Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TL-WR543G + modem sagemcom F@st 2704 - Jak połączyć?

18 Maj 2013 14:18 8784 10
  • Poziom 7  
    Na wstępie chciałabym powiedzieć, że moja wiedza na temat zagadnień informatycznych jest delikatnie mówiąc słaba, tak więc próba przeszukania forum w nadziei na znalezienie odpowiedzi na moje pytania skończyła się filozoficznym stwierdzeniem "wiem, że nic nie wiem". Tak więc wczoraj podłączyłam modem Sagemcom F@st 2704 z Neostrady, ale okazało się, że sygnał wi-fi jest za słaby i nie dociera do jednego z domowych komputerów. W domu znalazłam używany kiedyś router z TP-Linka WR543G który jak mam nadzieję, mógłby wzmocnić ten sygnał. Niestety nie mam pojęcia jak podłączyć jedno do drugiego. W poniedziałek wyjeżdżam do Poznania i nie chciałabym zostawiać rodziców bez internetu. Bardzo, bardzo proszę o pomoc, gdyby ktoś mógłby mi wytłumaczyć w prostych słowach jak to zrobić, trochę jak - za przeproszeniem - krowie na rowie ;) to byłabym dozgonnie wdzięczna.
  • Poziom 39  
    1. Sprawdzasz i zapisujesz ustawienia LAN Sagem'a
    2. Podłączasz je LAN-LAN. Ustawiając w innym miejscu.
    3. Podłączasz się kompem pod TPlink.
    3. Karty we wszystkich kompach we właściwościach TCP-IP ustawiasz na auto-config.
    5. W kompie wpisujesz IPconfig/all - tam dostaniesz adres bramy/Gateway coś w rodzaju 192.168.0.1
    6. Adres wpisujesz w przeglądarkę.
    7. Wchodzisz w ustawienia LAN. LAN ustawiasz tak samo jak Sagem (brama/Gateway, DNS, zakres LAN), ale przyznajesz mu inny adres IP (np. o 10 większy niż LAN sagem'a). Wyłączasz DHCP (OFF). SAVE.
    8. WiFI ustawiasz tak samo jak w sagem'ie (ta sama nazwa sieci i szyfrowania, ale inny kanał niż w Sagem - oddalony o min.4 - no chyba, że wyłączysz WiFi w sagem'ie). SAVE.
    9. SAVE i restart (nie reset!) prądowy TPlinka.
    10 Działa?
  • Poziom 7  
    Niestety nie :( Poczyniłam za to 2 obserwacje: 1.Jak podłączam router do modemu LAN-LAN to automatycznie nie ma internetu, tzn. ikonka się nie zmienia, po prostu nie ładuje stron. 2.Modem i router dzielą ten sam adres: http://192.168.1.1/ ale jak próbuje zmienić ten adres w ustawieniach TP-Linka to nie chce się połączyć przy użyciu nowego adresu - czy to może coś oznaczać?
  • Poziom 39  
    Nie będziesz miała Internetu, dopóki nie skonfigurujesz APeka.
    W pkt.7 napisałem, żeby wybrać inny adres LAN.

ZRÓB WSZYSTKO OD POCZATKU, PO KOLEI, NIE OMIJAJĄC ŻADNEGO PUNKTU.

Dopiero w 10 pkt. sprawdzisz czy masz połączenie z net-em.
  • Poziom 7  
    Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, router z modemem spięte LAN-LAN, ale wi-fi tak samo słabe, a nawet słabsze, bo siedzę obok całego tego sprzętu, a siła sygnału spadła mi o 1 kreskę :(
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    KafkaArt napisał:
    Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją...
    Niestety, nie zrobiłaś:
    W TPlink:
    Pkt.7:
    LAN TPlink'a nie 192.168.2.1 a 192.168.1.2. SAVE.
    Default Gateway w TPlink 192.168.1.1. SAVE i restart (nie reset!) prądowy TPlink.
  • Poziom 7  
    Faktycznie nie wszystko, przepraszam bardzo.
    Tak więc po poprawkach sygnał się wzmocnił, czyli router najwidoczniej działa :D Dziękuję z całego serca za pomoc, masz moją dozgonną wdzięczność :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Wystarczy "pomógł".
    Cieszę się, że działa.

Zamknij wątek "kłódką".

Pozdrawiam :)