Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton 35 Classic - nierówna praca silnika, falujące obroty

charlibrkck 18 Maj 2013 10:22 26184 4
  • #1 18 Maj 2013 10:22
    charlibrkck
    Poziom 2  

Witam, jak w temacie posiadam kosiarkę z takim silnikiem. Zacznę może od początku, jesienią najechałem na kopiec kreta i złamał się noż, tak to silnik ładnie pracował bez jakiś problemów(czasem schodził na 2-3s na niższe obroty po czym znów się zwiększały ale jakoś to się poprawiło). Teraz kupiłem nowy nóż, wymieniłem, odpaliłem i po około godzinie pracy coś niedobrego zaczęło się z nią dziać. Najpierw co jakiś czas schodziła z obrotów, strzelała lekko w wydech po czym obroty znów wzrastały. Działo się tak co około minutę. Dodam tylko że ani razu nie zdarzyło się aby zgasła. No i doszło do tego że teraz to już zaczęła pracować jak traktor, cały czas obroty falują, strzela w wydech przy zejściu z obrotów. Poczytałem trochę i pomyślałem że to może być wina membrany no i wogóle wypadało by wyczyścić gaźnik. Kupiłem nową membranę(sprzedawca powiedział mi że stara była uszkodzona)wymieniłem, najpierw na bak membrana potem uszczelka i na to gaźnik. Gaźnik też wyczyściłem, sitko jedno przedmuchałem, to drugie z takiej rurki to było widać że jest trochę zabrudzone no ale jego się nie da zdjąć więc przepłukałem je benzyną i tyle. Filtr wyczyściłem i nasączyłem olejem. No i wszystko ładnie złożyłem. No i nic, żadnej poprawy, może tylko obroty są wyższe ale dalej bardzo nie równe i strzela w wydech. Dodam że olej jest ok, świeca czarna ale też raczej ok. No i nie bardzo wiem co teraz robić. Kompresja jest ok,8bar.Zauważyłem że ta przepustnica bardzo faluje no i to mi się nie podoba i myślę że problem może tkwić właśnie w tych sprężynkach. Bo złożyć chyba dobrze wszytko złożyłem. Dodaje zdjęcia jak mam założone te sprężynki, oraz film z pracą kosiarki i działaniem tych sprężynek. A jeszcze co do membrany to czy jest ona dobrze założona, bo zauważyłem że przy krawędzi nie dotyka idealnie gaźnika no ale może to przez to że w tym miejscu akurat trochę wystaje poza gaźnik. Briggs&Stratton 35 Classic - nierówna praca silnika, falujące obroty Briggs&Stratton 35 Classic - nierówna praca silnika, falujące obroty
    Link
    Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

0 4
  • #2 18 Maj 2013 10:56
    blazej.1994
    Poziom 24  

Pociaśnij te sprężyny, jak to nie pomoże kup nowe.

3
  • #3 18 Maj 2013 11:05
    helena33
    Poziom 27  

Na początek zmień świece, bo słychać przerwy w pracy silnika.
    Mogą być jeszcze nieszczelne zawory, i też będzie tak robił silnik.
    Filtr nasączyłeś olejem, ok, ale jak będzie go za dużo to też jest nie dobrze, bo nie przepali wszystkiego i będzie się dopalać w tłumiku, odsącz go w papierowym ręczniku. Stare paliwo również dopala się w tłumiku.
    Klina koła wentylatora nie ścięło przy tym ułamaniu noża?

4
  • #4 18 Maj 2013 15:42
    2056710
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Cze 2014 14:07
    rudiszubert
    Poziom 19  

Co w tym gażniku jeszcze może być uszkodzone ,prócz membramy ? Silnik ma słabą moc , ciężko się uruchamia , nie prawidłowo działa dzwignia sterowania gazem , jakdodam do oporu , kosiarka gaśnie ( kiedyś tak nie było) . Uruchomić ją można i pracuje w miarę normalnie , tylko w jednym położeniu tej dzwigni .
    Czy ten gażnik będzie pasował do mojego silnika ? Nowy ma jedną rurkę , a oryginalny 2 rurki ??

4
  Szukaj w 5mln produktów