Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 1,6 +LPG - Falowanie obrotów przy skręcie i hamowaniu na biegu jałowym

17 Maj 2013 19:59 4860 8
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z Golf 4 1,6 +LPG 1999r. przy odpalaniu falują obroty i gaśnie. Podczas jazdy przy hamowaniu strasznie falują i jak jestem na postoju na biegu jałowym podczas skrętu też falują. Po za tym jak sam sobie pracuje silnik to wszystko jest ok. Przy włączeniu klimatyzacji wszystko jest ok nawet przy w/w sytuacjach nic nie faluje. Wymieniłem świece, przewody, czujnik temperatury, sonde lambda, czyszczenie przepustnicy i adaptacja. Nic nie pomaga. Na benzynie mniej falują a jak sie przełączy na gaz to bardziej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Czyli jaka rzecz bo już włosy mi wypadają. Byłem już u mechaników i tak się znają :/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    1,6 SR 104 KM 16V ATN
  • Poziom 8  
    I nadal nie wiem co się dzieje....;/ znalazłem jedną usterkę a mianowicie nieszczelny przewód który idzie od parownika do przepustnicy. Po wymianie obroty tylko falują na gazie przy hamowaniu i skręcaniu kierownicą i czasami na benzynie. Kupiłem przepustnice i zrobiłem adaptacje i nic. Po podpięciu po VAG pokazuje błąd sondy lambda- gorna wartość. Sonde wymieniałem na nową i dalej taki bład ale słyszałem ze przy gazie to normalne
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Przybliż mi coś z tym układem....
  • Poziom 8  
    falubaz1 napisał:
    szczelnośc układu po pierwsze primo po drugie primo przewód do serwa

Powiem Ci że trafiłeś w 100% przewód od serwa był uszkodzony i uszczelki pod kolektorem. Dziękuje bardzo za pomoc!!! :)