Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty telefon -> dobra jakość rozmów, łatwa obsługa, dobra bateria

Pierwsza3 18 Maj 2013 20:41 8334 19
  • #1 18 Maj 2013 20:41
    Pierwsza3
    Poziom 13  

Szukam lepszego telefonu dla mojej starszej mamy, raczej nie telefonu "dla seniora" bo nie są one dobrze wykonane, ładne wg mnie i solidne. Nie chcę by moja mama używała brzydkiego telefonu jak stary dziadek.

Wymagania stawiane przed telefonem (nowym lub używanym):
    - dobry mikrofon i głośnik, żeby dźwięk podczas rozmowy był jak najlepszej jakości, zrozumiały itp.;
    - telefon musi być łatwy w obsłudze tj. musi łatwo dawać możliwość dotarcia do wpisanych w książce numerów, najlepiej tak jak w nokii - wystarczy nacisnąć strzałkę w dół i mamy listę wpisanych numerów;
    - przyciski numeryczne powinny być czytelne i w miarę duże, oddzielone od siebie jak np. w NOKII 3510i;
    - dobra bateria, żeby telefonu nie trzeba było często ładować a samo ładowanie, najlepiej żeby nie trwało bardzo długo, choć to można by jeszcze przeżyć.

Aparat, latarka, ekran dotykowy nie są potrzebne. Moja mama nie pisze też smsów, tylko dzwoni.

Obecnie moja mama korzysta z Nokia 3510i i czas na zmianę, na coś lepszego bo telefon się sypie a ten egzemplarz (już drugi) ma kiepską jakość dźwięku, na co zwrócił mi uwagę brat. Sieci jakiej mam używa to plus, niestety nie t-mobile gdzie jest "hd voice" choć zmiana sieci tylko dla tej korzyści byłby pewnie bez sensu.

0 19
  • #2 20 Maj 2013 11:07
    nemo333
    Poziom 28  

Hm, może Nokia 2610? Prosta obsługa, duże klawisze, wytrzymała i duży tekst. Do tego łatwo dostępna za grosze.
    Albo 3110c, jeszcze większe klawisze, większy ekran.

Albo 6070, 6151, 6233, 6303. Możesz spojrzeć na Ashę 206 ale nie wiem jak tam z jakością rozmów. Ostatnie Nokie nie słynęły z dobrej ze względu na jeden głośnik od rozmów i muzyki.

Albo jakieś proste Samsungi, np któryś Solid, C3050, C3530 itp

0
  • #3 20 Maj 2013 12:36
    Pierwsza3
    Poziom 13  

Samsungi już przerabiałem i chyba wszystkie nie mają łatwego dojścia do książki telefonicznej tzn. tak prostego jak w NOKII, gdzie wystarczy kliknąć na strzałkę w dół.

Co do tych Nokii to wszystkie mają za male przyciski moim zdaniem w porównaniu z NOKIA 3510i a przynajmniej nie wiem jak wielkość czcionki. Zastanawiam się nad tą Ashą 206, czarny będzie mało czytelny, bo biały tekst na czarnym tle a biały będzie czytelny (siwy tekst na białym tle) ale za to bardzo brudzący.

Poza tym najważniejsza jest jakość rozmów. Moja mama nosi okulary i ma lekkie problemy ze słuchem, chce jej ułatwić korzystanie z telefonu.

Mamy XXI wiek a nie można kupić jakiegoś "normalnego" i markowego telefonu dla starszej osoby. Dziwię się, że takie firmy jak NOKIA czy Samsung nie pomyślały i nie wypuściły takiego telefonu.

0
  • #5 20 Maj 2013 12:57
    Krzysiek99
    Poziom 27  

A co sądzisz o Nokia 1616 ? b. lekka, długu trzyma bateria, spore przyciski, czytelny ekran i niska cena od 50zł za używana i 100zł na nową.

