: 3D Vision oraz drugi pkt.:: DLP-link

szansa 50:50 ...?
    Optoma HD67N ... Tak. (literka N )!
  • Level 13  
    dzieki za wyczerpująca odpowiedz, temat można zamknąć :)