logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Clio II 2003 - Pilot zamyka, ale nie otwiera drzwi, co może być przyczyną?

Tomex 18 Maj 2013 19:24 4977 10
REKLAMA
  • #1 12321225
    Tomex
    Poziom 20  
    Witam.
    Kuzyn miał problem z modułem UCH-N2 (problem ze światłami, wycieraczkami etc). Po wymianie na nowy objawy ustąpiły. Tylko nie odpalał bo kod Immo nie pasował. Dziś przelutowałem mu pamięć Immo ze starej płytki. Teraz autko odpala bez problemu.
    Jest tylko problem z otwieraniem drzwi z pilota. Mianowicie da się zamknąć autko, lecz nie da się otworzyć. Przy każdym naciśnięciu pilota słychać działanie siłowników oraz jest podwójne mignięcie kierunkowskazu (jak przy zamykaniu). Tak jakby do słowników docierał za każdym razem sygnał - "zamknij". (pilotu 1-przyciskowe)
    Sprawdzane na dwóch pilotach i na każdym te same objawy.
    Zamykanie i otwieranie z przycisku na desce rozdzielczej działa prawidłowo - co świadczy o sprawności siłowników.

    Czy ktos ma jakiś pomysł?
  • REKLAMA
  • #2 12321743
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #3 12343217
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam dosłownie identyczny przypadek, poradziłeś sobie? Prawdopodobnie u mnie też jest UCH z innego a pamięć przelutowana. Ktoś wie, jak to ugryźć?
  • REKLAMA
  • #4 12345580
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 12345766
    milejow
    Poziom 43  
    Wystarczy zmienić konfigurację w UCH,u na pilot jednoprzyciskowy i zatrybi,można to zrobić nawet zabawką zwaną ddt2000 :D
  • REKLAMA
  • #6 12345950
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #7 12346374
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Dałem radę, wywaliłem ten UCH i następny poszedł już w/g normalnej procedury. Ale co nerwów napsuło... Do tej pory nie wiem co było. Konfiguracja sprawdzona Clipem, i było wszystko ok. Po prostu coś z UCH.
  • #8 12347830
    milejow
    Poziom 43  
    W traficu, bawiąc się ddt, zmieniłem konfigurację z pilota jedno na dwu przyciskowy, po tej zmianie można było tylko auto zamknąć. Tak wyglądał ekran konfiguracji w tej zabawce:
    Clio II 2003 - Pilot zamyka, ale nie otwiera drzwi, co może być przyczyną?
  • #9 12348226
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #10 12348535
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, bawiłem się tym dość długo. Kod oczywiście zatwierdzony. Ponieważ UCH było wcześniej grzebane, możliwe, że składane z kilku, może ktoś podmienił lub nie dolutował nogi któregoś układu lub procesora, dałem sobie spokój, wziąłem pewne z półki i wszystko poszło prawidłowo.
    Powiedzcie mi, bo mam jeden wredny przypadek z takim samym Clio, też okresowy brak kierunkowskazów i wycieraczek, trwający koło minuty, podmieniony dwa razy UCH, wiązka prześwietlona żarówką 55W, piny wszystkie czyste i odpowiednio dogięte w kostkach, gdzie jeszcze patrzeć? Usterka o tyle kłopotliwa, że nigdy nie występuje w warsztacie ani w czasie jazdy testowej, stąd trudna do namierzenia. Zastanawiam się nad podmianą kostki stacyjki, taki krzyk tonącego, już mi aż głupio względem Klienta. Gdzie poszukać,co podmienić?

    Dodano po 2 [minuty]:

    P.S.
    Dziękuje Kolego Milejów, sprawę konfiguracji wykluczyłem, niemniej dzięki za podpowiedź.
  • #11 16095653
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
REKLAMA