Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark E352 - Strzela przy poborze papieru

17 Maj 2013 07:51 1422 4
  • Poziom 19  
    Problem jak w temacie, drukarka czasem pobierze papier a czasami strzela pobór papieru, kartka blokuje się na registracji, po wyjęciu bębna widać też że była krzywo pobrana i "składa się" idealnie w dwóch miejscach (szuflada ustawiona dobrze). Jak obserwowałem mechanizm to wygląda to tak jakby elektromagnes registracji nie wiedział kiedy zablokować a kiedy puścić rolki. I tu moje pytanie gdzie szukać problemu? Ostatnio mam trochę drukarek z takim problemem i ciężko mi określić czy to problem mechaniczny czy elektryczny. Strzelanie podejrzewam że bierze się stąd, że rolki poboru pchają papier a te na registracji stoją. Miał ktoś może taki problem i od czego zacząć? Robiłem test czujników w menu diagnostycznym i są ok, sprzęgło registracji całe (wyszyszczone), rolki poboru ok.
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Miałem taki przypadek. Pomogła wymiana elektromagnesu odpowiedzialnego za załączanie rolek pobierających (znajduje się on pod zestawem zębatek).
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 26  
    Warto też przyjrzeć się zespołowi sprzęgła.
    Jak mnie pamięć nie myli to weszły modyfikacje całego sprzęgła.Wymiana pomagała
  • Poziom 9  
    Sprzęgłą w lexach bardzo ładnie się czyszczą, wystarczy zdjąć zębatkę i w środku wszystko wyczyścić IPA, oczywiście dobrze nasmarować (żart).
  • Poziom 19  
    Po wymianie elektromagnesu odpowiedzialnego za załączanie rolek pobierających drukarka zaczęła działać.