Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I 2.0 B+G - Wyciek benzyny koło silnika!

voocash 18 Maj 2013 11:02 1788 3
  • #1 18 Maj 2013 11:02
    voocash
    Poziom 12  

Witam.
    Mam wielki problem.
    W tym tygodniu dokonałem naprawy pompy paliwa w mojej Lagunie 95r 2.0 8v B+G 113KM. Zadowolony że wszystko działa jak trzeba pojechałem do miasta (ok 15km). Tam przeżyłem szok. Wielka plama pod silnikiem i zapach benzyny. Zaglądam pod maskę i słyszę syczenie uciekającej benzyny koło kolektora. Przekręcam kluczyk i... bak jest pusty, a było 1/4 benzyny. Całe szczęście że udało mi się odpalić, strach było do domu jechać ale jakoś się udało na gazie.
    Mam kilka różnych teorii co mogło się stać ale słucham waszych pomysłów.

Wadliwa pompa? Niedrożny przewód powrotny? Zrobiłem coś nie tak przy wymianie?
    Póki pompa paliwa nie siadła NIGDY nie miałem takiego przypadku.
    Jest jeszcze jedna sprawa. Nie działały mi wentylatory bo po zimie się zapiekły i spaliły się dwa bezpieczniki. Na mieście miałem je kupić ale aby tam dojechać wyjąłem 2 sprawne z ABSu i włożyłem w miejsce wentylatorów. Wątpię żeby to miało coś wspólnego z problemem wycieku paliwa ale wole napisać wszystko co zrobiłem żeby mieć pewność, czy oby te bezpieczniki nie odpowiadały jeszcze za coś.
    Pomożecie?

-1 3
  • #2 18 Maj 2013 11:54
    jokerro
    Poziom 33  

pomozemy,otworz maske i znajdz wyciek benzyny.

1
  • #3 18 Maj 2013 12:07
    qlimax2013
    Poziom 12  

Możliwe że niedokręcony przewód od pompki. :d

1
  • #4 18 Maj 2013 14:20
    voocash
    Poziom 12  

No właśnie nie widać skąd to cieknie, przewody do pompki są dobrze podłączone, bo jakby był nie dokręcony to w bagażniku bym miał benzyne a tam jest sucho

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Dobra, już coś wiem, pękł zielony przewód paliwowy przy silniku. To chyba nie jest przewód powrotny bo powrotny to czerwony... Chyba że się mylę... Wiecie jak najłatwiej go wymienić?

Dodano po 8 [minuty]:

A i mam pytanie: czy jeśli przełączam z benzyny na gaz to pompka przestaje pracować czy jak jadę na gazie to cały czas pompuje tylko paliwo się wraca do zbiornika? Jak to jest?

0
  Szukaj w 5mln produktów