Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASTRA II wspomaganie-dziwne zachowanie

victorius 27 Feb 2005 23:47 3593 3
    victorius
    Level 10  
    Astra II 1.4 16V 2000r wspomaganie elektro-hydrauliczne.
    Od jakiegoś czasu borykam się z trudnym do zdiagnozowania problemem związanym ze wspomaganiem kierownicy , otóż kiedy uruchamiam silnik wszystko jest ok wspomaganie działa jak nowe ,robię parę km wyłączam silnik i kiedy włączam ponownie wspomagania brak , i teraz najciekawsze - im dłużej silnik jest włączony tym dłużej muszę czekać na powrót wspomagania tzn jadę 5 min -czekam 5 min , jadę 2 godz. - czekam 2 godz. oczywiście w przybliżeniu . Byłem 3 razy w serwisie -niestety poza wymianą całej pompy z silnikiem nic sensowniejszego nie zaproponowali , nie wiem czy ten obwód można sprawdzić Techem w serwisie na moje pytanie co pokazał komp. w jednym odpowiedzieli że komp. nie sprawdza tego obwodu w innym że komp. nie ma łączności z silnikiem- to wszystko co mogę opisać , może ktoś się domyśla co to może być , bo jazda bez wspomagania jest conajmniej uciążliwa chociaż wyrabia tężyznę :) z góry dzięki za pomoc...
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kordel
    Level 25  
    Brak plynu? Moze trzeba juz wymienic? Plyn moze sie przegrzewac i pompa naprawde moze byc do wymiany.
    victorius
    Level 10  
    Olej wymieniony i go nie brakuje ...
    T/J
    Level 21  
    Witam
    W Oplu Astra 2 wspomaganie jest elektrohydrauliczne.Odłącz akumulator i najlepiej z kanału się do tego dostaniesz .Musisz sprawdzić elektryczne połączenie kabli zasilających pompę wspomagania.Najlepiej odkręć każdy osobno wyczyść posmaruj WD40 i dobrze dokręć.Może pomoże.A jeżeli nie to przynajmniej będziesz pewien że to nie to.Ta operacja na pewno nie zaszkodzi.
    Pozdrawiam.