Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multimetr extech ex330 - opinie użytkowników.

wycior01 16 May 2013 22:15 3891 8
e-mierniki
    wycior01
    Level 21  
    Witam, wiem, że podobnych tematów było mnóstwo, lecz pomimo tego chciałbym zasięgnąć opinii na temat multimetru firmy extech - model ex330. Jako elektronik - amator (siedzę w tym jakieś 2 lata, głównie kity, schematy znalezione w necie, proste naprawy i zaprojektowane przez siebie banalnie łatwe układy), poszukuję dobrego miernika do ok. 200zł, chciałbym, by był to dość trwały i dokładny automat ( wyświetlacz 3999, dokładność 0,5% +/- 2cyfry - w pełni mi wystarczy). Posiadam już m890G firmy uni-t, który niestety przestał działać - przełącznik padł, oraz takie cuda jak ut33-c i kilka sztuk m830 w różnym stanie. Potrzebuję takich funkcji jak pomiar pojemności, rezystancji, woltomierz, pomiar natężenia AC i DC, częstotliwość, temperaturę można pominąć. Extech'em zainteresowałem się po obejrzeniu tego filmu - porównania mierników (youtube.com/watch?v=ZoeUgMFLyAw) , w którym miernik wygrał. Mam nadzieję, że któryś z Kolegów posiada taki miernik i chciałby podzielić się opinią na jego temat, a może doradzicie coś innego :?: np. metex M-3270D.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi :D
    ps. przepraszam za brak linków, ale Elektroda blokuje mi możliwość ich wstawienia ( za mało postów)
  • e-mierniki
  • e-mierniki
    wycior01
    Level 21  
    Dziękuję za szybką odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie - jak z awaryjnością i dokładnością pomiaru w tych Brymenach - jak dotąd nie spotkałem się z negatywnymi opiniami, ale chcę się jeszcze upewnić. A może jednak ktoś posiada extecha, lub ma inne propozycje ? -na prawdę chciałbym kupić coś co mi długo posłuży.
    korrus666
    Level 40  
    Mojego Brymena mam dosyć krótko ale wg mnie to solidny i trwały miernik. Wrzuciłem gdzieś na forum zdjęcia ze środka, muszę przyznać że nie ma sie do czego przyczepić. Porządne bezpieczniki, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe również w porządku, zabezpieczony przed kurzem. Mam też unita UT-70A i też jestem zadowolony, co prawda to nie automat i jakość zabezpieczeń dużo gorsza niż w Brymenie ale do moich zastosowań wystarcza. Jak używasz miernika z głową i na spokojnie to posłuży długo.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1818034.html
    Zobacz jak wyglądają różne mierniki w środku, zainteresuj się też modelem CIE 3129B.
    wycior01
    Level 21  
    Temat ze zdjęciami wnętrz multimetrów widziałem już wcześniej, dziękuję za zwrócenie uwagi na miernik CIE 3129B - parametry praktycznie identyczne z extechem, ale posiada trms, pomiar częstotliwości do ok. 60mhz no i jakość też nie jest zła - w tej cenie jest to rzadko spotykane :D Jeśli są jeszcze jakieś mierniki godne uwagi to piszcie, ponieważ chce kupić w ciągu najbliższych 2 tyg. , jak na razie mam 3 typy, wśród których muszę wybrać - jak na razie na pierwszym miejscu CIE 3129B, na drugim ex330 na trzecim bm805 . Mam nadzieję, że temat nie tylko mi się przyda, ale także innym forumowiczom wybierającym osprzęt pomiarowy :)
    User removed account
    User removed account  
    wycior01
    Level 21  
    Ostatecznie stanęło na Brymen'ie BM257. Miernik sprawuje sie świetnie, trzyma dość dobrze dokładność, do tego jest wygodny i wytrzymały + dość dobrze zabezpieczony.
    User removed account
    User removed account  
    Korwin Mikke
    Level 5  
    AA, mogłeś kupić Fluke 87 V..