Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810

dk1 04 Jul 2011 11:30 50571 11
    dk1
    Level 11  
    Witam

Mam problem w radiu z corolli verso 2005 (w sumie mam dwa takie same samochody z tym problemem) jest to model W58810. Radio niekiedy dzia豉 normalnie a niekiedy s造cha trzask w g這郾ikach i jest cisza, nie ma pod鈍ietlenia, nie gra p造ta, i nie 豉duje ani nie wysuwa p造ty chocia widzi 瞠 jest wk豉dana. Jest tak przez jaki czas niekiedy samo si zn闚 w陰czy niekiedy trzeba wy陰czy i w陰czy ponownie. Pocz徠kowo my郵a貫m 瞠 to ko鎍闚ka mocy bo z tego co klient m闚i to tak pasowa這 瞠 gra這 trzask w g這郾ikach i cisza, wymieni貫m by這 ok ale na drugi dzie to samo, sprawdzi貫m je dok豉dniej i zauwa篡貫m w豉郾ie te objawy co napisa貫m. Spotka si ju kto mo瞠 z takim problemem ? My郵 瞠 jest to jaka typowa usterka w tych radiach
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj si
  • TermopastyTermopasty
    hiwa
    Level 1  
    Witam, mam Toyot Coroll Verso z nawigacj i du篡m ekranem. Kilka dni temu nagle przesta這 gra radio, tzn skacze po cz瘰totliwo軼iach ale na 瘸dnej si nie zatrzymuje, wyskakuje tylko napis "Nothing". Co mo瞠 by przyczyn, ewentualnie jak wymontowa ekranik i obudow 瞠by dosta si do radia? Z anten wszystko jest ok, g這s te jest, p造ty chodz normalnie.
    dezz04
    Level 1  
    Witam mam podobny problem z navi w toyocie corolli verso z 2006. nagle przesta這 dzia豉 radio.. cisza ... cd dzia豉這 by這 ok navi te... roz陰czy貫m raz akumulator i od tego momentu szlag trafi i radio i cd a na ekranie ciagle jest info o tym, 瞠 trzeba w這篡 poprawne dvd z nawigacja ... co to moze by ?
  • TermopastyTermopasty
    delta107
    Level 13  
    Jako i zaszczyci豉 mnie przyjemno嗆 upo郵edzonego radia a koledze maj ten sam problem chcia豚ym doda co od siebie.
    problem z tego co widz jest powszechny. Jeden z najsensowniejszych post闚 jaki znalaz貫m to :
    http://www.fixya.com/cars/t4158155-toyota_corolla_verso_2004_cd_problem
    Mamy tu opis jak rozkr璚i radio i to co napisa szogun2000 czyli pod lutowa 4 uk豉dy z 3-ma ko鎍闚kami oraz reszt HotAri.

W za陰czniku instrukcja jak wyj望 Radio z Toyoty Corolli Verso. W brew pozorom nie ma sie czego ba. Idzie g豉dko.
    Poni瞠j moje radyjko. Potraktowa貫m je temperatur 350'C oko這 3 sec na ka盥e miejsce. Cyna robi豉 si plastyczna :D

Skutki:
    Jest lepiej. Pierwszy dzie dzia這 ca造 czas. Drugi przesta這 ale po New Driving Cycle (ponowne odpalenie po 2 godz) ju dzia豉這 bez problem闚.
    Co b璠zie dalej zobaczymy.

Zastanawiam si jednak czy
    1" problem wynika nie tylko zimnych lut闚 ale i mikrop瘯ni耩 na 軼ie磬ach ??
    2" czy ma sens poprawa lut闚 r闚nie na panelu przednim
    3" jaki wp造w maj wi您ki przewod闚 i ich z陰cza do radia. Przy pod陰czaniu radia przez chwile mia貫m r闚nie objawy jak powy瞠j.
    4" Luty i 軼ie磬i nie by造 poprzerastane (pozwierane). Lutowanie bezo這wiowe ma t paskudn cech 瞠 przy Lutach z biegiem czasu rosn tak zwane w御y (co jakby kryszta趾i). Skala tego jest problemu jest ma豉, ale widoczna je郵i mamy( tak jak tu) scalaki o ma造m rastrze pomi璠zy n騜kami i mo瞠 doj嗆 do zwar. Ta kwestia jest do pomini璚ia, ale zawsze godna uwagi jak si szuka po omacku.
    5" Ma kto jeszcze jakie pomys造 lub do鈍iadczenia z tym problemem

Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810 Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810 Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810 Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810
    zurek10
    Level 1  
    Potwierdzam - u篡tkownik TOLO pom鏬 mi w 100 % !!! Super kontakt od samego pocz徠ku, expresowa naprawa. Gor帷o polecam!!!! Znajomo嗆 problemu idealna. Dzi瘯uj za pomoc:)
    delta107
    Level 13  
    Ponowne Wygrzanie radia z akcentem na wieksze luty i prze-lutowanie wi瘯szych lut闚 nie pomog這. 圭ie磬i pod lup nie wygl康aj na pop瘯ane :cry: przynajmniej tyle ile wida.

