Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASTRA II wspomaganie-dziwne zachowanie

27 Lut 2005 23:47 3395 3
  • Poziom 10  
    Astra II 1.4 16V 2000r wspomaganie elektro-hydrauliczne.
    Od jakiegoś czasu borykam się z trudnym do zdiagnozowania problemem związanym ze wspomaganiem kierownicy , otóż kiedy uruchamiam silnik wszystko jest ok wspomaganie działa jak nowe ,robię parę km wyłączam silnik i kiedy włączam ponownie wspomagania brak , i teraz najciekawsze - im dłużej silnik jest włączony tym dłużej muszę czekać na powrót wspomagania tzn jadę 5 min -czekam 5 min , jadę 2 godz. - czekam 2 godz. oczywiście w przybliżeniu . Byłem 3 razy w serwisie -niestety poza wymianą całej pompy z silnikiem nic sensowniejszego nie zaproponowali , nie wiem czy ten obwód można sprawdzić Techem w serwisie na moje pytanie co pokazał komp. w jednym odpowiedzieli że komp. nie sprawdza tego obwodu w innym że komp. nie ma łączności z silnikiem- to wszystko co mogę opisać , może ktoś się domyśla co to może być , bo jazda bez wspomagania jest conajmniej uciążliwa chociaż wyrabia tężyznę :) z góry dzięki za pomoc...
  • Poziom 25  
    Brak plynu? Moze trzeba juz wymienic? Plyn moze sie przegrzewac i pompa naprawde moze byc do wymiany.
  • Poziom 10  
    Olej wymieniony i go nie brakuje ...
  • Poziom 21  
    Witam
    W Oplu Astra 2 wspomaganie jest elektrohydrauliczne.Odłącz akumulator i najlepiej z kanału się do tego dostaniesz .Musisz sprawdzić elektryczne połączenie kabli zasilających pompę wspomagania.Najlepiej odkręć każdy osobno wyczyść posmaruj WD40 i dobrze dokręć.Może pomoże.A jeżeli nie to przynajmniej będziesz pewien że to nie to.Ta operacja na pewno nie zaszkodzi.
    Pozdrawiam.