Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób na mniejsze oszranianie parownika

28 Lut 2005 00:40 1410 7
  • Poziom 10  
    Czy wie któs moze jak zrobić zeby parownik jak najmniej sie oszraniał?Bo powoduje to dodatkowe koszty i pogarsza wymiane ciepła!!Wiem ze nie mozna wyeliminowac tego zjawiska ale chociaz zmniejszyc.Dzieki za wszystkie uwagi-jeśli takie będą:)Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Przede wszystkim sprawdź uszczelki w drzwiach, jak jest uszk. to wymeń na nowe, unikaj czestego otwierania lodówki (chłodziarki).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Jesli juz chcesz kombinowac lub z innych wzgledow nie dziala tak jak powinno, powinienes obnizyc temperature odparowania aby zaszranianie bylo mniejsze. Tylko jest jedno "ale" - wtedy spada moc chłodnicza urzadzenia ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Oj tutaj chyba kolega elektryk się myli... wydaje mi się że temperaturę odparowania trzeba podwyższyć!!! wtedy parownik nie będzie tyle szronić czyli więcej gazu w rury i większa wydajność układu tylko że sprężarka będzie szła na "mokro" i się zepsuje..
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    dambonet napisał:
    Oj tutaj chyba kolega elektryk się myli... wydaje mi się że temperaturę odparowania trzeba podwyższyć!!! wtedy parownik nie będzie tyle szronić czyli więcej gazu w rury i większa wydajność układu tylko że sprężarka będzie szła na "mokro" i się zepsuje..

Slusznie powiedziales "chyba"
    Zle Ci sie wydaje ;)
  • Poziom 15  
    Kolego obniżając temperaturę parowania parownik zacznie jeszcze bardziej szronić-logiczne!!! fakt że już będzie tylko jego część pokryta lodem ale za to jakim :-) będziesz miał typowy objaw nieszczelności! wtedy też odparowanie leci na dół!
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    dambonet napisał:
    Kolego obniżając temperaturę parowania parownik zacznie jeszcze bardziej szronić-logiczne!!!

Kolego, spojrz na przyklad na zjawiska w elektroenergetyce. Nie ma to duzo wspolnego z chlodnictwem, ale linie energetyczne najintensywniej pokrywaja sie szadzią (chyba wiesz co to takiego?) przy temperaturze okolo -5C (nie pamietam dokladnie bo pamiec ludzka jest dobra ale krotka - dlatego pisze "okolo"). Przy wiekszych mrozach zjawisko to jest slabsze.
    Jezeli to do Ciebie nie przemawia, zamontuj sobie w ukladzie za słabą sprezarke (albo prawie padniętą). Albo w inny sposob podnies cicnienie odparowania. Nie musi to byc wcale urzadzenie No-Frost, moze byc zwykla zamrazarka ze "zwyklym" parownikiem.
    Porownaj wtedy o ile bardziej bedzie sie szronic.

PS
    Nie wiem dlaczego piszesz "logiczne". Dla mnie nie wszystko wyglada tak: "szybciej jedziesz - predzej dojedziesz" ;)

Pozdrawiam