Jednak odkry貫m pewn zale積o嗆.
    Gdy radio jest pod陰czone do systemu i poruszamy g堯wn wtyczk zasilania /wyj軼ia na g這郾iki (obrazek poni瞠j, z陰cze skrajnie prawe g鏎a) w taki spos鏏 aby p造ta g堯wna by豉 wyginana us造szymy trzask w g這郾ikach. Potem da OFF i ON i radio ju gra. Ruszamy dalej i ponownie trzask i radio nie gra :D Co prawda jak ju nie ruszamy potem wtyczki - to i tak po jakim czasie przestanie gra :!:

Jaki wniosek :idea:
    Radio samo z siebie jest sprawne funkcjonalnie :!: - 瘸dem uk豉d nie jest spalony.

Czyli 瞠 potencjalna przyczyna (jedna lub kilka):
    :arrow: - mikrop瘯ni璚ia na jakie 軼ie盧e
    :arrow: - uszkodzona przelotka na p造tce
    :arrow: - zimne luty

nic tylko pobawi si w doktora z stetoskopem i m這teczkiem i szuka He he.

Jako dodatek informacyjny zdj璚ia jak wyj望 nasze radio W58810
    1" otwieramy nad radiem schowek
    2" wpychamy paluchy lub pod plastik po prawej stronie (pasa瞠ra) i ci庵niemy od g鏎y do siebie. (u g鏎y mamy tylko z馧te i czarne zatrzaski )
    3" G鏎a puszcza i powoli wychodzi. uwaga teraz na wylot powietrza. - dalej ci庵niemy
    4" Na dole blaszka kotwicz帷a zapalniczk. Trzeba 豉dnie wy-haczy i ewentualnie od陰czy zapalniczk aby jej nie urwa
    5" lewa strona wyci庵amy tak samo. Przycisk START STOP delikatny ale wychodzi 豉twiej.
    6" panel klimatyzacji. Po bokach dwa czarne wkr皻y. Odkr璚i
    7" Radio przykr璚one jest 4 szt wkr皻-鈔uby. dwie pod spodem i po jednej po bokach. Uwaga jak wam spadnie 鈔uba to jej nie wyci庵niecie. (przynajmniej mi si nie uda這, a kolumny nie b璠 rozkr璚a)
    8" rozkr璚enie radia to ju pestka. 鈔uby g鏎ne i zdejmujemy g鏎n pokryw. Jak chcemy reszt to boczne 鈔uby, potem tylnie od radiatora, boczne blaszki po bokach. Panel przedni na zatrzaskach - schodzi g豉dko.
    Trzy mocuj帷e p造t g堯wn i ju :D

Je郵i uda mi si wytropi co nieco dam wam zna bo w sieci problem znany a rozwi您ania brak ;-)

Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810 Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810 Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810 Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810 Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810
    tolo
    Level 33  
    Z mojego do鈍iadczenia wiem, 瞠 poprawa tych lut闚 tego problemu nie rozwi捫e.

I tutaj wypada這 by niestety poda to rozwi您anie :arrow: bo w豉郾ie temu ma s逝篡 forum. A informacja wiem ale nie powiem opr鏂z autoreklamy nie ma warto軼i dla innych. [damiancz]
    mikser1977
    Level 10  
    Mia貫m podobny problem co u篡tkownik "delta107" (po naci郾i璚iu p造tki w okolicy gniazda zasilaj帷ego ga郾ie pod鈍ietlanie LCD oraz s造cha trzask z g這郾ika) , zauwa篡貫m zani瘸nie napi璚ia napi璚ia na kolektorze tranzystora Q707 w chwili wyst瘼owania usterki. W moim przypadku problem ust徙i po poprawieniu lutowania n鏬 tranzystora.
    Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810
    Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810 Brak g這su w radiu Toyota Corolla Verso 2005 navi W58810
    maryon
    Level 1  
    tolo wrote:
    W przypadku problemu z radiem navi w autach Toyoty zapraszam, ogarniemy temat :D

Witam
    Mam w豉郾ie problem z tym radiem czasem pogra 5min i wy陰cza si pod鈍ietlanie i d德i瘯 ale na wy鈍ietlaczy s cyferki i s造cha w g這郾ikach ciche trzaski i tak jakby odwarzacz szuka scie磬i mimo ze jest w豉czone radio
    Pozdrawiam i czekam na rad
    dariuszj
    Level 20  
    [quote="tolo"]Z mojego do鈍iadczenia wiem, 瞠 poprawa tych lut闚 tego problemu nie rozwi捫e.

Rzeczywi軼ie poprawa tych lut闚 nie pomo瞠, ale innych ju tak. Panowie, sprawa banalna. Nale篡 poprawi lutowanie dw鏂h rezystor闚 SMD 0om w pobli簑 wspomnianego tranzystora Q707. Rezystory doprowadzaja sygna steruj帷y do bazy Q707 i drugiego trazystora obok. Oznacze rezystor闚 i drugiego tranzystora nie pami皻am, ale 豉two je odszuka. Ot i ca豉 tajemnica.

Skorzysta貫m ze zdj耩 kolegi Mikser1977. Rezystory maj oznaczenia R716 i R717. Drugi tranzystor to Q701. U mnie objaw by podobny, przy lekkim wyginaniu p造ty g堯wnej znika這 lub pojawia這 si pod鈍ietlenie wy鈍ietlacza LCD oraz zanika d德i瘯 w g這郾ikach. Rezystory wystarczy這 lekko dotkn望 sond miernika i pojawia造 si w/w symptomy. Przy pr鏏ie lutowania rezystory odpad造 od p造ty. Po wlutowaniu objawy ust徙i造 na dobre.
    damiancz
    Moderator of Car Radios
    Co wyczerpa這 ten archiwalny temat - zamykam i przenosz do diagnozy.