Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder MANTA 0011 - Dekoder po włączeniu przerzuca tv na tryb AV- co robić?

17 May 2013 22:21 4206 11
  • Level 8  
    Witam! Mam problem. Otóż zakupiłam dzisiaj dekoder MANTA 0011 i zaraz po podłączeniu działał, przeleciałam ok 12 kanałów, gdy przełączył się tryb AV(jak na video, dvd). Odłączyłąm wszystko jeszcze raz i znowu po włączeniu tv zmienia od razu na AV. Po paru godzinach od tych prób znowu podłączyłam dekoder, ale znowu przeleciałam pare kanałów i ciągle AV:( Proszę, poradźcie mi co może być nie tak i jak to naprawić? Z góry dziękuję za pomoc.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    Musisz usunąć połączenie w przewodzie Euro na pinie nr. 8 odpowiedzialne za przełączanie TV w AV.
  • Level 8  
    aha... Tylko,że ja i tak nie wiem co mam zrobić, bo w ogóle się na tym nie znam;/ Może jakoś dokładniej to można opisać?
  • Moderator on vacation ...
    Anitkaaa9 wrote:
    Proszę, poradźcie mi co może być nie tak i jak to naprawić

Wszystko jest tak, nic do naprawy.

kizek wrote:
    Musisz usunąć połączenie w przewodzie Euro na pinie nr. 8

Przeczytałeś dokładnie post. To jest szkodliwa porada.
  • Level 8  
    To co mam zrobić, żeby normalnie odbierać kanały i żeby się nie przełączało na AV?
  • Level 43  
    Anitkaaa9 wrote:
    To co mam zrobić, żeby normalnie odbierać kanały i żeby się nie przełączało na AV?
    Napisz dokładnie co ty chcesz? Jak dekoderek masz podłączony to chyba z niego chcesz oglądać? i to jest normalne, że przełącza na AV.
  • Level 8  
    Jak normalne, jak na początku przez 5 min jest obraz i kanały, ale po krótkim czasie przełącza na AV i jest czarny obraz:( W niedziele wyłączą analogowe, a ja zostane bez tv;/ proszę pomóżcie
  • Level 20  
    Poproś kogoś o pomoc z Twojej okolicy niech CI to dobrze podłączy i ustawi.
    Dekoder przecież podłączasz do TV więc gdy z niego korzystasz to TV musi być w trybie AV. Jakim przewodem masz podłączony dekoder do telewizora ?
  • Level 42  
    Dodatkowo - jaki to model telewizora?

Czy oprócz dekodera coś jeszcze jest podłączone do TV? Jeśli tak, to jakim kablem napisz.
  • Level 8  
    Przewód euro, a telewizor daewoo,K20 C5GTS. Nikt w mojej okolicy tego nie umie.
    Jak przełącza na Av to wtedy już dekoder zapala czerwoną kontrolk i nie można go włączyć w ogóle, dopiero po kilku godzinach po odłączeniu wszystkiego.
  • Level 42  
    Jak dopatrzyłem się w Internecie, ten telewizor ma tylko jedno gniazdo Euro do podłączania urządzeń zewnętrznych. Z tego wniosek, aby obraz z dekodera był widoczny na ekranie telewizora, to telewizor musi być w trybie AV.
    Moim zdaniem, ten dekoder jest uszkodzony i powinien był być wymieniony. Z tego co czytam, po prostu przestaje wysyłać sygnał video do TV i telewizor w tym momencie wyświetla znaczek AV. O uszkodzeniu dekodera świadczyłoby również długie czekanie na kolejne zadziałanie i czerwona kontrolka. Gdyby telewizor był problemem, to dekoder nie miałby takich objawów.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przetestować ten dekoder u kogoś znajomego. Lub włączyć go z wyłączonym telewizorem i zmieniać kanały pilotem tego dekodera - tak na "sucho". Jeśli czerwona kontrolka znowu zaświeci się w dekoderze, to kwestia jest oczywista - dekoder do wymiany.
  • Level 8  
    Włączyłam dekoder bez telewizora i wyłączył się sam po 5-8min. W pon niosę go do sklepu. Może mi go wymienią.