Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla E11 - Kody błyskowe - diagnostyka - Nie chce odpalić

m491 18 Maj 2013 22:45 8376 4
  • #1 18 Maj 2013 22:45
    m491
    Poziom 2  

Witam,

W dniu dzisiejszym chciałem zdajgnozować swoją corolle ponieważ miałem problem z obrotami silnika. Więc w złączu djagnostycznym w komorze silnika dokonałem mostkowania drutem zgodnie z podanym gdzieś na forum elektroda schematem (połączyłem gniazdo E1 z TE1) jednak żadna kontrolka sygnalizująca błędy nie zapaliła się, jedynie obroty poszły znacznie w górę. Co ciekawe w momencie rozłączenia styków obroty wracały do normy. Próbowałem tak kilka razy i za każdym razem obroty zwiększały się. Niestety dokonując jednej z prób przez pomyłkę jedną stronę drutu wetknąłem z gniazdo zaznaczone na pomarańczowo (jedna strona drutu była w E1 a druga w zaznaczonym na pomarańczowo styku) w tym momencie zrobiło się spięcie i silnik zgasł. Niestety już nie odpalił. Rozrusznik kręci ale samochód nie chce zaskoczyć. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są w porządku.
    Toyota Corolla E11 - Kody błyskowe - diagnostyka - Nie chce odpalić

Nie wiem co mogło sie stać, wygląda na to jakby paliwo nie docierało do silnika, albo poszedł jakiś przekaźnik, może właśnie od pompy paliwowej. Miał ktoś może podobny problem? Jak można sprawdzić co jest nie tak? Proszę o pomoc.

1 4
  • #2 18 Maj 2013 22:58
    bobo
    Poziom 28  

Jednak Einstein miał rację mówiąc że, najwięcej we wszechświecie jest głupoty i wodoru. Radze zaprosić do domu mechanika lub zamówić lawetę do serwisu.
    Pozdrowka

-2
  • #3 18 Maj 2013 23:11
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 19 Maj 2013 00:04
    m491
    Poziom 2  

Motronic, pin FP rozumiem dotyczy pompy paliwa?
    Czyli w tej sytuacji prawdopodobnie poszedł bezpiecznik pompy lub przekaźnik?
    Wiecie może gdzie jest położony w tym modelu ?

0
  • #5 19 Maj 2013 10:21
    m491
    Poziom 2  

Już sprawa się wyjaśniła, poszedł bezpiecznik odpowiedzialny za zapłon (nie było iskry) - koszt naprawy 1 PLN za bezpiecznik. Wcześniej musiałem przeoczyć spalenie.

W każdym razie dzięki za odpowiedzi (także za te mniej sensowne).

0
  Szukaj w 5mln produktów