0
  • #6 20 Maj 2013 13:06
    Pierwsza3
    Poziom 13  

To ma być całkowita prostota tylko do dzwonienia. Już ktoś mi proponował nokię 100. Oglądałem go osobiście i przyciski wydają mi się za małe a co gorsza - testowałem jakość rozmów i oczekuję wyższej jakości rozmów, gdyż mógłbym ją przyrównać do starej nokia 3510i.

NOkia 1616? Trudno powiedzieć, nie wiem jakie te przyciski są duże. Nie muszą to być przyciski duże jak w telefonach dla seniorów ale chociaż coś pomiędzy albo bardzo czytelna klawiatura.

Moja mama widziała już nokię 6151 lub bardzo podobny i niestety za małe przyciski, choć wg młodszego brata jakość rozmów była lepsza w noki 6151.

0
  • #7 20 Maj 2013 13:25
    nemo333
    Poziom 28  

Nokia 100 i 1616 mają beznadziejną jakość rozmów. Tam właśnie buzzer jest też głośnikiem od rozmów. Identycznie mają też 1800, C1-01 i C2-00 więc na nie nawet nie patrz.

0
  • #8 20 Maj 2013 13:41
    tino2003
    Admin grupy GSM

nemo333 napisał:
    Nokia 100 i 1616 mają beznadziejną jakość rozmów. Tam właśnie buzzer jest też głośnikiem od rozmów. Identycznie mają też 1800, C1-01 i C2-00 więc na nie nawet nie patrz.

nemo333 napisał:
    Hm, może Nokia 2610?

Natomiast 2610 którą polecasz ma tak samo jeden buzer i w niej już jakość jest dobra tak? :D

Jakość rozmów jest na przyzwoitym a nawet bardzo dobrym poziomie biorąc pod uwagę cenę nowej w Nokii 100.

0
  • #9 20 Maj 2013 14:19
    Pierwsza3
    Poziom 13  

Co macie na myśli pisząc "buzer"?

Czyli mam szukać telefonu z dwoma głośnikami, jednym do dzwonków a drugim do rozmowy? Czy jakiś prosty model, spełniający w ogóle pozostałe wymagania - istnieje?

Czy na jakiejś stronie są podawane takie informacje?

0
  • #10 20 Maj 2013 14:21
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Tak, buzzer jest do dzwonków nastawiony na głośność a głośniczek jest cichy ale ma lepsza jakość.

0
  • #13 20 Maj 2013 14:53
    Pierwsza3
    Poziom 13  

Napisze tak... ciężko mi znaleźć coś co by mnie satysfakcjonowało w pełni.

Co do samsunga s5610 - samsung, czyli gorszy w obsłudze, bo pewnie nie dojdę do książki tel. tak łatwo jak w noki strzałką w dół, poza tym te klawisze nie są oddzielone i są małe, mało czytelne. Sam bym sobie takiego telefonu nie kupił.

0
  • #14 20 Maj 2013 15:06
    Nereida4
    Poziom 22  

Ja bym polecał Samsunga solid.

0
  • #15 20 Maj 2013 15:09
    tino2003
    Admin grupy GSM

Pierwsza3 napisał:
    Co do samsunga s5610 - samsung, czyli gorszy w obsłudze, bo pewnie nie dojdę do książki tel. tak łatwo jak w noki strzałką w dół,

Na 100% nie miałeś tego telefonu w ręku bo inaczej byś nie pisał takich banialuków :D

W książkę wchodzimy tak samo jak w nokii (klawisz nawigacyjny w dół)

Pierwsza3 napisał:
    poza tym te klawisze nie są oddzielone i są małe, mało czytelne.

Jeżeli klawisze dla Ciebie są mało czytelne to proponuje wizytę u okulisty, gdyż są one bardzo duże i bardzo dobrze czytelne. :D

0
  • #16 20 Maj 2013 17:04
    luki56
    Poziom 39  

Może Nokia 3110 classic? Chyba że musi byc nowa. N3110cl w czerwieni bardzo dobrze się prezentuje.

