Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt wzm + subwoofer - Subwoofer nie gra do rytmu.

18 Maj 2013 19:50 2697 4
 • Poziom 2  
  Witam. Pierwszy raz bawie się w montaż car audio, więc nie zdziwiłem się, że pojawił się problem. Może na razie sprzęt:

  - Wzmacniacz i sub + okablowanie, kupiłem jako całość w MM. Dam link do przedmiotu, tam jest opisana cała specyfikacja sprzętu.

  Code:
  mediamarkt . pl/subwoofer-blaupunkt-basspack-2011-box,id-549975


  - Radio Blaupunkt Melbourne 120 - 2 kanałowe wyjście cinch za pomocą złącza mini-iso.

  Do radia podłączone mam przednie oraz tylne głośniki (2x Hertz DCX 165.3 120W i 2x JBL CS-6 135W), które grają bez zarzutu.
  Wzmacniacz podłączyłem z radiem za pomocą cinchy. Do radia dokupiłem mini-iso, bo nie było normalnych wyjść. Plus do wzmaka ciągnę od aku, tak samo minus, ponieważ z karoserii w bagażniku nie działało - nie wiem czemu ;/. Remote od radia.
  Zgodnie z instrukcją sub podłączyłem mostkowo. Plus i minus ciągnę lewym progiem, cinche, remote i głośnikowe prawym.
  Plus to oryginalny kabel z zestawu z bezpiecznikiem, a minus to zwykły, cienki kabel (w zestawie był gruby, ale krótki, żeby podłączyć w bagażniku).

  W czym problem? Kiedy wzmacniacz jest włączony (opcja low pass) na wyłączonym silniku sub działa, ale nie gra w ogóle do rytmu - są 3/4 uderzenia basu, przerwa i tak w kółko. Bije jak chce. Na włączonym bass uderza w rytm obrotów silnika. Nie wiem w czym rzecz. Na necie przeczytałem, że cinche nie mogą być koło kabli zasilających i głośnikowych, więc puściłem cinche przez środek samochodu, na siedzeniach, dla testu - niestety nic to nie dało. Może po prostu trzeba jakoś zmienić ustawienia wzmacniacza? A może to jakieś zakłócenia? Tylko czym mogą być spowodowane? Marka samochodu jeśli to ważne: VW Polo 6n2.

  I takie dodatkowe pytanie: Co może być nie tak, że nie mam masy przy karoserii w bagu?
 • Poziom 17  
  Wzmacniacz pewnie nie daje pełnej mocy bo brakuje mu prądu i napięcie przysiada przez ten cienki kabel od masy. Weź na próbę wzmacniacz podłącz grubszym kablem od masy i wtedy sprawdź jak to będzie grało.

  Pamiętaj, że przez przewód tak samo jak "plusowy" jak i "minusowy" płyną takie same prądy, dlatego błędem jest montaż przewodów o różnych przekrojach.
 • Poziom 25  
  Jak wyżej. Multimetr do ręki i sprawdź napięcie na zaciskach wzmacniacza.
 • Poziom 2  
  Brak prądu skutkuje tym, że subek gra jak chce, nie do rytmu, albo do obrotów silnika?

  Dziwne, kupie kabel 8mm2, sprawdze i dam znać. Dzięki za odpowiedzi!

  Dalej nie wiem co z tą masą przy karoserii, ktoś wie o co biega? Gdybym to jakoś naprawił, to nie bawiłbym się z minusem od aku.
 • Poziom 26  
  Sprawdź czy masa tylnej lampy jest podłączona do karoserii jak tak to tam podłącz również masę z wzmacniacza. U mnie w peugeot 206 jak ściągnę z boku wykładzinę to widać miejsce podłączenia masy. Oczyściłem miejsce podłączenia masy z oryginalnego lakieru?