Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

royal lux przetwornica

28 Mar 2002 20:07 2552 7
  • Poziom 17  
    trzeci raz pada mi przetwornica-tzn tranzysror,bezpiecznik na "czarno"
    pomocy
    wymieniłem kondzioly,tda,diody prostownicze,jaka może być przyczyna
    po wymianie testowałem przez 3 dni po 1- 2 godziny
    klient odebrał - za pół goziny padł
    podejrzliwie patrzę na przekaznik załaczający sieć - może jakaś podpowiedz
  • Poziom 11  
    Witam!
    Czy TDA ktory pracuje w tej przetwornicy to 4605? Jezeli tak to wymien rezystor ktory jest polaczony z 2-gim wyprowadzeniem tego scalaka. Jest to rezystor rzedu 270-330 kohm ktory traci rezystancje co powoduje zle sterowanie calego ukladu.
    Pozdr.
    Sruba
  • Poziom 17  
    tda 46 01 jeszcze jedno pytanie jaki tam jest oryginalny tranzystor wykonawczy,a może ktoś ma schemat przetwornicy bylbym wdzieczny
  • Poziom 11  
    Witam!
    Schemat przetwornicy i tranzystor znajdziesz na tej stronie http://wwww.ges.cz/sheet/ .
    Lecz ja mimo wszystko sprawdzilbym rezystory polaczone z 4 i 5 wyprowadzeniem scalaka. Szczegolna uwage poswiec temu na 4 wyprowadzeniu( mierz poza ukladem ), prawie jak w banku ze nie trzyma rezystancji.
    Powodzenia.
    Sruba

P.S. Napisz jak znajdziesz uszkodzenie.
  • Poziom 17  
    na razie wymieniłem oba rezystory 150k (4i5 US)co ciekawe -robiłem go kiedys i wtedy padnięty był 150 k w zasilaniu scalaka,ale wtedy nie startował w ogóle. ciekawe czy przetrzyma przez święta .dzieki pozdrawiam!!
  • Poziom 22  
    elektrolit 220u /400 !!!
  • Poziom 17  
    a moze blad tkwi po stronie wtornej przetwornicy. gdy przyjdzie nagle obciazenie wtorne strona pierwotna nie zdazy zareagowac i masz padaczke przetwornicy. mialem przypadki ze bu na odchylaniu przepalilo sobie obudowe plastikowa(swoja) i nastepowalo przebicie i taki byl efekt. sprawdz bu lub podkladke (jezeli nieizolowany. no i zimne luty.
    pozdrowionka.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeżeli nie przetrzyma przez święta to musisz wrócić do p.4 TDA4601.Jezeli "pada"tranzystor(2SD1545) to raczej prądowo.Obwód RC w p.4 stanowi symulację prądu kolektora.Jeżeli wzrasta rezystancja tego obwodu to proporcjonalnie wzrasta Icmax i następuje przekroczenie mocy.Wynik wiadomy! Wymieniłeś 150k ale widocznie nie zwróciłeś uwagi,że w szeregu z nim jest jeszcze drugi 120k(podobnie w p.5).Należy wymienić oba.Tak przynajmniej jest w modelu ROYAL LUX TV-5599.