Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SE25260/12 - Zmywarka nie do końca wypuszcza wodę

17 Maj 2013 16:59 3492 2
 • Poziom 12  
  Mam problem ze zmywarką jak w temacie. Na początku zmywarka nie pobierała i nie wypuszczała wody. Po uruchomieniu programu była cisza i po około minucie włączała się pompa myjąca. Po wymianie uszkodzonego zaworu z aqua-stopem, i spalonego triaka w panelu sterującym,-który sterował uszkodzonym zaworem, wszystko wróciło do normy, oprócz tego, że zmywarka nie rozpoczyna programu od wylania resztek wody z komory, lecz po krótkiej ciszy włącz się pobieranie wody i zaczyna pracować pompa myjąca. Po cyklu mycia zmywarka wylewa wodę, ale nie do końca.
  Pompa spustowa pracuje ok. 5 sekund, wyłącza się nie wylewając całego stanu z komory, po czym zmywarka zaczyna pobierać wodę do nowego cyklu. Na końcu programu znów wylewa wodę ok. 5 sekund, tak że, większa ilość wody zostaje w zmywarce i kończy program. Czy ktoś miał podobny problem, lub wie jak sobie z tym przypadkiem poradzić. Proszę o sugestie.
 • SterControlSterControl
 • Poziom 30  
  Prawdopodobnie uszkodził się procesor i trzeba będzie go wymienić.
  niestety producenci oszczędzają na transoptorach i sterowanie triakiem idzie bezpośrednio z wyjść procesora. Upalenie triaka najczęściej uszkadza procesor.
 • Poziom 12  
  Niestety muszę zgodzić się z kol. Zbychmg uszkodzeniu uległ procesor. Że względu na stan ogólny i wiekowość, sprzęt został zutylizowany.