Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza II FL 2001 - Niedziałający Centralny zamek

agajewski 17 May 2013 14:20 7743 4
    agajewski
    Level 2  
    Witam jestem tutaj świeży i proszę o wyrozumiałość :( .
    Mam taki problem z centralnym zamkiem że nie działa pilot w kluczyku . Kluczyk z dwoma przyciskami zamek fabryczny . Próbowałem zakodować kluczyk na wszystkie sposoby i brak reakcji . Jakiś czas temu przy próbie kodowania centralny zamknął i otworzył tak jak by się zakodował , ale po tym w dalszym ciągu nie działa . Nie wiem jak sobie z tym poradzić bo pilot nie działa a z przycisku na drzwiach czy też jak włożę kluczyk do zamka i przekręcę to wszystko działa idealnie . Obstawiałem że to wina baterii lecz baterie wymieniłem i zero reakcji potem brat kiedyś znalazł identyczny kluczyk i próbowałem tamten kluczyk zakodować ale też nie działa . Proszę o pomoc .

Z góry dziękuje !!!
    User removed account
    User removed account  
    agajewski
    Level 2  
    Kluczyk wygląda identycznie jak mój . Ale szczerze nie sprawdzałem . Przy kupnie auta dostałem tylko jeden kluczyk na początku miał takie odbicia że raz działał raz nie ( aby zamknąć samochód to musiałem raz że podejść prawie do samych drzwi a dwa to musiałem z 5 do 10 razy klikać aby załapał ) a jakiś czas temu przestał działać zupełnie . Wymieniłem baterie na nowe i dalej nic . Pewnego razu jak próbowałem go zakodować to centralny zareagował tzn. zamknął i otworzył drzwi . Myślałem że się udało zakodować ale niestety dalej kluczyk nie działa .
    agajewski
    Level 2  
    Motronic wrote:
    A nie sprawdziłeś, czy klucz nadaje i z jakim natężeniem pola? Nie sprawdzałeś, czy zostały spełnione warunki do tego, aby samochód zamknął się zdalnie? (system widzi drzwi pozamykane, zdjęta pietnastka)

Sprawdziłem dziś kluczyk i ma te same parametry co i mój TZN. 433,92 Mhz . lecz ani jeden ani drugi nie reaguje . Nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny .

Bardzo Proszę o POMOC .
    azoladki
    Level 9  
    Witam
    Mam podobny problem tzn. zamek mi raz działa raz nie działa od jakiegoś czasu. Czy bliżej czy dalej wszystko zależy. Wygląda to jakby losowo. Muszę kilka razy przycisnąć żeby otworzyć lub zamknąć. Jak samochód jest ciepły to jest odrobinę lepiej a jak zimny to trudniej otworzyć. Czy jakoś sobie poradziałeś z tym problemem?