0
  • #17 20 Maj 2013 17:05
    Pierwsza3
    Poziom 13  

Rzeczywiscie tino2003 tego telefonu nie mialem w rece i wyszedlem z zalozenia ze dokopanie sie do ksiazki w samsungach jest trudniejsze nic nokii.

Wizualnie na podstawie zdjec w internecie uznaje ze klawisze sa malo czytelne tym bardziej dla mamy ktora nosi okulary. Korzystalem juz w zyciu z kilku samsungow (avila, galaxy s, solid) i nie jestem do nicho nastawiony pozytywnie.

Solid odpada bo male przyciski, ksiazka nadawcza inaczej niz w nokii a jakos rozmow nie lepsza niz w nokii 3510i - sam porownywalem.

0
  • #18 21 Wrz 2013 19:08
    axnet
    Poziom 10  

Ja po różnych wynalazkach z górnej półki jak np. galaxy s3 itp. powróciłem do prostej nokii. Zależało mi na 2 kartach sim i kupiłem asha 206 dual sim. Używam ją od ok miesiąca i nie chce innego telefonu. Jakość rozmów super (czyli normalnie), wszystko czytelne, żadnych zbędnych obciążeń czyli super szybko reaguje na naciskanie klawiszy, duże czytelne teksty, proste intuicyjne menu. Jak komuś zależy na telefonie do rozmów to na prawdę polecam. Wybrałem biały - ale to już rzecz gustu. Prosty klient email czyli nie ma problemu z odczytaniem czy odpisanie na emaile. WWW też działa.
    minusy: trochę brakuje mi wifi ale w tym telefonie to nie najważniejsze. Drugi tylko nieco poważniejszy minus to buzzer umieszczony pod spodem i jak telefon leży na biurku a w dodatku w pomieszczeniu jest glośno to może go byś słabo słychać. Jednak wystarczy ustawić max. głośność dzwonka i już jest ok.
    A... jeszcze jedno - super mocna bateria. Wykonuję ok 40 rozmów dziennie i wystarcza mina 3 dni. Inne telefony przy takim obciążeniu musiałem ładować codziennie. Przy normalnym używaniu na pewno wytrzyma dużo więcej niż tydzień.

Ogólnie mówiąc telefon sla mnie bomba - może się starzeję ;-)

kiedyś miałem też samsunga duos (nie pamiętam który model) i jakość rozmów z drugiej karty sim był beznadziejny,

0
  • #19 21 Wrz 2013 20:43
    TomekxD
    Poziom 29  

Nokia 6303i jest fajna, bateria mi conajmniej tydzien trzyma, ma stalowa obudowe i mysle duzo nie kosztuje. Jest tez latwa w obsludze. Szajsungi odradzam.

0
  • #20 22 Wrz 2013 14:43
    staś pytalski
    Poziom 30  

Ja mam pytanie, jakiej wielkości ma być ten klawisz? Uważam, że Nokia 3110c ma duże klawisze, bądź prostsza wersja bez apartatu 3109. Z innych z dużymi klawiszami przypomina mi się Nokia 6101, 6103, nawet miała automatyczną regulację głośności (podobnie jak 3110c), która nie wiem czy działała. Czcionkę przy książce telefonicznej i sms można było ustawić czytelną, ale to moim zdaniem. Ale model 6101/03 to telefon z klapką. Wspomniana wcześniej Nokia 1616 jako nowej, w wolnej sprzedaży nie widziałem (nie mówię o alledorgo) i nie ma oddzielonych klawiszy. Nokia 113 to telefon co można ustawić odpowiednio wszystkie guziki, dużą czcionkę. Ale nie wiem jak z głośnością dzwonka dla mamy i jakością połączenia. Użytkowałem model 112 i to bliźniaczo podobny do 113, ale głośność dzwonka dla mnie była za niska.

0