Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder MANTA 0011 - Dekoder po włączeniu przerzuca tv na tryb AV- co robić?

Anitkaaa9 17 Maj 2013 22:21 3708 11
  • #1 17 Maj 2013 22:21
    Anitkaaa9
    Poziom 6  

Witam! Mam problem. Otóż zakupiłam dzisiaj dekoder MANTA 0011 i zaraz po podłączeniu działał, przeleciałam ok 12 kanałów, gdy przełączył się tryb AV(jak na video, dvd). Odłączyłąm wszystko jeszcze raz i znowu po włączeniu tv zmienia od razu na AV. Po paru godzinach od tych prób znowu podłączyłam dekoder, ale znowu przeleciałam pare kanałów i ciągle AV:( Proszę, poradźcie mi co może być nie tak i jak to naprawić? Z góry dziękuję za pomoc.

0 11
  • #2 17 Maj 2013 22:30
    kizek
    Poziom 35  

Musisz usunąć połączenie w przewodzie Euro na pinie nr. 8 odpowiedzialne za przełączanie TV w AV.

0
  • #3 18 Maj 2013 07:39
    Anitkaaa9
    Poziom 6  

aha... Tylko,że ja i tak nie wiem co mam zrobić, bo w ogóle się na tym nie znam;/ Może jakoś dokładniej to można opisać?

1
  • #4 18 Maj 2013 07:59
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Anitkaaa9 napisał:
    Proszę, poradźcie mi co może być nie tak i jak to naprawić

Wszystko jest tak, nic do naprawy.

kizek napisał:
    Musisz usunąć połączenie w przewodzie Euro na pinie nr. 8

Przeczytałeś dokładnie post. To jest szkodliwa porada.

0
  • #5 18 Maj 2013 09:17
    Anitkaaa9
    Poziom 6  

To co mam zrobić, żeby normalnie odbierać kanały i żeby się nie przełączało na AV?

0
  • #6 18 Maj 2013 09:31
    LeDy
    Poziom 43  

Anitkaaa9 napisał:
    To co mam zrobić, żeby normalnie odbierać kanały i żeby się nie przełączało na AV?
    Napisz dokładnie co ty chcesz? Jak dekoderek masz podłączony to chyba z niego chcesz oglądać? i to jest normalne, że przełącza na AV.

0
  • #7 18 Maj 2013 12:50
    Anitkaaa9
    Poziom 6  

Jak normalne, jak na początku przez 5 min jest obraz i kanały, ale po krótkim czasie przełącza na AV i jest czarny obraz:( W niedziele wyłączą analogowe, a ja zostane bez tv;/ proszę pomóżcie

1
  • #8 18 Maj 2013 12:56
    tomek1guz
    Poziom 20  

Poproś kogoś o pomoc z Twojej okolicy niech CI to dobrze podłączy i ustawi.
    Dekoder przecież podłączasz do TV więc gdy z niego korzystasz to TV musi być w trybie AV. Jakim przewodem masz podłączony dekoder do telewizora ?

0
  • #9 18 Maj 2013 14:28
    Polon_us
    Poziom 40  

Dodatkowo - jaki to model telewizora?

Czy oprócz dekodera coś jeszcze jest podłączone do TV? Jeśli tak, to jakim kablem napisz.

0
  • #10 18 Maj 2013 15:49
    Anitkaaa9
    Poziom 6  

Przewód euro, a telewizor daewoo,K20 C5GTS. Nikt w mojej okolicy tego nie umie.
    Jak przełącza na Av to wtedy już dekoder zapala czerwoną kontrolk i nie można go włączyć w ogóle, dopiero po kilku godzinach po odłączeniu wszystkiego.

0
  • #11 18 Maj 2013 20:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Jak dopatrzyłem się w Internecie, ten telewizor ma tylko jedno gniazdo Euro do podłączania urządzeń zewnętrznych. Z tego wniosek, aby obraz z dekodera był widoczny na ekranie telewizora, to telewizor musi być w trybie AV.
    Moim zdaniem, ten dekoder jest uszkodzony i powinien był być wymieniony. Z tego co czytam, po prostu przestaje wysyłać sygnał video do TV i telewizor w tym momencie wyświetla znaczek AV. O uszkodzeniu dekodera świadczyłoby również długie czekanie na kolejne zadziałanie i czerwona kontrolka. Gdyby telewizor był problemem, to dekoder nie miałby takich objawów.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przetestować ten dekoder u kogoś znajomego. Lub włączyć go z wyłączonym telewizorem i zmieniać kanały pilotem tego dekodera - tak na "sucho". Jeśli czerwona kontrolka znowu zaświeci się w dekoderze, to kwestia jest oczywista - dekoder do wymiany.

0
  • #12 18 Maj 2013 20:40
    Anitkaaa9
    Poziom 6  

Włączyłam dekoder bez telewizora i wyłączył się sam po 5-8min. W pon niosę go do sklepu. Może mi go wymienią.

0