Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 124 E klasa kombi - nie działa centralny zamek ...

Adamus_am 18 Maj 2013 00:11 2607 4
  • #1 18 Maj 2013 00:11
    Adamus_am
    Poziom 2  

Witam,
    ja mam większy problem ... może ktoś mi pomoże ... ??? Jestem posiadaczem Mercedesa w 124 E klasa w kombi. Do pewnego czasu centralny zamek na pilota na podczerwień działał bez zarzutów. W pewnym momencie nie dało się auta zamknąć z pilota, trzeba to zrobić za każdym razem ręcznie zamykając każde drzwi z osobna od środka. Zamek mam jedynie w drzwiach pasażera i w klapie bagażnika, ale centralny z tych zamków nie działa. Pilota dałem do sprawdzenia i niby wszytko jest OK. Wysyła fale ale kontrolki w klamce kierowcy i w klapie bagażnika nie działają ... Zadowoliłbym się nawet zamykaniem cenralnego z kluczyka, ale zamykanie za każdym razem każdych drzwi z osobna już mnie naprawdę męczy.

Poradzicie mi coś koledzy w tym temacie ??

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

0 4
  • #2 18 Maj 2013 09:01
    obrzy7
    Poziom 16  

Z tego co pamiętam to tam jest układ na podciśnienie. Proponuję posprawdzać szczelność układu, i ją ewentualnie naprawić. Do sprawdzenia także kompresor podciśnienia - może niedziałać. Wydaje mi się, że jeżeli będzie działać centralny z zamka, to ten z pilota także będzie ok.

0
  • #3 20 Maj 2013 23:52
    Adamus_am
    Poziom 2  

Witam, dzięki za zainteresowanie moim problemem. Z tego co zauważyłem, to układ jest szczelny i kompresor działa, ponieważ od środka blokując drzwi, zamykają się wszystkie i otwierają po odblokowaniu przyciskiem. Nie wiem, czy centralny w tym modelu, gdzie zamek jest tylko w drzwiach pasażera działa w ogóle z kluczyka ... ???? Ojciec mój ma mercedesa 190 i tam ręcznie można zamknąć i otworzyć z kluczyka przekręcając zamek w klapie bagażnika. U mnie niestety nie działa to...

0
  • #4 20 Maj 2013 23:57
    obrzy7
    Poziom 16  

Miałęm 124 i u mnie działało w drzwiach i w klapie z tyłu. Jeżeli nie działa w drzwiach lub/i w klapie to trzeba rozebrać poszycie i sprawdzić taki zaworek sterujący. Daj znać jeszcze czy centralka z kluczyka oryginalna czy montowana później??

0
  • #5 21 Maj 2013 02:19
    Adamus_am
    Poziom 2  

centralka jest oryginalna. przez 4 lata działało wszystko bez zarzutów z pilota. To jest wersja 124 E klasa w kombi ... może one nie mają możliwości otwierania z kluczyka, bo w drzwiach kierowcy nie ma zamka na kluczyk ....

0
  Szukaj w 5mln produktów