Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla E11 - Kody błyskowe - diagnostyka - Nie chce odpalić

18 May 2013 22:45 11106 4
 • Level 2  
  Witam,

  W dniu dzisiejszym chciałem zdajgnozować swoją corolle ponieważ miałem problem z obrotami silnika. Więc w złączu djagnostycznym w komorze silnika dokonałem mostkowania drutem zgodnie z podanym gdzieś na forum elektroda schematem (połączyłem gniazdo E1 z TE1) jednak żadna kontrolka sygnalizująca błędy nie zapaliła się, jedynie obroty poszły znacznie w górę. Co ciekawe w momencie rozłączenia styków obroty wracały do normy. Próbowałem tak kilka razy i za każdym razem obroty zwiększały się. Niestety dokonując jednej z prób przez pomyłkę jedną stronę drutu wetknąłem z gniazdo zaznaczone na pomarańczowo (jedna strona drutu była w E1 a druga w zaznaczonym na pomarańczowo styku) w tym momencie zrobiło się spięcie i silnik zgasł. Niestety już nie odpalił. Rozrusznik kręci ale samochód nie chce zaskoczyć. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są w porządku.
  Toyota Corolla E11 - Kody błyskowe - diagnostyka - Nie chce odpalić
  Nie wiem co mogło sie stać, wygląda na to jakby paliwo nie docierało do silnika, albo poszedł jakiś przekaźnik, może właśnie od pompy paliwowej. Miał ktoś może podobny problem? Jak można sprawdzić co jest nie tak? Proszę o pomoc.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 29  
  Jednak Einstein miał rację mówiąc że, najwięcej we wszechświecie jest głupoty i wodoru. Radze zaprosić do domu mechanika lub zamówić lawetę do serwisu.
  Pozdrowka
 • User removed account  
 • Level 2  
  Motronic, pin FP rozumiem dotyczy pompy paliwa?
  Czyli w tej sytuacji prawdopodobnie poszedł bezpiecznik pompy lub przekaźnik?
  Wiecie może gdzie jest położony w tym modelu ?
 • Level 2  
  Już sprawa się wyjaśniła, poszedł bezpiecznik odpowiedzialny za zapłon (nie było iskry) - koszt naprawy 1 PLN za bezpiecznik. Wcześniej musiałem przeoczyć spalenie.

  W każdym razie dzięki za odpowiedzi (także za te mniej sensowne).