Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka victus vss 53K gaśnie na wyższych obrotach

Kris23221 16 Maj 2013 20:15 4677 3
  • #1 16 Maj 2013 20:15
    Kris23221
    Poziom 2  

Witam, posiadam kosiarkę jak wyżej od 3 lat(kupiona nowa), jest to czterosów, z napędem na PB95. Na początku wiosny działała normalnie, lecz po zmianie oleju(po koszeniu, aby olej był ciepły) pojawił się problem z odpaleniem kosiarki. Dodam do tego, że przed wymianą oleju spuściłem paliwo, lecz musiało coś zostać i się zalała kosiarka(nawet dość sporo pociekło). Zmieniłem filtr powietrza na nowy, wyczyściłem gaźnik dwa razy, zmieniłem paliwo(myślałem, że coś nie tak z nim) i dalej był problem z odpaleniem. Dopiero po przekręceniu śruby zaznaczonej na zdjęciu na czerwono(bodajże od mieszanki paliwa) kosiarka odpala na rozruchu lecz po przesunięciu dźwigni na wyższy bieg gaśnie. Do tego po odkręceniu tej osłonki(srebrna z napisem OVH obok świecy-od głowicy jak się nie mylę, wylało sie troszkę oleju).Już nie wiem co to może być. Dodam zdjęcia kosiarki w załącznikach.
    kosiarka victus vss 53K gaśnie na wyższych obrotach kosiarka victus vss 53K gaśnie na wyższych obrotach kosiarka victus vss 53K gaśnie na wyższych obrotach kosiarka victus vss 53K gaśnie na wyższych obrotach

1 3
  • #2 16 Maj 2013 20:24
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 16 Maj 2013 21:00
    Kris23221
    Poziom 2  

Jutro wcześniej wracam z roboty to tak zrobię (a gaźnik czyściłem sprężonym powietrzem i szmatką, ponieważ wężyka od paliwa nie idzie zdjąć).

EDIT EDIT EDIT:
    Wyczyściłem tak jak poradziłeś lecz nic to nie pomogło.

0
  • #4 17 Maj 2013 17:07
    Kris23221
    Poziom 2  

Zabrałem sie za regulację gaźnika i dopływu powietrza(przez tą śrubę ze sprężynką) i udało mi się jako tako ustawić aby nie gasła lecz dusi kosiarkę(zwiększa i troszkę słabnie i tak w kółko- niestabilnie pracuje). Do tego dodam, że przy szybkiej zmianie z wysokich obrotów na niskie nie gasnie, natomiast odwrotnie gaśnie- przed zmianą oleju bez problemu dało się od razu wrzucić z min na max obroty. Wrzuce film-na początku powolna zmiana obrotów, a od połowy szybka zmiana i tak jak pisałem gasnie.
    Mam nadzieję, że pomoże ktoś.
    http://www.youtube.com/watch?v=UagaIr9Uy_g z youtube bo coś skraca jak wrzucam na elektrode
    Jeszcze napiszę, że ten drut co idzie do regulacji paliwa zbytnio nie odbija tzn. podczas pracy kosiarki drga i chyba przez to tak jaby dusi. A także kosiarka odpala dopiero za drugim razem pociagnięcia sznurka( do tego świeca jest okopcona czarnym nagarem).

2
  Szukaj w 5mln produktów