Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat Leon 2004r - moduł komfortu nie przyjmuje pilota

16 Maj 2013 21:13 8538 14
  • Poziom 14  
    Witam forumowiczów!! posiadam seata Leona z 2004r posiadam do niego tylko jeden pilot auto jest z fabrycznym alarmem ale mniejsza o to dokupiłem drugi pilot MHZ 433 taki jak u mnie chciałem go zaprogramować w module komfortu dwoma sposobami. Pierwszy sposób jeden kluczyk w stacyjce tym którym można uruchomić auto przekręcam w pozycji ON drugim kluczykiem zamykam drzwi kierowcy i wciskam przycisk Zamknij w pilocie tym którego chce zaprogramować i nic się nie dzieje. Drugi sposób wchodzę w VAG COM w 46moduł komfortu następnie 10 Adaptacje kanał 01 i pokazuje się że jest tylko jeden zaprogramowany pilot więc w polu nowa wartość wpisuję 2 i niestety gdy zmienię wartość z 1 na dwa w polu nowa wartość ani przycisk save ani test nie są aktywne. w programie polski Vag 4.9 gdy wpiszę nową wartość 2 i wcisnę test zmienia się nowa wartość na 1. nie idzie zmienić na żadną inną. Miał ktoś podobny problem to byłbym wdzięczny za oświecenie mnie bądź napisanie co robię źle.
  • Poziom 14  
    Kanał 21 nieobsługiwany. Natomiast kanał 01 jak najbardziej jest i w polu pierwszym jest napisane KEY następnie w polu trzecim 1 czyli jest jeden pilot zaprogramowany w polu nowa wartość jak wpisuje 2 to znika mi funkcja test i save.
  • Poziom 13  
    Jak dopisywałem drugi pilot to wchodziłem w kanał 17.Też miałem oryginalny pilot na 433MHz ale działa też na 434.
    Na leonclub znajdziesz procedurę dodania nowego pilota.
  • Poziom 14  
    witam dodaję zdjęcia z programu vag com relase 311-2 próbowałem wejść w kanał 17 jest niedostępny tak samo kanał 21 jedynie jest dostępny kanał 01 ale nie mogę zmienić wartości z jeden na dwa.
  • Poziom 14  
    rozumiem jako nowa wartość wpisać zero a później dwa gorzej jak później nie zechce zaprogramować żadnego pilota. Ale numer na forum leonclub dowiedziałem się że w leonach jest niezły numer na obudowie pilota piszę że częstotliwość pilota jest 433mhz a po rozebraniu pilota wyciągnięciu baterii jest zielona karteczka z napisem i tu mnie zdziwiło auto jest z za granicy pisze po polsku ministerstwo łączności i napis 434Mhz. a ja kupiłem pilot na 433Mhz także jestem w plecy o pilot. Ale z drugiej strony już wiem że metoda na dwa kluczyki nie miała prawa działać. Jedynie ta z vagiem nie rozumiem czemu nie chciała się wartość zmienić z jeden na dwa powinna się zmienić i przy już programowaniu wywalić błąd o złym pilocie no ale człowiek się uczy na własnych błędach. Muszę znaleźć pilot na 434 i dopiero spróbować zaprogramować jeśli nadal będzie ten problem to będę pisał.
  • Poziom 14  
    jaki numer grupy w blokach pomiarowych bo w załączniku wyżej zamieściłem zdjęcia z grupy 003 i 007 i w jaki sposób sprawdzić w tych blokach czy go widzi?
  • Poziom 14  
    witam ponownie poszukuję pilota do mojego seata na 434MHz znalazłem pilot o numerach 1j0 959 753 AH na 434MHz i tu moje pytanie czy ten pilot będzie współpracował z modułem komfortu o numerach 1C0 959 799F. bo wiem że pilot o numerach 1j0 959 753 Da i pilot o numerach 1jo 959 753AG współpracują na pewno ale niestety są droższe znalazłem ten o numerach 1j0 959 53 AH tylko czy będzie gadał. Proszę o rade?
  • Poziom 13  
    Ja do swojego modułu komfortu o numerze 1C0 959 799E dobrałem pilot o numerze HL0 1 JO 959 753 DA/

HL0 1 J0 959 753 AH.Oba piloty są zamienne i działają z moim modułem.Jak masz wątpliwości to odezwij się do użytkownika HTTC na allegro.
  • Poziom 14  
    miał kolega rację pilot o numerach HLO 1j0 959 753AH współpracuje z modułem komfortu 1c0 959 799F tylko mam jeszcze jeden problem jak sprawdzić ile pilotów jest aktualnie w pamięci sterownika i jak usunąć piloty których nie posiadam. zaznaczam że w blokach pomiarowych ani w grupie 003 ani 007 nie ma informacji ile pilotów jest aktualnie zaprogramowanych jedynie w grupie 014 można sprawdzić czy dany pilot widzi sterownik i można go zaprogramować.
  • Poziom 13  
    Pilot dopisuje się poprzez adaptacje w module komfortu, kanał 01 wartość 1 test save i naciskasz przycisk na pilocie. Jeśli pilot nie chce się dopisać bądź chcesz skasować stare piloty wybierasz kanał 00 i tam test save. Potem jeszcze raz robisz dopisywanie pilotów.
  • Poziom 14  
    wszytko wyszło tak jak miało być piloty dopisane