Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek centralny i alarm w Astrze II

28 Lut 2005 00:53 2022 4
  • Poziom 20  
    Mam do wszystkich ogromna prosbe w imieniu mojego znajomego. Zakupil on Atre II bodajze z 2000r. z fabrycznym centralnym zamkiem obslugiwanym z kluczyka. Jako ze boi sie o swoja bryke chce zalozyc w niej alarm+modul domykania szybek. W zwiazku z tym mamy kilka pytan odnosnie instalacjii elektrycznej:
    1. Gdzie znajduje sie modul sterujacy zamkiem??
    2. Skad mozna wziasc zasilanie do modulu domykajacego szyby??
    3. Ktoredy mozna przeprowadzic kable z kabiny do komowy silnika??
    4. Czy ktos z Was ma moze pomysl jak zalozyc alarm zeby byl sterowany fabrycznym kluczykiem (tak jak teraz centralny)
    5. Jezeli ewentualnie ktos posiada schematy elektryczne to bylbym wdzieczny za ich przeslanie.

Pozdrawiam i z gory Wam dziekuje.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 17  
    Witam.
    Wydaje mi się, że jeżeli ta Astra ma w standardzie centralny zamek na pilota i elektryczne podnośniki szyb, to powinna mieć również funkcję komfort(domykanie szyb).
    Włóż kluczyk do zamka przekręć go w pozycję zamknij, później odpuść do normalnej pozycji i jeszcze raz w pozycję "zamknij" i przytrzymaj tak chwilę.Zamek powinien się zaryglować a przy przytrzymaniu powinny domknąć się szyby. (oczywiście wcześniej musisz je otworzyć).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Wg mnie nie ma sensu stosować alarmu który się uzbroi gdy zamkniemy samochód kluczykiem ponieważ wystarczy że złodziej przełamie wkładkę w zamku i alarm sam mu się rozbroi. Lepiej nosić ze soba jednego pilocika więcej niż ułatwiać złodziejowi życie.
  • Poziom 20  
    Moduł sterowania zamkiem centralnym zlokalizowalem, zasilanie do domykania szyb pociaglem prosto z aku, okazalo sie ze nie bylo tam fabrycznego domykania szyb. Dziekuje wszystkim za zainteresowanie, temat uwazam za zakonczony.