Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus U36SG - Popsuta płyta główna

dken 19 Maj 2013 00:02 2079 10
  • #1 19 Maj 2013 00:02
    dken
    Poziom 13  

Witam.

Posiadam notebooka Asus U36sg od grudnia 2012 roku. Miesiąc temu nagle komputer przestał chodzić. Nie można go było uruchomić - tylko lampka przy włączeniu przycisku Power świeciła na niebiesko. Jak podłączyłem do ładowania czasami zaświeciła się pomarańczowa lampeczka. Nie pomogło nic z wyjmowaniem baterii, włączeniu laptopa, itp.

Oddałem laptopa do serwisu. Niestety ale nie byli w stanie jego naprawić (tak na marginesie jakoś ten serwis nie przypadł mi do gustu i nie wiem, czy rzeczywiście ludzie z tego punktu znają się na rzeczy). Ponoć poszła płyta główna i karta graficzna (może procesor). Jak odbierałem laptopa to Pan nie był w stanie powiedzieć co jest z nim nie tak, a na kartce od odbioru jest tylko napisane brak możliwości naprawy.

Czy możliwa jest jeszcze naprawa tej płyty głównej, jeśli firma u której naprawiałem szczyci się tym, że ma jeden z najnowocześniejszych sprzętów do naprawy płyt głównych w Warszawie? Jaki serwis polecacie w Warszawie?

Z drugiej strony próbowałem znaleźć płytę główną na własną rękę. Jest kilka ofert na stronie aliexpress i chyba jedna na ebayu. Cena waha się od 150$ do ok. 300$. Pytanie jest czy mój laptop (asus u36sg) będzie pasować do niego płyta główna z u36sd?
    http://www.aliexpress.com/wholesale?shipCount...0&initiative_id=SB_20130518134113&needQuery=y

I czy w ogóle jest sens bawienia się w naprawę tego laptopa albo kupno nowej płyty? Czy ma ktoś doświadczenie w zakupie hardware do laptopa z tej strony aliexpress? Może lepiej go na części sprzedać?

Dziękuje bardzo za pomoc
    Pozdrawiam
    Darek

0 10
  • #2 19 Maj 2013 02:02
    slawmix1234
    Poziom 31  

Serwis powinien mieć motto - brak możliwości naprawy, ale do rzeczy - test zasilacza pod obciążeniem, podmiana procka, RAM, reset CMOS, wcześniej odpięcie wszystkich urządzeń typu dysk, wi-fi, i innych i próba uruchomienia, niestety naprawa płyty głównej to trochę skomplikowana i czasochłonna zabawa

0
  • #3 19 Maj 2013 09:55
    boro1234567
    Spec od komputerów

dken napisał:

Oddałem laptopa do serwisu. Niestety ale nie byli w stanie jego naprawić (tak na marginesie jakoś ten serwis nie przypadł mi do gustu i nie wiem, czy rzeczywiście ludzie z tego punktu znają się na rzeczy). Ponoć poszła płyta główna i karta graficzna (może procesor). Jak odbierałem laptopa to Pan nie był w stanie powiedzieć co jest z nim nie tak, a na kartce od odbioru jest tylko napisane brak możliwości naprawy.

Są dwie możliwości albo trafiłeś na serwis który tylko wymienia płyty nie naprawia lub usterka jest z kategorii trudne do zlokalizowania.
    Chcesz naprawić płytę napisz do mnie na PW.

0
  • #4 19 Maj 2013 11:28
    dken
    Poziom 13  

Serwis na pewno naprawia płyty główne, bo mówili, że jakieś podzespoły wymieniali, niby coś tam się polepszyło, ale cały czas nie włącza się. Po zatem, strasznie długo to trwało: koło miesiąca (same naprawy może trwały kilka ostatnich dni), żadnego odzewu z ich strony, musiałem do nich kilka razy dzwonić, mimo, że powiedzieli, że zadzwonią. No nie ważne, już za dużo nerwów z mojej strony poszło na to:) Tak naprawdę nie wiem co tam jest w środku teraz - czy jest lepiej, czy jakaś miazga wewnątrz.

Pytanie, czy tą płytę lepiej naprawiać, czy wymienić i czy w ogóle jest dostępna.

0
  • #5 19 Maj 2013 13:32
    boro1234567
    Spec od komputerów

dken napisał:

Pytanie, czy tą płytę lepiej naprawiać, czy wymienić i czy w ogóle jest dostępna.

Na odległość Ci na to pytanie nie odpowiem, nie widząc płyty.
    Co do nowej płyty to może być problem z jej zakupem.

0
  • #6 19 Maj 2013 13:46
    slawmix1234
    Poziom 31  

Potrafisz wykonać podstawowe pomiary tj. napięcia, potem rezystancje cewek względem masy

0
  • #7 19 Maj 2013 15:53
    dken
    Poziom 13  

Umiem rozebrać laptopa i go złożyć:) żadnych pomiarów w życiu nie robiłem.

0
  • #8 19 Maj 2013 18:08
    slawmix1234
    Poziom 31  

To może znajdź lepszy serwis lub wyślij koledze Boro lub mnie lub sprzedaj na części

0
  • #9 23 Cze 2013 23:56
    dken
    Poziom 13  

Odnawiam temat. W związku z dużymi kosztami naprawy oraz niepewnością jej powodzenia, postanowiłem, że kupię nowa płytę główną. Czy macie jakieś namiary na tą płytę (U36sg lub U36sd). Jest w chinach do sprowadzenia, ale dla mnie to jest zbyt ryzykowne. Najlepiej by była gdziekolwiek w Europie.

Pozdrawiam

0
  • #10 02 Sty 2014 23:13
    LEvvEL
    Poziom 6  

Witam

Czy udało się Tobie kupić płytę główna? Pytam bo szukam namiaru na obudowę do u36sg

0
  • #11 06 Sty 2014 13:12
    dken
    Poziom 13  

witam,

mam obudowę. Proszę o kontakt: dken(malpa)o2.pl.

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo