Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przemarzanie zamrażarki w Elektroluxie ERB 3441 po wymianie uszczelki

mamwi 16 Maj 2013 23:14 3849 2
  • #1 16 Maj 2013 23:14
    mamwi
    Poziom 13  

Witam. Mam taki problem : w chłodziarko zamrażarce Elektrolux ERB 3441 (typ CB 340 1C) pękła mi uszczelka w drzwiach zamrażarki. Oczywiście zaczął intensywnie robić się lód do tego stopnia, że nie można było zamknąć drzwi.
    Więc po odpowiednio długim ględzeniu żony - żeby nabrało mocy prawnej - kupiłem drugą uszczelkę. Wymiana banalna - nożykiem wycina się starą uszczelkę, odsłaniając rynienkę montażową, a następnie wciska się nową.
    I............ zonk. Pomimo dokładnego przylegania uszczelki do korpusu lodówki i drzwi, zamrażarka zamarza dalej.

Fachowiec od siedmiu boleści (oczywiście autoryzowany serwis) powiedział, że "w lecie zamarza bo jest ciepło". Tylko że w zimie też zamarzała, więc stwierdził "bo się grzeje w domu".
    Może ktoś miał podobny przypał i wie jak to naprawić, bo znowu żonie włączyło się ględzenie :puppydogeyes:

0 2
  • #2 21 Maj 2013 01:26
    artprox
    Poziom 14  

Witam,trzeba uszczelnić, szczelność najlepiej sprawdzić wkładając kawałek cienkiej kartki między drzwiczki a obudowę i próbować ją przesunąć (dotyczy również drzwi zewnętrznych jeśli są)

2
  • #3 25 Maj 2013 12:21
    mamwi
    Poziom 13  

Próbowałem, kartka przesuwa się z oporem i wyłazi na zewnątrz, jak ją ciągnę. Opór jest taki sam na całej długości uszczelki. Może spróbować ją wyjąć i wkleić na silikon?

0